سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال ۱۳۹۶، اقتصاد مقاومتی : تولید - اشتغال

به گزارش مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، تاکنون تعداد 285 جواز تاسیس دارای اعتبار با ظرفیت 716 هزار و 897 تن، سرمایه گذاری بالغ بر 4 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 3 هزار و 361 نفر در بخش صنایع کشاورزی استان زنجان صادر شده است. 

بهاره دادلویی تصریح کرد: همچنین تاکنون تعداد 123 پروانه بهره برداری دارای اعتبار با ظرفیت 677 هزار و 771 تن، سرمایه گذاری بالغ بر  یک هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی یک هزار و 902 نفر در بخش کشاورزی استان صادر شده است.

وی از صدور تعداد پنج جواز تاسیس کشاورزی طی سال جاری در شهرستان های زنجان و طارم خبر داد و عنوان کرد: این تعداد تولید اسمی 7 هزار تن، سرمایه بالغ بر 88 میلیارد ریال و اشتغالزایی 48 نفر را شامل می شود.

دادلویی همچنین از صدور پروانه بهره برداری برای دو واحد تولیدی با تولید اسمی 600 تن، سرمایه بالغ بر 24 میلیارد ریال و اشتغالزایی 17 نفر طی سال جاری در شهرستان ابهر خبر داد.

مدیر صنایع سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان داشت: جوازها وپروانه های صادره طی سال جاری در بخش کشاورزی استان عمدتا در حوزه بسته بندی و فرآوری محصولاتی همچون انار، سیر، زیتون، گیاهان دارویی و انبارداری و نگهداری مواد غذایی در سردخانه بوده است.

انتهای پیام/

 کارگاه آموزشی «کاهش ضایعات گوشت در زنجیره تولید» توسط مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با همکاری سازمان خواربار و کشاورزی (FAO)  در قالب پروژهTCP-SNO-3501  با حضور نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و اداره‌کل دامپزشکی استان و جمعی از کارشناسان و مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان در  محل سالن جلسات اشراق این سازمان برگزار شد.

گفتنی است، ضایعات گوشت در طول زنجیره استحصال تا مصرف در کشورمان طی چهار مرحله کشتارگاه و نگهداری، فرآوری و بسته بندی، توزیع در سطح عرضه و محل مصرف اتفاق می افتد که در این کارگاه آموزشی راهکارهای کاهش ضایعات در هر کدام از این مراحل تشریح و تبیین شد.

انتهای پیام/

به گزارش مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، یکی از بهترین روش های توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای غیر کشاورزی در مناطق روستایی، ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنایع روستایی است.

بهاره دادلویی صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری، تایید و معرفی برای اعطای تسهیلات بانکی، گردآوری، جمع بندی و تحلیل آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی و ارایه مشاوره های فنی به متقاضیان را از جمله وظایف و رسالت های مدیریت صنایع کشاورزی برشمرد و اضافه کرد: بازدیدهای دوره ای از واحدهای تولیدی تحت پوشش، تعیین اولویت های سرمایه گذاری، ارایه خدمات اداری به ادارات ذی‌ربط و معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی نمونه و کارآفرین را از دیگر وظایف این مدیریت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در حوزه مدیریت صنایع کشاورزی در قالب طرح آمایش منطقه ای، موفق به کسب رتبه های برتر در سطح کشور شده است، عنوان کرد: براساس آمار ارایه شده توسط دفتر امور مرکزی صنایع کشاورزی کشور، استان زنجان سال گذشته رتبه نخست در بخش های جذب ماده خام و ظرفیت تولید جواز تاسیس را کسب کرده است.

دادلویی با بیان اینکه مدیریت صنایع کشاورزی استان زنجان سال گذشته رتبه نخست کشوری در بخش ایجاد اشتغال در پروانه بهره برداری را از آن خود کرده است، تصریح کرد: این مدیریت همچنین در بخش های تعداد صدور پروانه و میزان جذب ماده خام و سرمایه گذاری پروانه بهره‌برداری حائز رتبه دوم در سطح کشور شده است.

وی افزود: در بخش های تعداد صدور مجوز، اشتغال و سرمایه گذاری جواز تاسیس نیز مدیریت صنایع کشاورزی استان زنجان موفق به کسب رتبه چهارم کشوری در سال گذشته شده است.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در بخش فرآوری محصولات کشاورزی، استان زنجان دارای مقام اول کشور در فرآوری محصول زیتون بوده و جزو تولید کنندگان برتر کشور در زمینه تولید کشمش محسوب می شود.

انتهای پیام/ 

به گزارش مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی که به فرآوری و عمل آوری مواد نباتی، حیوانی، زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور و جنگل و مرتع می پردازد، از جمله صنایعی است که نقش و تاثیر بسزایی از ابعاد مختلف در بخش کشاورزی دارد.

بهاره دادلویی افزایش ارزش افزوده، توسعه صادرات، کاهش ضایعات و همین طور کاهش ریسک را عمده فواید توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: یکی از بهترین روش های توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای غیر کشاورزی در مناطق روستایی، ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنایع روستایی است.

وی نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی در کاهش حجم ضایعات کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: هم اکنون ضایعات بخش کشاورزی حدود 30 درصد است که ارزش این حجم از ضایعات 3 تا 5 میلیارد دلار برآورد می شود.

دادلویی بیان داشت: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در دو دهه اخیر به صورت یک راهبرد مشخص در امر توسعه و برنامه ریزی روستایی در دستور کار بخش کشاورزی قرار گرفته است.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از صدور تعداد 409 جواز تاسیس صنایع کشاورزی با ظرفیت تولید یک میلیون و 940 هزار و 328 تن و اشتغالزایی 5 هزار و 162 نفر در این استان خبر داد و تصریح کرد: در حوزه صنایع کشاورزی همچنین موفق به صدور 116پروانه بهره برداری با ظرفیت تولید 620 هزار و 90 تن و اشتغالزایی یک هزار و 735 نفر در استان شده ایم.

انتهای پیام/

 

 

 

به اطلاع متقاضیان دریافت تسهیلات میرساند: با توجه به تخصیص اعتبار پرداخت تسهیلات با بهره 18- 20 درصد به واحدهای تولیدی صنایع تبدیلی و تکمیلی، متقاضیان محترم میتوانند جهت ثبت نام برای دریافت تسهیلات به سایت بهین یاب به آدرس  www.behinyab.ir مراجعه بفرمایند.

 

 

 

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : دوشنبه 30 بهمن 1396

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 29 بهمن 1396 1:25:54 ب ظ می باشد