سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

قلع و قمع 7 مورد مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی خرم‌دره

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، روز یکشنبه ۱۹ فروردین ماه جاری 7 مورد مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان خرم‌دره واقع در روستاهای نصیرآباد، رحمت آباد، محمودآباد و مزارع کریم بیگ، جوران جو و الوند با حکم قضایی قلع و قمع شد.

گفتنی است، 7 مورد مذکور سطحی حدود 3 هزار متر مربع از اراضی زراعی و باغی شهرستان خرم دره را شامل می‌شود که با اجرای حکم قلع و قمع، تمام این سطح به حالت اولیه خود بازگشت.

انتهای پیام/  

جشنواره کشوری ترش و شیرین از شانزدهم تا هجدهم  شهریور ماه در محل روستای سوکهریز از توابع شهرستان خرم دره برگزار شد.

 در این جشنواره کشاورزان شهرستان خرم دره مشارکت بسیار خوبی داشتند و محصولات تولیدی خود شامل ارقام مختلف انگور، سیب، گردو، هلو، لوبیا، بادام، خیار، ترشیجات محلی و صنایع دستی شهرستان را در معرض دید عموم قرار دادند که با استقبال خوب بازدیدکنندگان مواجه شد.

شایان ذکر است رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان و فرماندار شهرستان خرم دره نیز در مراسم افتتاح جشنواره  حضور داشتند و  از نمایشگاه و غرفه جهاد کشاورزی شهرستان بازدید کردند.

علیرضا اسدالهی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره هدف از برگزاری  این جشنواره را آشنایی هر چه بیشتر مردم سایر مناطق استان و کشور با محصولات کشاورزی و صنایع دستی این شهرستان و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی این منطقه عنوان کرد.

گفتنی است، نمایشگاه کاکتوس و گل های زینتی نیز از  18 تا 24 شهریور ماه در شهر خرم دره دایر بوده است که در این نمایشگاه انواع گل و گیاهان زینتی، صنایع دستی سفالی و نهاده های گلکاری و انواع مختلف کاکتوس و ساکولنت ها و گیاهان گوشتی که این روزها به دلیل اهمیت آن ها در تصفیه هوا و جذب تشعشعات مضر طرفداران زیادی پیدا کرده است، در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

انتهای پیام/

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره، این شهرستان با دارا بودن 2 هزار و 649 هکتار باغات انگور بارور، یکی از تولید کنندگان مهم کشمش تیزابی در استان زنجان به شمار می رود.

علیرضا اسدالهی تصریح کرد: طی مراحل مختلف مشخصات تعداد یک هزار و 946 باغدار شهرستان خرم دره پس از تکمیل پرونده در نظام صنفی و تایید باغدار بودن آنها توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و انجام نقشه برداری از باغات توسط نظام مهندسی کشاورزی، در سامانه ساتراپ ثبت شد.

وی عنوان کرد: در راستای اجرای ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و دستورالعمل پرداخت یارانه کشمش، در حال حاضر حدود 60 درصد یارانه کشمش تیزابی به ازای هر کیلو محصول تولیدی مبلغ 5000 ریال به حساب باغداران شهرستان واریز شده و مابقی نیز پس از اتمام مساحی و تکمیل پرونده پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره، سرمایه گذاران بخش کشاورزی و دامپروری به همراه فرماندار شهرستان خرم دره با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در این شهرستان، از پروژه های مختلف شهرستان بازدید کردند.

علی‌رضا اسداللهی تصریح کرد: هیئت مذکور از ظرفیت های تولید گندم جهت تولید آرد و همچنین ظرفیت‌های تولید شیر شهرستان در راستای ایجاد کارخانه تولید لبنیات بازدید کردند که امید است نتیجه این بازدید منتج به سرمایه گذاری و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه این شهرستان شود.

انتهای پیام/

جلسه بررسی و تهیه راهکارهای مناسب برای بهره‌‌برداری نظام صنفی کارهای کشاورزی در شهرستان خرم دره با حضور فرماندار شهرستان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، رئیس تعاون روستایی شهرستان ابهر، مسئول نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان های ابهر، خرم دره و سلطانیه و اعضاء هیئت مدیره جدید نظام صنفی کارهای کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه کلیه اعضای حاضر در رابطه با مشکلات نظام صنفی کارهای کشاورزی و کشاورزان منطقه مواردی را مورد بحث قرار دادند.

در ابتدا رمضانی، رئیس هیئت مدیره جدید  نظام صنفی کارهای کشاورزی گزارشی از برنامه ها و اهداف نظام صنفی کارهای کشاورزی ارائه کرد و افزود: کارهای نظام صنفی کشاورزی طبق اساسنامه جهت خدمات رسانی بسیار گسترده است و یکسری نیازهایی مالی و خدماتی دارد که توجه و حمایت بیشتر مسئولان را می طلبد.

در ادامه شاهسوند رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان  ابهر تصریح کرد: نظام صنفی کارهای کشاورزی یک نظام نو پا است که در سال 82 شکل گرفته و تا به حال در این شهرستان دو دوره هیئت مدیره حضور داشته اند به طوری که در حال حاضر سومین دوره هیئت مدیره با آرای کشاورزان منطقه انتخاب شدند.

وی شهرستان خرم دره را جز رتبه های برتر استان از نظر عضوگیری نظام صنفی کارهای کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: نظام صنفی کشاورزی علیرغم کمبود امکانات در خصوص تشکیل پرونده تاکداران جهت تخصیص یارانه خدمت بزرگی ارائه داده و در جهت همکاری و حمایت های مالی نسبت به فعال نمودن این بخش دریغ نخواهند کرد.

در ادامه علی‌رضا اسدالهی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره با اشاره به اینکه همکاری های لازم را در جهت پیشرفت هرچه بیشتر نظام صنفی کارهای کشاورزی دریغ نخواهد کرد، گفت: نظام صنفی کارهای کشاورزی می تواند در رابطه با برگزاری کلاس های آموزشی، آگاه سازی کشاورزان و فروش نهاده های کشاورزی ورود کنند.

جمالی مسئول نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان های ابهر ،سلطانیه و خرم دره نیز تصریح کرد: نظام صنفی کارهای کشاورزی در سال 82 بر اساس هدایت و راهنمایی های بهره برداران در قالب یک صنف تشکیل شده و اولین هدف این صنف شناسایی کشاورزان و بهره برداران است.   

در پایان محمدی فرماندار شهرستان خرم دره، نظام صنفی را به عنوان یک متمم خیلی ارزشمند برای مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره در جهت ساماندهی، فعال نمودن، نظم بخشی و حمایت از حقوق افراد شاغل در بخش کشاورزی و منابع طبیعی دانست.

وی همچنین در این راستا  آموزش کشاورزان برای  ایمن کردن باغات و مزارع در برابر آفات و بیماری ها و برگزاری جشنواره های روستایی و محصولات کشاورزی جهت ایجاد انگیزه در بهره برداران را خواستار شد و بر ترغیب کشاورزان جهت استفاده از شیوه های نوین کشاورزی تاکید کرد.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2353
4116
4251144


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و-9 دقیقه قبل می باشد