سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، جلسه کارگروه آب و کشاورزی با حضور معاونین و مدیران ستادی و شهرستانی روز دوشنبه 21 خرداد ماه جاری در سالن جلسات اشراق سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

گفتنی است، در این جلسه مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان و هر کدام از مدیران شهرستانی گزارشی از آخرین وضعیت سامانه کارا از جمله تعداد طرح های ثبت نامی در سامانه و تعداد طرح‌های انعقاد قرارداد شده و دریافت کننده تسهیلات ارایه کرده و ضمن بیان مسائل و مشکلات موجود، راهکارها و پیشنهادات خود را برای رفع این مشکلات و تسهیل و تسریع روند ثبت نام و اعطای تسهیلات به متقاضیان تشریح کردند.

شایان ذکر است، متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و تسهیلات اشتغال فراگیر باید با مراجعه به سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.irنسبت به ثبت اطلاعات طرح خود در سامانه اقدام کنند.

ثبت نام بیش از 12 هزار نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی استان زنجان در سامانه کارا

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، حجت‌الله قصابی با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و تسهیلات اشتغال فراگیر باید با مراجعه به سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت اطلاعات طرح خود در سامانه اقدام کنند، تصریح کرد: تاکنون 12 هزار و 40 نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی استان زنجان در سامانه کارا ثبت نام کرده اند به طوری که 9 هزار و 912 نفر از این تعداد متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی و 2 هزار و 128 نفر دیگر متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر بوده اند.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان داشت: از مجموع طرح های ثبت شده در سامانه کارا تاکنون 291 طرح با تایید کمیته اشتغال استان به بانک های عامل ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه سهم بخش کشاورزی از اعتبارات ابلاغی اشتغال روستایی و عشایری استان 45 درصد است، عنوان کرد: سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان زنجان در مرحله اول 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که در حال حاضر 25 درصد از این میزان تخصیص داده شده است.

قصابی متذکر شد: نرخ تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 6 درصد و نرخ تسهیلات اشتغال فراگیر 18 درصد با 3 تا 5 درصد یارانه در نظر گرفته شده است.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اعتبار ابلاغی تسهیلات اشتغال فراگیر استان را نیز 234 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تسهیلات اشتغال فراگیر از طریق 8 بانک عامل پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: از متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر در استان تقاضا می شود قبل از ثبت درخواست در سامانه کارا، پیوست های ضمیمه را مطالعه کنند چراکه طرح ها باید با رسته های اولویت‌دار اعلام شده همسو باشد که در غیر این صورت طرح در کارگروه اشتغال به تصویب نخواهد رسید.

انتهای پیام/

به گزارش مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، در راستای اجرای دستورالعمل طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در استان زنجان به عنوان متقاضیان کارورزی و تعاونی ها و بنگاه های اقتصادی حایز شرایط بخش خصوصی به عنوان واحدهای پذیرنده دانش آموختگان می توانند با مراجعه به سامانه اختصاصی طرح کارورزی به آدرس http://karvarzi.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست و فعالیت اقدام کنند.

حجت الله قصابی افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و کسب تجربه در محیط کار، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای آنان را از جمله اهداف طرح کارورزی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: واحدهای پذیرنده طرح کارورزی می توانند از مشوق های کمک هزینه آموزشی کارورزی و پوشش بیمه مسئولیت مدنی کارورزان بهره مند شوند و نیز در صورت جذب کارورزان با مدرک کارشناسی و بالاتر از مزایای 100 درصد بخشودگی حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت به مدت دو سال بهره مند شوند.

قصابی بیان داشت: عدم استفاده از طرح کارورزی در دوره های قبل، عدم سپری شدن تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی بیش از پنج سال (بدون احتساب دوره خدمت وظیفه)، دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت برای متقاضیان مرد، دارا بودن حداکثر 25 سال سن برای مقطع تحصیلی کاردانی، 28 سال مقطع کارشناسی و 33 سال برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون احتساب دوران خدمت ضرورت، عدم اشتغال به کار و نداشتن سابقه بیمه ای و در صورت وجود حداکثر سه ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی از جمله شرایط عمومی متقاضیان طرح کارورزی به شمار می‌رود.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان خاطرنشان کرد: در طرح مذکور به کارورزان متناسب با مقطع تحصیلی دستمزد 270 تا 300 هزار تومانی پرداخت می شود.

انتهای پیام/ 

 

ثبت‌نام 241 واحد تولیدی کشاورزی استان در سامانه بهین‌یاب/ اعطای تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار در مرحله عملیاتی شدن

به گزارش مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در قالب سامانه «بهین یاب» از جمله طرح های در دستور کار در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود که اجرای آن از سال گذشته در سراسر کشور آغاز شد.

حجت‌الله قصابی تصریح کرد: سال گذشته در مجموع به 178 واحد تولیدی کشاورزی در استان زنجان مبلغ 658 میلیارد و 994 میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده است.   

وی با اشاره به اینکه امسال ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه «بهین یاب» از 6 مرداد ماه آغاز شده است، افزود: در سال جاری 241 واحد تولیدی کشاورزی از مناطق مختلف استان در این سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد 155 واحد به تایید و تصویب کارگروه استانی رسیده و واجد شرایط پرداخت تسهیلات شناخته شده اند.

 قصابی عنوان کرد: امسال تاکنون به 65 واحد تولیدی کشاورزی در استان مبلغ 255 میلیارد و 275 میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده و اعطای تسهیلات برای مابقی واحدها نیز در دست اقدام است.

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان داشت: تمامی پرونده های کشاورزی ثبت شده در سامانه «بهین یاب» پس از بررسی های کارشناسی در واحد های تخصصی، در کارگروه استانی متشکل از نمایندگان دستگاه های ذیربط و بانک‌ها به تصویب رسیده و برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه طرح های نیمه تمام و طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در اولویت پرداخت تسهیلات خواهند بود، خاطرنشان کرد: تسهیلات طرح رونق تولید با سود و کارمزد 18 درصد پرداخت می‌شود.

قصابی امکان پرداخت تسهیلات به طرح های دارای چک برگشتی و بدهی های غیر جاری را به عنوان مزیت تسهیلات طرح رونق تولید برشمرد و تصریح کرد: در این راستا چک برگشتی متقاضی باید از 25 درصد تسهیلات پرداختی و بدهی های غیر جاری نیز از مجموع تسهیلات پرداختی کم تر باشد.

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر ثبت نام بنگاه های تولیدی بخش‌های صنعت و کشاورزی در سامانه بهین یاب متوقف شده است، اضافه کرد: هم اکنون اعطای تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار از منابع مختلف در مرحله عملیاتی شدن است که فرصت بسیار خوبی برای واحدهای تولیدی و بهره برداران بخش کشاورزی استان بویژه در مناطق روستایی فراهم می کند.

به گزارش مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در قالب سامانه «بهین یاب» از جمله طرح های در دستور کار در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است که از سال گذشته در سراسر کشور در حال اجراست.

حجت‌الله قصابی تصریح کرد: سال گذشته در مجموع به 178 واحد تولیدی کشاورزی در استان زنجان مبلغ 658 میلیارد و 994 میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده است.   

وی با اشاره به اینکه امسال ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه «بهین یاب» از 6 مرداد ماه آغاز شده است، افزود: در سال جاری تاکنون 166 واحد تولیدی کشاورزی از مناطق مختلف استان در این سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد 84 واحد به تایید و تصویب کارگروه استانی رسیده و واجد شرایط پرداخت تسهیلات شناخته شده اند.

 قصابی با اشاره به اینکه هم اکنون 72 واحد از 84 واحد تولیدی واجد شرایط برای اخذ تسهیلات طرح رونق تولید در استان زنجان به بانک های عامل معرفی شده اند، عنوان کرد: امسال تاکنون به 12 واحد تولیدی کشاورزی در استان مبلغ 63 میلیارد و 100 میلیون ریال در قالب طرح رونق تولید تسهیلات پرداخت شده و اعطای تسهیلات برای مابقی واحدها نیز در دست اقدام است.

مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان داشت: تمامی پرونده های کشاورزی ثبت شده در سامانه «بهین یاب» پس از بررسی های کارشناسی در واحد های تخصصی، در کارگروه استانی متشکل از نمایندگان دستگاه های ذیربط و بانک‌ها به تصویب رسیده و برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه در سال جاری طرح های نیمه تمام و طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در اولویت پرداخت تسهیلات خواهند بود، خاطرنشان کرد: تسهیلات طرح رونق تولید با سود و کارمزد 18 درصد پرداخت می‌شود.

قصابی در پایان امکان پرداخت تسهیلات به طرح های دارای چک برگشتی و بدهی های غیر جاری را به عنوان مزیت تسهیلات طرح رونق تولید برشمرد و بیان داشت: در این راستا چک برگشتی متقاضی باید از 25 درصد تسهیلات پرداختی و بدهی های غیر جاری نیز از مجموع تسهیلات پرداختی کم تر باشد.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2287
4116
4251078


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و-24 دقیقه قبل می باشد