سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

مرکز دانلود مدیریت امور اراضی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، به مناسبت هفته دفاع مقدس جمعی از بانوان عضو بسیج مهندسین کشاورزی استان روز یکشنبه اول مهر ماه جاری با حضور در منزل شهید حیدرعلی اوجاقلو از شهدای سازمان جهاد کشاورزی استان، از نزدیک با خانواده ایشان دیدار کردند.

گفتنی است، شهید والامقام حیدرعلی اوجاقلو در تاریخ ۱۳۲۸ در روستای قاهران دیده به جهان گشود و سرانجام در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۶۳ در عملیات خیبر به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان با حضور آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه جاری در سالن جلسات اشراق این سازمان برگزار شد.

آیت الله تقوی در این جلسه وزارت جهاد کشاورزی را یکی از علمی ترین و فعال ترین وزارتخانه های کشور دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت ها و خدمات بسیار گسترده و ارزشمندی توسط سازمان های جهاد کشاورزی در سطح کشور انجام می گیرد که اکثر مردم از این اقدامات و فعالیت ها بی اطلاع اند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اهمیت و لزوم اطلاع رسانی گسترده از فعالیت های وزارت جهاد کشاورزی در بین آحاد مردم را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: علمی کردن کشاورزی کشور هم اکنون با جدیت در حال پیگیری و اجراست و در این راستا اتخاذ تمهیدات مختلف برای همراه کردن کشاورزان با متخصصین ضروری است.

وی مشکلات فرهنگی جامعه را محسوس تر و بیش تر از مشکلات اقتصادی دانست و با اشاره به وجود یک هزار و ۳۰۰ مرکز خدمات کشاورزی در کشور تصریح کرد: استقرار روحانیون در این مراکز در اجرای برنامه ها و امور فرهنگی بسیار راهگشا خواهد بود.

آیت الله تقوی همچنین بر لزوم توسعه کشت دانه های روعنی به منظور تامین روغن مورد نیاز کشور تاکید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه 70 درصد اراضی مورد کشت استان دیم هستند، افزود: در چنین شرایطی به کارگیری راهکارهای علمی و فنی برای حصول عملکرد بالا و افزایش تولید در واحد سطح محسوس تر است.

دکتر حسین جعفری ارتقای بهره وری در تمام حوزه ها بویژه آب، خاک و انرژی را از سیاست ها و اولویت های اصلی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برشمرد و تصریح کرد: جهاد کشاورزی زنجان در اجرای بسیاری از برنامه ها جزو مبتکرین بوده و همواره از ایده های خلاقانه این سازمان در سطح کشور الگوگیری شده است.

 وی به نقش مهم آموزش بهره برداران در ارتقای بهره وری اشاره و عنوان کرد: طی سال های اخیر بر آمورش بهره برداران کشاورزی استان زنجان تمرکز جدی شده و این موضوع به خوبی در ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات در حوزه های مختلف مشهود است.

دکتر جعفری با اشاره به پتانسیل ها و دستاوردهای بخش کشاورزی استان، اقدامات منحصربه فرد انجام گرفته در حوزه های مختلف از جمله شیلات، گیاهان دارویی، اصلاح نژاد گوسفند افشاری، فرآوری و صادرات محصولات و افزایش ظرفیت ذحیره سازی گندم در استان را تشریح کرد.

وی در پایان ضمن بیان برخی مشکلات و درخواست های کشاورزان استان اضافه کرد: توسعه گلخانه ها و افزایش سطح و تولید دانه های روغنی نیز با جدیت تمام در استان زنجان در حال پیگری و اجراست.

گفتنی است، در این جلسه عملکرد حوزه های مختلف کشاورزی استان توسط هر کدام از معاونین و مدیران حاضر در جلسه تشریح شد.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه جاری در دومین روز از سفر خود به استان زنجان به همراه مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه و معاون فرهنگی امور استان های نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان از اولین ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند بومی کشور در استان زنجان بازدید کردند.

گفتنی است، فاز یک این مجتمع دارای ظرفیت ۵ هزار راسی است و فاز دوم آن نیز سال آینده به بهره برداری می رسد.

شایان ذکر است، برای این پروژه بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه جاری در دومین روز از سفر خود به استان زنجان در نشستی صمیمی با نمایندگان تشکل های مردم نهاد سازمان جهاد کشاورزی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور در این دیدار تصریح کرد: ضروری است فعالیت ها و ابتکاراتی که در حوزه فرهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان انجام گرفته به سایر استان ها منتقل شود تا از آثار و نتایج این تجربیات ارزشمند در سطح وسیع بهره گرفته شود.

دکتر حسین جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز در این نشست ضمن تشریح خدمات مختلف ارایه شده توسط این سازمان به تشکل‌های مردم نهاد خاطرنشان کرد: خانواده ‌های معظم شهدا و ایثارگران 247 نفر از مجموع 667 نفر کارکنان این سازمان را تشکیل می دهند.

گفتنی است، در این دیدار نمایندگان هرکدام از تشکل ها با طرح برخی دغدغه ها و مشکلات خود، خواستار رفع این دغدغه ها شده و آیت الله تقوی نیز برای پیگیری حل مشکلات آن ها قول مساعد دادند.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، فاز سوم سیلوی ۵۶ هزارتنی ذخیره‌سازی گندم در استان زنجان روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه جاری توسط آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور افتتاح و به بهره برداری رسید.

گفتنی است، فاز سوم این سیلوی بتنی ظرفیت ذخیره سازی ۲۴ هزار تن گندم را دارد و تکنولوژی به کار رفته در آن کاملا داخلی است.

برای احداث فاز سوم این سیلو که روش ذخیره سازی گندم در آن بهترین نوع ذخیره سازی است ۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

شایان ذکر است، آیت الله تقوی به همراه مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه و معاون فرهنگی امور استان های نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسئولان استانی پس از افتتاح پروژه از روند خرید گندم در این سیلو بازید کردند.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2181
4116
4250972


IP شما : 54.198.212.30

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 2 ساعت و5 دقیقه قبل می باشد