سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

نشست صمیمی رئیس و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با ایثارگران معزز این سازمان با حضور مدیران حوزه ایثار و شهادت استان روز دوشنبه 10 اردیبهشت ماه جاری در سالن جلسات اشراق سازمان برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این نشست خدمات مختلف ارایه شده به نیروی انسانی ایثارگر سازمان و خانواده های آنان را در قالب گزارشی تشریح کرد.

عنایت الله معصومی تصریح کرد: در حال حاضر 34.5 درصد از شاغلین سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان را نیروهای ایثارگر تشکیل می دهد به طوری که 230 نفر از 667 نیروی انسانی شاغل در سازمان از ایثارگران هستند.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان دارای 164 پست مدیریتی است، عنوان کرد: هم اکنون 20 درصد پست های مدیریتی سازمان متعلق به ایثارگران است.

معصومی تعداد فرزندان شهید شاغل در این سازمان را 53 نفر اعلام کرد و افزود: این سازمان همچنین دارای 23 جانباز شاغل، 87 جانباز بازنشسته، 77 رزمنده شاغل و 486 رزمنده بازنشسته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به جذب و به کارگیری 27 نفر از فرزندان شهدا در اسفند ماه سال 91 و 31 فرزند شهید و فرزند جانباز از محل آزمون استخدامی سال 92 به صورت رسمی و همچنین جذب و به کارگیری 5 نفر برادر شهید و فرزند ایثارگر از محل آزمون استخدامی سال 92 بیان داشت: 13 نفر از فرزندان ایثارگر و جانباز نیز به صورت نیروی شرکتی در سال 96 در این سازمان به کارگیری شده اند.

خدایی، مشاور استاندار زنجان در امور ایثارگران نیز در این نشست با بیان اینکه باید برای نهادینه کردن ارزش های ایثارگری در جامعه تلاش شود، حفظ شان و کرامت ایثارگران را مورد تاکید قرار داد و افزود: تحقق حقوق ایثارگران با جدیت دنبال می شود.

انتهای پیام/  

به گزارش دبیر کمیته پدافند غیرعامل،جلسه کمیته پدافند غیرعامل در تاریخ 27/7/96 با حضور اعضا کمیته پدافند غیرعامل  سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار گردید.عزت اله همتی با بیان ساختار کمیته های تخصصی 11 گانه در شورای پدافند غیرعامل استان ومعرفی واحدهای خارج از سازمان کارگروه تخصصی جهاد کشاورزی که با مسئولیت رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تشکیل میگردد به مصوبات این جلسه بشرح ذیل اشاره نمود:

1-درج شعار روزانه ایام هفته نکوداشت پدافند غیر عامل در سربرگ مکاتبات اداری وپرتال سازمان

2-ارسال پیامک مرتبط با پدافند غیر عامل به بهره برداران بخش کشاورزی در طول ایام این هفته

3-برگزاری دوره آموزشی اصول و مبانی پدافند غیرعامل در سطح کارکنان سازمان

5-اشاره و اطلاع رسانی در خصوص اهمیت موضوعی پدافند غیرعامل توسط امامان جماعت در بین نماز ظهر و عصر

6- برگزاری کلاسهای آموزشی بیوتروریسم جهت کلینیکها و فروشگاههای سموم شیمیایی توسط معاونت بهبود تولیدات گیاهی 

به گزارش معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، پردیس استانی کانون ارزیابی و توسعه مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با حضور رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان روز دوشنبه هشتم آبان ماه جاری در محل این سازمان افتتاح می شود.

عنایت الله معصومی تصریح کرد: در راستای توسعه هرم مدیریتی و اجرای دستورالعمل نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای موضوع تصویب نامه شماره «579095» مورخ ا/4/ 95 شورای عالی اداری، از ابتدای سال 97 باید افرادی در سمت های مدیریتی انتخاب شوند که دارای گواهی شایستگی احراز سمت های مدیریتی هستند.

وی هدف و رویکرد اصلی پروژه فوق را شایسته گزینی، مدیریت استعداد ها، نخبه پروری، تربیت مدیران شایسته و توانمند و پاسخ به الزامات قانونی این حوزه عنوان کرد و بیان داشت: این طرح می تواند ضمن تربیت مدیران آینده به ارتقای توانمندی های مدیران کنونی نیز منجر شود.

معصومی با بیان اینکه اجرای طرح تربیت مدیران آینده در ترویج و استقرار فرهنگ شایسته سالاری نقش مهمی خواهد داشت، افزود: این طرح همچنین به منظور شناسایی نیازهای آموزشی و سرمایه گذاری هدفمند برای توسعه و توانمندسازی کارشناسان مستعد برای تصدی پست های مدیریتی در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و دستگاه‌های وابسته وزارت جهاد کشاورزی اجرا می شود.

انتهای پیام/

 

پردیس استانی کانون ارزیابی و توسعه مدیران روز دوشنبه هشتم آبان ماه جاری با حضور ابوالقاسم ورداسبی، رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسین جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و سایر مسئولان استانی در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افتتاح شد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم تصریح کرد: به دنبال توسعه و بهبود هرم مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی و انتخاب مدیران شایسته و کارآمد، ضرورت وجود یک بانک اطلاعاتی از مدیران دارای صلاحیت به شدت احساس شد چراکه در این راستا فقدان بانک اطلاعاتی مدیران و عدم شناخت کافی و لازم از توانایی‌های مدیریتی آنان سبب می شود انتخاب و جایگزینی مدیران سخت و اغلب سلیقه ای باشد.

ابوالقاسم ورداسبی افزود: لذا با هدف دست یابی به یک بانک اطلاعاتی جامع از مدیران توانمند و لایق اقدام به راه‌اندازی کانون های ارزیابی و توسعه مدیران در کشور شده و هم اکنون نیز استارت کار در تمام استان ها زده شده است.

وی عنوان کرد: پردیس کانون ارزیابی و توسعه مدیران تاکنون در استان های خراسان شمالی، قزوین، کرمان و اصفهان راه اندازی شده و پنجمین پردیس این کانون نیز در استان زنجان مورد افتتاح قرار گرفت.

ورداسبی شناسایی، ارزیابی و توانمندسازی مدیران را رویکرد اساسی پروژه کانون ارزیابی و توسعه مدیران برشمرد و بیان داشت: ۱۱۲ مصداق رفتاری استخراج شده که افراد در این کانون ها براساس این مصداق ها ارزیابی خواهند شد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به وجود 6 هزار پست مدیریتی در کشور گفت: تمامی مدیران، روسای ادارات و کارشناسان مسئول، گروه های هدف این کانون بوده و تاکنون یک هزار و ۵۱۲ نفر از مدیران در کشور توسط این کانون ها مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در این کانون ها مدیران پس از انجام ارزیابی های لازم در آزمون مربوطه شرکت کرده و  گواهی شایستگی احراز پست مدیریتی دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: در راستای توسعه هرم مدیریتی و اجرای دستورالعمل نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای موضوع تصویب نامه شماره «579095» مورخ ا/4/ 95 شورای عالی اداری، از ابتدای سال 97 باید افرادی در سمت‌های مدیریتی انتخاب شوند که دارای گواهی شایستگی احراز سمت های مدیریتی هستند.

ورداسبی با بیان اینکه ارزیابان این کانون ها با  دقت و حساسیت زیاد ، توسط وزارتخانه تربیت و انتخاب شده و کار ارزیابی در استان‌ها را بر عهده می گیرند، اضافه کرد: هر فرد توسط چهار ارزیاب مورد ارزیابی قرار می گیرد و ارزیابان در هر استان به هیچ عنوان نباید بومی آن استان باشند.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه هر کدام از ارزیابان در صورت تشخیص عدم صلاحیت در طول دوره ارزیابی، کنار گذاشته خواهند شد، تصریح کرد: در این کانون برای هر کدام از مدیران یک کتابچه توانمندسازی تدوین شده و در اختیار آنان قرار داده می شود.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های صادقانه و مجدانه دکتر جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برای تحقق و پیشبرد اهداف و برنامه های تعیین شده عنوان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در اجرای تمام پروژه های در حال پیگیری پیشگام است.

انتهای پیام/

 

دوازدهمین دوره مسابقات شنا و تنیس روی میز قهرمان کشوری کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه های تابعه روز سه شنبه دوم آبان ماه جاری در استان زنجان برگزار شد.

این دوره از مسابقات در رشته های تنیس روی میز، شنای بالای 40 سال و شنای پایین 40 سال با حضور 80 نفر از کارمندان سازمان های جهاد کشاورزی و ادارات تابعه سراسر کشور برگزار شد.

گفتنی است، در رشته شنای زیر 40 سال، محمدباقر غدیری از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، محمد کلانتر زاده از موسسه سرم سازی رازی و سید محمد رضا معنوی از استان مازندران به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کرده و در رشته شنای بالای 40 سال نیز وجیه الله فلاحت پیشه از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، علی غلامی نژاد از خراسان رضوی و ناصر حق طلب از استان زنجان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

همچنین در رشته تنیس روی میز رسول پژمان از آذربایجان شرقی مقام اول را کسب کرده و مسعود ابراهیمی نیا از همدان و مرتضی افتخاریان از لرستان به ترتیب مقام های دوم وسوم را بدست آوردند.  

شایان ذکر است، طی مراسمی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان از نفرات برتر این دوره از مسابقات تجلیل شد.

عنایت الله معصومی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد نشاط و شادابی در بین کارکنان مجموعه جهاد کشاورزی، تامین سلامت روح و روان و  ارتقای کارایی و بازده آن ها برشمرد.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
3023
6758
4242702


IP شما : 54.224.118.247

جستجوی گوگل


امروز : يكشنبه 29 مهر 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 5 ساعت و-31 دقیقه قبل می باشد