سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال ۱۳۹۶، اقتصاد مقاومتی : تولید - اشتغال

 

  افتخارات و رتبه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان طی سال زراعی 96-95

 • کسب رتبه نخست بین 32 سازمان جهاد کشاورزی کشور در ارزیابی عملکرد توسط سازمان امور اداری و استخدامی
 • کسب رتبه برتر استانی در جشنواره شهید رجایی در ارزیابی عملکرد سال 95 در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی
 • اجرای طرح منحصر به فرد اصلاح نژاد گوسفند افشاری در زمینه های چندقلوزایی، سرعت رشد، کاهش حجم دنبه، بهبود کمی و کیفی پشم و بهبود ضریب تبدیل غذایی و استقبال بسیار مناسب از سوی پرورش دهندگان گوسفند افشاری در 19 استان کشور
 • ارتقای جایگاه استان به رتبه دوم در شاخص ضریب مکانیزاسیون در کشور
 • کسب رتبه نخست کشوری در طرح تجهیز و تامین ماشین‌های نوین شرکت های شبکه مکانیزاسیون کشاورزی و طرح پلاک‌گذاری ماشین های کشاورزی
 • کسب رتبه برتر کشوری برای چهار سال متوالی در تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی (رتبه نخست رادیویی و تلویزیونی در سال 95)
 • کسب رتبه برتر کشوری برای سه سال متوالی در زمینه آموزش های مهارتی بهره برداران بخش کشاورزی (رتبه نخست طی سال های 94 و 95 و رتبه دوم طی سال 93)
 • احراز رتبه نخست کشوری در بخش ایجاد اشتغال با صدور پروانه بهره برداری صنایع کشاورزی
 • رتبه دوم کشوری در بخش های تعداد صدور پروانه و میزان جذب ماده خام و میزان سرمایه گذاری پروانه بهره برداری بر اساس طرح آمار آمایش منطقه ای کشور و جزو برترین تولید کنندگان محصول کشمش در کشور
 • کسب رتبه نخست در ميزان رشد ارزش صادرات نسبت به برنامه، بين سازمان هاي متولي صادرات در استان
 • کسب مقام دوم رتبه بندی شرکت های تولید و فرآوری بذر در کشور
 • اجرای مطلوب و موثر طرح استقرار نظام نوین ترویج کشاورزی در استان و دریافت لوح تقدیر از وزیر جهاد کشاورزی
 • کسب مقام دوم کشوری در تامین و توزیع کود
 • کسب رتبه دوم اجرای آبیاری میکرو در سطح کشور
 • جزو 3 استان برتر در پایش، ردیابی و کنترل مگس زیتون و مدیریت کنترل آفت سن گندم و تولید گندم پاک
 • کسب رتبه دوم در تولید گوشت بوقلمون در کشور
 • کسب رتبه اول تولید و عرضه نان های کیفی توسط شرکت غله
 • کسب رتبه نخست استانی در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب
 • کسب رتبه چهارم استانی در حوزه صیانت از حقوق شهروندی
 • کسب رتبه برتر استانی در جشنواره شهید رجایی در اقامه نماز
 • کسب رتبه برتر در عملکرد شایسته کمیته روستایی دهه مبارک فجر

 

برگزاری جلسه هماهنگی هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان/ برداشت از صندوق توسعه ملی برای گسترش عملیات آبخیزداری، تحولی در حفاظت از آب و خاک

جلسه هماهنگی هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و نمایندگان دستگاه های ذی ربط روز چهارشنبه 25 بهمن ماه جاری در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این جلسه با بیان اینکه تبعات دخل و تصرف و تخریب منابع طبیعی آحاد مردم را در برگرفته و همه افراد جامعه متاثر از آن هستند، تصریح کرد: در طول سال و بویژه در هفته منابع طبیعی تلاش بر این است تا از جنبه های مختلف حساسیت موضوع برای مردم و مسئولان تبیین شود.  

خلیل آقاجانلو لزوم و اهمیت جلب مشارکت مردم در حفظ و صیانت از منابع طبیعی را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: در این راستا علاوه بر اجرای برنامه ها و اقدامات مختلف و انجام پروژه های تحقیقاتی، به منظور دستیابی به راهکارهای علمی افزایش مشارکت مردمی مذاکراتی با مراکز علمی اعم از دانشگاه ها و مرکز تحقیقات استان انجام گرفته است.

وی با اشاره به برقراری ارتباط موثر و همکاری های سازنده با یونسکو به منظور جلب مشارکت این نهاد بین‌المللی در حوزه حفاظت و صیانت از منابع طبیعی خاطرنشان کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با همکاری دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد در تلاش است تا حفظ و صیانت از منابع طبیعی به مطالبه عمومی تبدیل شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز در این جلسه هفته منابع طبیعی را فرصت بسیار خوبی برای نهادینه کردن فرهنگ بهره برداری اصولی و حفظ و حراست از منابع طبیعی دانست و عنوان کرد: در سال های گذشته مبحث تولید محوری ترین ماموریت بخش کشاورزی بوده است در حالیکه طی سال های اخیر پایداری منابع مهم‌ترین دغدغه وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شود.

حسین جعفری با بیان اینکه در راستای حفاظت و پایداری منابع طبیعی آب و خاک به عنوان بستر تولید و حیات اقدامات ارزشمندی طی سال های اخیر انجام گرفته است، تصریح کرد: ایران جزو کشورهایی است که بیش ترین میزان فرسایش خاک را در دنیا دارد و این درحالیست که در کشورمان تاکنون هیچ قانونی در مورد خاک تدوین نشده بود.

وی افزود: در حال حاضر لایحه حفاظت از خاک در کشور تدوین شده و امید است با تصویب آن گامی موثر در حفظ و صیانت از این ثروت و موهبت طبیعی برداشته شود.

جعفری با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه به توسعه سیستم های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی دارد و در حال حاضر هیچ محدودیتی از این نظر در استان وجود ندارد، بیان داشت: امسال با تصمیم خوب دولت قرار شد اعتبار قابل توجهی از صندوق توسعه ملی برای گسترش عملیات آبخیزداری در کشور برداشت شود که تحولی در حوزه آبخیزداری و حفاظت از آب و خاک خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با تاکید بر اینکه حفاظت از منابع طبیعی بدون مشارکت آحاد مردم تحقق نمی یابد، خاطرنشان کرد: پروژه رفع تداخلات اراضی از جمله پروژه های سازمان جهاد کشاورزی در راستای افزایش مشارکت مردمی در سطح روستاها به شمار می رود به طوری که تاکنون 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان رفع تداخل شده است.

وی در پایان تصریح کرد: در  ایجاد حساسیت و دغدغه مندی در زمینه ضرورت و اهمیت بهره برداری اصولی و حفاظت از منابع طبیعی در بین آحاد مردم چندان موفق عمل نشده و لازم است این حساسیت ها با استفاده از ظرفیت و توان سازمان های مردم نهاد و دانشگاه ها تقویت شود.

گفتنی است، نمایندگان دستگاه های اجرایی و حاضرین در این جلسه برنامه ها و پیشنهادات خود را برای برگزاری هرچه بهتر هفته منابع طبیعی در استان عنوان کردند.

شایان ذکر است، هفته منابع طبیعی همه ساله از 15 تا 21 اسفند ماه در سراسر کشور گرامی داشته می شود.\

 

افتتاح همزمان چندین پروژه کشاورزی شهرستان زنجان توسط استاندار

در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر، چندین پروژه کشاورزی شهرستان زنجان با حضور استاندار زنجان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی به طور همزمان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

چندین پروژه کشاورزی شهرستان زنجان روز چهارشنبه 18 بهمن ماه جاری به صورت نمادین همزمان با افتتاح واحد گلخانه ای هیدروپونیک واقع در روستای سهرین توسط استاندار، افتتاح و به بهره برداری رسید.

این واحد گلخانه ای توت فرنگی هیدروپونیک دارای مساحت 4 هزار و 600 متر مربع و سطح زیر کشت 3 هزار و 600 متر است که بالغ بر 7 میلیارد و 800 میلیون ریال برای احداث آن سرمایه گذاری شده است. 

گفتنی است، شهرستان زنجان در حال حاضر دارای 67 واحد گلخانه ای با سطح 22 هکتار است که 12 هکتار گلخانه توت فرنگی، 5 هکتار گلخانه سبزی و صیفی، 3 هکتار گلخانه تولید نهال، 1.5 هکتار گلخانه تولید نشاء و 5 هزار متر مربع گلخانه پرورش گل های زینتی را شامل می شود.

دوره آموزشی حقوق شهروندی در نظام اداری

دوره آموزشی حقوق شهروندی در نظام اداری روز پنجشنبه 19 بهمن ماه جاری در سالن اجتماعات زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این همایش ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، یکی از دلایل شروع نهضت و به وجود آمدن انقلاب اسلامی را عدم رعایت شان و کرامت انسانی و عدم تامین حقوق شهروندی در آن دوره دانست.

دکتر حسین جعفری تصریح کرد: در تعاریف جامعی که برای انسان متمدن در دنیا ارایه شده است، نحوه تعامل و ارتباط افراد با محیط پیرامونی خود معیار سنجش قرار گرفته و لذا هر کس که از توانایی بالاتری در تعامل و برقراری ارتباط با تمامی عوامل محیط پیرامونی خود داشته باشد به همان اندازه انسان متمدنی شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه رعایت حقوق متقابل در جوامع پیشرفته و توسعه یافته دنیا بسیار مورد اهمیت و تاکید است، عنوان کرد: ارایه آموزش های مختلف برای آشنایی افراد با حق و حقوق خود و سایرین در حوزه های مختلف بسیار لازم و ضروری است و بویژه این آموزش ها باید از سنین پایین و دوران کودکی آغاز شده و استمرار و تداوم داشته باشد.

گفتنی است، در این دوره آموزشی مبانی حقوق شهروندی و به طور خاص حقوق شهروندی سازمانی توسط مدرسین تبیین و تشریح شد.

 

جلسه کمیسیون ماده ۲ طرح های کشاورزی

جلسه کمیسیون ماده ۲ طرح های کشاورزی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور اراضی سازمان و سایر اعضای کمیسیون روز چهارشنبه 11 بهمن ماه جاری در سالن جلسات حوزه ریاست سازمان برگزار شد.

گفتنی است، در این جلسه تعداد ۲۸ مورد از پرونده ها در کمیسیون مطرح و به غیر از یک مورد مخالفت، با تمدید و فروش مابقی پرونده ها موافقت شد.

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : دوشنبه 30 بهمن 1396

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 29 بهمن 1396 1:25:54 ب ظ می باشد