سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

معرفی سازمان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان از ابلاغ 355 میلیارد ریال اعتبارات خط اعتباری مکانیزاسیون به استان زنجان در سال جاری خبر داد.

مظفر یوسفی پور اضافه کرد: از این محل امسال تاکنون تعداد 124 فقره پرونده به ارزش بالغ بر 42 میلیارد ریال برای اخذ تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی شده و به 38 فقره پرونده به ارزش بیش از 14 میلیارد ریال نیز تسهیلات پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز 13 فقره پرونده به ارزش بیش از 4 میلیارد ریال در مرحله پرداخت تسهیلات به سر می برد.

انتهای پیام/

 

 

پلاک‌گذاری 5 هزار و 400 دستگاه تراکتور و کمباین در استان زنجان/ لزوم بخشودگی جرایم بیمه‌ای ماشین‌های نیرومحرکه برای سرعت‌بخشی به روند اجرای طرح در استان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان از پلاک گذاری 5 هزار و 400 دستگاه تراکتور و کمباین در استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: جلوگیری از قاچاق سوخت و شناسایی ماشین های نیرو محرکه فرسوده به منظور اعطای تسهیلات نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی از جمله اهداف اجرای این طرح به شمار می رود. 

مظفر یوسفی پور با اشاره به اینکه اجرای طرح پلاک گذاری ماشین‌های نیرومحرکه کشاورزی از بهمن ماه سال 93 همزمان با سراسر کشور در استان زنجان آغاز شده است، بیان داشت: سال گذشته 922 دستگاه تراکتور و کمباین توسط کارشناسان فنی پلیس راهور در استان مورد بازدید قرار گرفت اما از این تعداد فقط 150 دستگاه منجر به پلاک گذاری شد.

وی تعداد تراکتور و کمباین پلاک گذاری شده طی سال 95 در استان زنجان را 822 دستگاه اعلام و خاطرنشان کرد: متاسفانه از سال گذشته الزام صاحبان ماشین‌های نیرومحرکه به پرداخت جرایم بیمه ای برای پلاک‌گذاری، موجب کاهش رغبت کشاورزان شده و روند اجرای طرح در استان را با کندی مواجه کرد.

یوسفی پور خواستار بخشودگی جرایم بیمه ای ماشین‌های نیرومحرکه کشاورزی در استان زنجان شد و اضافه کرد: در صورت بخشودگی جرایم بیمه ای، امسال 2 هزار و 700 دستگاه تراکتور و کمباین در استان پلاک گذاری خواهد شد.

برگزاری کارگاه آموزشی «تشخیص سن‌زدگی گندم» در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان/ انتخاب استان زنجان به عنوان پایلوت کشوری در تعیین دقیق سن‌زدگی گندم

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، کارگاه آموزشی «تشخیص سن‌زدگی گندم» با حضور دکتر محقق، عضو هیات علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور، سهراب سهرابی، معاون مجری طرح گندم کشور و سایر مسئولان کشوری و استانی و با شرکت کارشناسان بخش دولتی و غیر دولتی مراکز خرید گندم روز دوشنبه 10 اردیبهشت ماه جاری در سالن اجتماعات زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه زنجان هم در طغیان آفت سن و هم در مبارزه و کنترل این آفت جزو استان های پیشرو در سطح کشور به حساب می‎آید، تصریح کرد: استان زنجان امسال به عنوان یکی از استان های پایلوت در تعیین دقیق سن زدگی گندم انتخاب شده و این کارگاه آموزشی با هدف رسیدن به یک وحدت رویه در نحوه تشخیص سن زدگی محموله‌های گندم در مراکز خرید برگزار شده است.

اکبر کرامتی با اشاره به پایین بودن سطح سبز مزارع گندم استان زنجان به دلیل کمبود و پراکنش نامناسب بارش ها خاطرنشان کرد: عرصه های کشاورزی استان به 114 پهنه تقسیم بندی شده و در طول سال خدمات آموزشی و پیش آگاهی توسط کارشناسان مسئول به بهره برداران هرکدام از پهنه ها ارایه می شود.

وی سطح زیر کشت گندم دیم طی سال جاری در استان زنجان را 275 هزار هکتار و سطح گندم آبی را 19 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: امسال با پایش‌های مستمر مزارع،تولید 250 هزار تن و خرید 200 هزار تن گندم در استان پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان نیز در این کارگاه آموزشی عنوان کرد: امسال برای نخستین بار در تمام مراکز خرید گندم استان کارشناسان کنترل کیفی مستقر خواهند بود که این موضوع انقلابی در سطح کشور به حساب می آید.

ایزدی با بیان اینکه سالانه به طور متوسط 300 هزار تن گندم در استان زنجان تولید می شود، مصرف سالانه گندم استان را 150 هزار تن اعلام کرد و بیان داشت: سال گذشته گندم مازاد بر نیاز استان از طریق مسیرهای ریلی و جاده ای به استان های سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، تهران، گیلان و البرز صادر شد.

گفتنی است، در این کارگاه آموزشی مباحث مختلفی از جمله انواع سن خسارت زننده به گندم، نحوه خسارت این آفات در مراحل مختلف رشد گندم، چگونگی مبارزه و کنترل آفت سن و همچنین نحوه ارزیابی و تشخیص سن زدگی گندم تشریح شد.

انتهای پیام/

غرامت کشاورزان خسارت دیده استان زنجان تسویه شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان از تسویه غرامت کشاورزان خسارت دیده استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: مبلغ کل غرامت‌های سال زراعی گذشته به حساب کشاورزان خسارت دیده استان واریز شد.

اکبر کرامتی مبلغ کل غرامت پرداختی به کشاورزان استان را 281 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: 157 میلیارد و 700 میلیون ریال از این میزان مربوط به حوزه باغبانی، 85 میلیارد و 300 میلیون ریال مربوط به حوزه زراعت و 38 میلیارد و 300 میلیون ریال نیز مربوط به بخش دام و طیور بوده است.

فعالیت 106 فروشگاه و عامل توزیع سموم و کودهای شیمیایی مجاز در استان زنجان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، اکبر کرامتی با بیان اینکه در حال حاضر ۷7 فروشگاه مجاز سموم و کودهای شیمیایی زیر نظر سازمان نظام مهندسی و سازمان جهاد کشاورزی و ۲۹ عامل توزیع کود زیر نظر شرکت های خدمات حمایتی در سطح استان زنجان فعالیت می کنند، تصریح کرد: فروش و توزیع کود و سموم به هر طریقی به غیر از این فروشگاه ها و عاملین توزیع، غیر مجاز است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ورود کودهای بی کیفیت و مضر را از جمله مشکلات توزیع کود خارج از شبکه برشمرد و تصریح کرد: به منظور مقابله با عاملین توزیع غیر مجاز کود بازدیدهای دوره ای و منظمی از انبارهای کود سطح استان توسط اکیپ های نظارتی انجام می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: فروشگاه های مجاز عرضه کود و سموم نیز در استان به طور مستمر توسط اکیپ های نظارتی رصد و بازرسی شده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، برخورد لازم صورت می گیرد.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5852
8083
3217828


IP شما : 54.225.31.188

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : سه شنبه 29 خرداد 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 8 ساعت و13 دقیقه قبل می باشد