سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال ۱۳۹۶، اقتصاد مقاومتی : تولید - اشتغال

مرکز دانلود مدیریت امور اراضی

ارسال کمک‌های سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به زلزله زد‌گان کرمانشاه 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از ارسال کمک های غیر نقدی کارکنان این سازمان و ادارات تابعه به زلزله زد‌گان استان کرمانشاه در روز یکشنبه 15 بهمن ماه جاری خبر داد.

حجت الاسلام سید مجتبی حسینی تصریح کرد: در راستای ابراز همدردی و کمک به مردم زلزله زده و مناطق آسیب دیده استان کرمانشاه و کاستن از آلام و دردهای هموطنان مصیبت دیده، کارکنان مومن و متعهد سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و ادارات تابعه با هماهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه سازمان نسبت به تهیه اقلام ضروری و مایحتاج مورد نیاز آسیب دیدگان اقدام کردند.

وی عنوان کرد: با نیازسنجی و بررسی های انجام گرفته، اقلام مورد نیاز هموطنان زلزله زده شناسایی شده و یک هزار و 640 کیلوگرم برنج ایرانی، 8 تن آرد گندم و مقادیری سایر اقلام مورد نیاز از جمله البسه، ظروف و مواد غذايي تهیه و برای مصرف خانواده های زلزله زده و آسیب دیده به استان کرمانشاه ارسال شد.

 

برگزاری همایش استانی عفاف و حجاب

همایش استانی عفاف و حجاب با حضور آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان روز پنجشنبه 5 بهمن ماه جاری در سالن اجتماعات زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار شد.

آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در این همایش ضمن تشریح و تبیین آیات و روایات مختلف از ائمه معصومین (ع) تصریح کرد: عفاف و حجاب یک امر درونی و باطنی بوده و پاکی و صفای باطن است که نه فقط مخصوص زنان بلکه مختص انسان اعم از مرد و زن است.

وی با بیان اینکه وجود عفت و حجب و حیا در انسان در کنش ها و رفتار و کردار او ظهور و نمود پیدا می کند، عنوان کرد: عفاف و حجاب زینت مردان و زنان است اما رعایت آن توسط زنان به منظور حفظ شئونات اسلامی و شخصیت آنان و همچنین به دلیل آسیب پذیری آنان، بیش از مردان ضرورت و اهمیت دارد.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در رعایت اخلاق و تقوا و ارزش های اسلامی همواره پیشرو و نمونه بوده اند.

حجت الاسلام سید مجتبی حسینی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این همایش با اشاره به برگزاری سالانه دو ترم آموزش ضمن خدمت برای کارکنان سازمان توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه بیان داشت: سازمان جهاد کشاورزی استان حائز رتبه نخست استانی در حوزه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب شده است.

وی تعداد بانوان شاغل در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و ادارات تابعه را 250 نفر اعلام کرد و افزود: همه ساله در مناسبت های مختلف، برنامه های فرهنگی و آموزشی متنوعی برای بانوان شاغل در سازمان برگزار می شود.

در آستانه شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در آخرین روز از هفته دفاع مقدس روز پنجشنبه 6 مهر ماه جاری، مراسم عزاداری در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با حضور تمامی معاونین، مدیران و کارمندان این سازمان برگزار شد.

گفتنی است، در این مراسم ضمن قرائت زیارت عاشورا، نوحه خوانی و روضه خوانی، حجت الاسلام نظری از اساتید دانشگاه تبریز در تبیین شخصیت والای امام حسین (ع)، اهل بیت ایشان و شهید حججی از شهدای مدافع حرم سخنرانی کرده و بیان داشت: واقعه عاشورا در هر برهه و زمانی ممکن است تکرار شود و در این میان شیعیان باید با اعتقاد راسخ به خدا و اهل بیت (ع) مسیر زندگی خود را مشخص کنند.

انتهای پیام/

برگزاری جلسه کمیته روستایی دهه فجر انقلاب اسلامی

 جلسه کمیته روستایی دهه فجر انقلاب اسلامی در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار شد

جلسه کمیته روستایی دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام حسینی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و سایر اعضای کمیته روز شنبه 16 دی ماه جاری در سالن جلسات اشراق این سازمان برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این جلسه بر مشارکت تمامی ادارات و وجود هماهنگی های لازم بین دستگاه های اجرایی در راستای نیل به اهداف و جلوگیری از موازی‌کاری و همچنین برگزاری هرچه با شکوه تر برنامه های دهه مبارک فجر در سطح استان تاکید کرد.

گفتنی است، در این جلسه دیدار با خانواده های معظم شهدا، افتتاح و بهره برداری از طرح ها و پروژه های مختلف، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های متعدد، اجرای برنامه های گسترده فرهنگی، ورزشی و عمرانی، اجرای برنامه های مختلف در حوزه امور بانوان و ارایه خدمات رایگان به روستاییان از جمله فعالیت هایی بود که به عنوان برنامه ها و اقدامات قابل اجرا در ایام الله دهه مبارک فجر توسط نمایندگان ادارات و دستگاه های اجرایی استان تشریح شد.

شایان ذکر است، کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر با محوریت سازمان جهاد کشاورزی و با عضویت سازمان ها و نهادهای مختلفی همچون امور روستایی استانداری، اداره کل ورزش و جوانان، سپاه پاسداران، آموزش و پرورش، کمیته امداد امام خمینی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید، منابع طبیعی، تعاون روستایی، دامپزشکی، فرمانداران، بخشداران و سایر ادارات مرتبط عهده دار اجرای برنامه های دهه فجر در مناطق روستایی و عشایری است.

به گزارش مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، همزمان با فرارسیدن ایام محرم، برنامه های دورن سازمانی و برون سازمانی مختلفی در دستور کار حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قرار می گیرد.

حجت الاسلام سید مجتبی حسینی نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام های نذری عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) را از جمله برنامه های حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان در ایام محرم برشمرد و تصریح کرد: امسال حداقل 20 اکیپ ثابت و سیار در استان زنجان و بر روند کشتار و ذبح دام های نذری نظارت و بازرسی خواهند داشت که از این تعداد 12 اکیپ در شهر زنجان مستقر خواهند بود.

وی عنوان کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته تمام مراحل از کشتار دام های نذری تا قطعه بندی و بسته‌بندی گوشت ها و انتقال آن ها به سردخانه به طور کامل تحت نظارت ناظرین شرعی و بهداشتی سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان قرار گرفته و کنترل لازم انجام می گیرد.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: تاکید بر شرعی بودن ذبح دام حکمتی دارد و علاوه بر دلیل علمی آن، تجربه نیز نشان داده که دام هایی که در کشتار آن ها احکام و نکات شرعی رعایت شده گوشت شفاف تر و سالم تری داشته اند.

وی توزیع اقلام پر مصرف از جمله برنج، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ با قیمت های مصوب برای هیئت های مذهبی، تکایا و صاحبان نذری را از دیگر برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در ایام محرم و صفر برشمرد و افزود: امسال همچنین حدود 15 تن آرد برای تامین آرد مورد نیاز صاحبان نذری در استان در اختیار اتحادیه ها قرار می گیرد.

حجت الاسلام حسینی بیان داشت: قرائت زیات عاشورا و نوحه خوانی و روضه خوانی به مناسبت ماه محرم نیز از جمله برنامه های درون سازمانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان، ادارات تابعه و شرکت های وابسته به شمار می رود.

انتهای پیام/

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : دوشنبه 30 بهمن 1396

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 29 بهمن 1396 1:25:54 ب ظ می باشد