سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

دوره آموزشی مبانی تهیه و تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی

دوره آموزشی مبانی تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی در حوزه ترویج کشاورزی برای نخستین بار در سطح کشور در استان زنجان برگزار شد.

به گزارش مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، دوره آموزشی مبانی تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی در حوزه ترویج کشاورزی با حضور مدرسان صدا و سیمای مرکز زنجان برای نخستین بار در سطح کشور در استان زنجان برگزار شد.

سهیل نصرتی با بیان اینکه دوره آموزشی فوق ویژه کارشناسان پهنه و ترویج کشاورزی برگزار می شود، تصریح کرد: این دوره با هدف آشنایی کارشناسان کشاورزی استان با مراحل و فرآیند تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی به صورت علمی و کاربردی و نهایتا مشارکت مطلوب آن ها در تولید برنامه های پرمحتوا برای جامعه هدف در بخش کشاورزی برگزار می شود.

وی مدت دوره آموزشی را 24 ساعت اعلام و عنوان کرد: این دوره آموزشی طی جلسه برگزار می شود که در حال حاضر دو جلسه آن در دی ماه برگزار شده و دو جلسه دیگر نیز در بهمن ماه برگزار خواهد شد.

نصرتی با اشاره به اینکه در پایان دوره آموزشی به کارشناسان پهنه و ترویج کشاورزی استان، گواهی شرکت در دوره اعطا می شود، افزود: در این دوره بیش از 100 نفر از کارشناسان کشاورزی استان حضور دارند.

گفتنی است، سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان طی سال 95 حائز رتبه نخست کشوری در تهیه و تولید هر دو برنامه رادیویی و تلویزیونی شده است.

به گزارش مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و انتقال یافته های تحقیقاتی به بهره برداران، همواره از اولویت های سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بوده است و در این راستا در به کارگیری ابزارهای مختلف ترویجی و اطلاع رسانی و استفاده از فرصت های مختلف اهتمام جدی داشته است.

سهیل نصرتی با اشاره به اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در تولید و پخش برنامه های آموزشی و ترویجی رادیویی و تلویزیونی با همکاری صدا و سیمای مرکز استان برای چهار سال متوالی رتبه  برتر کشوری را کسب کرده است، تصریح کرد: سال گذشته این سازمان حائز رتبه نخست تولید و پخش برنامه های آموزشی و ترویجی رادیویی و تلویزیونی در کشور شد.

وی افزود: سال گذشته موضوعات مختلف کشاورزی استان زنجان در قالب 28 هزار و 350 دقیقه برنامه رادیویی و 3 هزار و 800 دقیقه برنامه تلویزیونی به جامعه کشاورزان اطلاع رسانی شده است.

این مسئول همچنین با اشاره به اخذ دیپلم افتخار و کسب رتبه نخست کشـوری در زمینه تهیه کنندگی تولیـدات رادیویی جشنـواره دو سالانه شهید آوینـی طی سال 94، توسط سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، عنوان کرد: در زمینه آموزش‌های مهارتی بهره برداران بخش کشاورزی نیز، این سازمان طی سه سال متوالی از سال 93 تا سال 95 موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده است.

نصرتی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان همچنین در زمینه عملیاتی کردن مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک با نهضت سواد آموزی، رتبه برتر دستگاه اجرائی استان طی سال های 93 و 95 را کسب کرده است.

مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در ادامه از اجرای 51  دوره آموزش مهارتی شبکه بسیج همگام با کشاورز در راستای علمی کردن کشاورزی استان خبر داد و بیان داشت: سازمان جهاد کشاورزی استان سال گذشته موفق به اجرای 100 مورد دوره مهارت آموزی ویژه متقاضیان طرح اشتغال زائی روستاهای پایلوت معرفی شده از سوی مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری زنجان به تعداد 2 هزار و 500 نفر علاوه بر اجرای تعهدات سالانه شده است.

انتهای پیام/

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اظهار کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری تعداد 40 برنامه تلویزیونی جمعا به مدت 800 دقیقه با موضوعات مختلف کشاورزی تهیه و از شبکه استانی اشراق به روی آنتن رفته است.

سهیل نصرتی از تولید و پخش تعداد 136 برنامه رادیویی جمعا به مدت 6 هزار و 120 دقیقه از صدای مرکز زنجان خبر داد و افزود: طی سه ماهه نخست سال همچنین شبکه آموزش نیز در قالب 9 برنامه به مدت 180 دقیقه به موضوعات و مباحث کشاورزی استان زنجان از جمله تولید زیتون، پرورش ماهی در آبگیرهای داخلی زنجان، طرح خوشه های تولید، زنان کارآفرین استان در بخش کشاورزی، پرورش کرم ابریشم، گوسفند افشاری، زنجیره تولید مرغ در استان، پرورش ماکیان و شترمرغ و پرورش زنبور عسل پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: برنامه های پخش شده از صدا و سیمای مرکز زنجان نیز موضوعات مختلفی همچون برداشت گندم آبی با تناژ بالا، پرواربندی گوسفند، سن گندم، گوسفند افشاری، حدنگاری اراضی، برداشت گیلاس، برداشت نخود فرنگی، آبیاری به روش تیپ، عملیات داشت گندم آبی، بیماری تب کریمه کنگو، کاشت گوجه فرنگی با آبیاری تیپ، کاشت حبوبات دیم و نخود انتظاری، بیماری لکه طاووسی زیتون، پرورش گوجه‌فرنگی در گلخانه و تاب‌آوری در تولید گندم را شامل می شود.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: برنامه تلویزیونی «برکت» سه شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هر هفته ساعت 19:30 الی 19:50  از شبکه اشراق و برنامه رادیویی «کندیمیز» نیز هر روز به جز جمعه ها راس ساعت 19:15 تا 20 به روی آنتن می رود.

انتهای پیام/

به گزارش مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، سهیل نصرتی به اهم اقدامات انجام گرفته در حوزه ترویج و آموزش کشاورزی استان اشاره و تصریح کرد: اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در قالب 3 دستورالعمل (پهنه‌بندی، ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی و مدیریت دانش) با هدف ارتقای بهره وری در تولیدات کشاورزی و ایجاد 134 پهنه عملیاتی در این راستا در سطح استان از جمله اقدامات انجام گرفته در این حوزه به شمار می رود.

وی از تقویت توان کارشناسی مراکز  جهاد کشاورزی در ارائه خدمات آموزشی_ ترویجی به بهره برداران بخش کشاورزی استان زنجان با جذب بالغ بر 200 نفر از کارشناسان جدید خبر داد و عنوان کرد: به منظور دستیابی به اهداف تدوین شده در برنامه اقتصاد مقاومتی، فعالیت های آموزشی و ترویجی مختلفی در بخش کشاورزی استان به  اجرا گذاشته می شود.

نصرتی با اشاره به اخذ مجوز راه اندازی مراکز جهاد کشاورزی حومه در شهرستان های تابعه استان زنجان برای نخستین بار در سال 95 به تعداد 8 مرکز، از تجهیز و بهسازی 27 مرکز جهاد کشاورزی در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر تمامی مراکز جهاد کشاورزی استان با به‌کارگیری فناوری های نوین به منظور ارائه آموزش‌های لازم به بهره برداران، هوشمندسازی شده است.

انتهای پیام/ 

به گزارش مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، امسال رکورد برداشت گندم در استان زنجان توسط یکی از کشاورزان روستای رجعین در شهرستان زنجان زده شد.

سهیل نصرتی افزود: آقای علی شاهمرادی در هر هکتار از مزرعه 80 هکتاری گندم آبی خود موفق به برداشت بالغ بر 10 تن و 600 کیلوگرم محصول شد.

وی عملکرد فوق در مزارع گندم استان را طی چند سال اخیر کم سابقه دانست و یکی از مهم ترین علل افزایش عملکرد در این مزرعه را استفاده از روش آبیاری تیپ عنوان کرد.

نصرتی همچنین استفاده از رقم پیشگام، تغذیه مناسب گیاهی و مدیریت مطلوب مزرعه را از دیگر عوامل مهم دستیابی به عملکرد بالا در این مزرعه برشمرد.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2157
4116
4250948


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 2 ساعت و-10 دقیقه قبل می باشد