سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، جلسه کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه جاری با حضور اعضای کمیسیون در سالن جلسات حوزه ریاست سازمان برگزار شد.
در این جلسه با طرح و بررسی ۴۱ پرونده نهایتا تعداد ۳۷ پرونده مورد موافقت و ۴ پرونده مورد مخالفت اعضا قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور اراضی سازمان رفع تداخلات اراضی را از جمله طرح های مهم در حال اجرا توسط این مدیریت اعلام و تصریح کرد: مطابق با ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به رفع تداخلات ناشی از اجرای قوانین و مقررات موازی در اراضی ملی، دولتی و مستثنیات اشخاص اقدام و مراتب را به همراه نقشه دارای مختصات جغرافیایی که در آن میزان اراضی مالکین و همچنین اراضی ملی و دولتی تعیین شده است، از طریق دبیر کمیسیون به دستگاه های عضو کمیسیون اعلام کند تا حسب مورد نسبت به اصلاح سوابق، نقشه‌ها و اسناد اقدام شود.

جمال انصاری خاطرنشان کرد: هم اکنون پروژه رفع تداخلات در سطح 337 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان در حال اجراست که 38 درصد اراضی را شامل می شود و در صورت همکاری ادارات عضو کمیسیون تا پایان سال 98 نهایی می شود. 

وی اضافه کرد:  تاکنون 73 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان رفع تداخل شده است.

انصاری تعیین حقوق متقابل دولت و مردم، تثبیت مالکیت اشخاص بر مستثنیات، تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی، کاهش پرونده‌های قضایی حوزه زمین، صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی و کاهش دغدغه کشاورزان و بهبود تولید کشاورزی را از جمله دستاوردهای مورد انتظار اجرای پروژه رفع تداخلات اراضی برشمرد.

انتهای پیام/  

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، با هدف بررسی وضعیت اجرای طرح جامع حدنگاری (کاداستر) اراضی کشاورزی و ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر (رفع تداخلات) روز شنبه 14 مهر ماه جاری جلسه ای با حضور نیازی، مدير كل دفترفني، امورعمراني و حمل و نقل و ترافيك استانداری زنجان، خداوردی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، توسلیان، مدير شهرسازي و معماري اداره کل راه و شهرسازی استان، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر امور اراضی سازمان در محل سالن جلسات مدیریت امور اراضی برگزار شد.

مدير كل دفترفني، امورعمراني و حمل و نقل و ترافيك استانداری زنجان در اين جلسه اظهار داشت: اجرا و به نتیجه رساندن کار زیربنایی ممکن است زمان بر باشد اما اثرات آن ماندگارخواهد بود.

نیازی ضمن تشکر و قدردانی از ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان به سبب تشکیل مجموعه مهندسی قوی در مدیریت امور اراضی سازمان، برای حمایت های همه جانبه جهت پیشبرد سریع تر و موفق آمیز طرح های کاداستر و رفع تداخل اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، مدير كل دفترفني، امورعمراني و حمل و نقل و ترافيك استانداری  و هئیت همراه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و مدير شهرسازي و معماري اداره کل راه و شهرسازی استان بعد از اتمام جلسه از اداره ساماندهی، مهندسی و حدنگاری مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان بازدید کردند.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور اراضی سازمان با تشریح وضعیت اجرای طرح کاداستر(حدنگاری) اراضی کشاورزی استان تصریح کرد: در حال حاضر طرح کاداستر در سطح 270 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان معادل34 درصد اراضی در حال اجراست و در صورت همکاری کشاورزان این سطح تا پایان سال آتی عملیاتی می شود.

جمال انصاری اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه های جاری کاداستر اراضی کشاورزی در استان زنجان را 124 میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد: تاکنون مبلغ 52 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به این پروژه ها تزریق شده و برای اتمام پروژه ها بالغ بر 72 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. 

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح کاداستر در حال حاضر عکسبرداری هوایی 800 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان توسط سازمان نقشه برداری طی سال های 97 -96 انجام گرفته و قرارداد تهیه ارتوفتو از این تصاویر نیز منعقد شده است. 

انصاری تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی، برنامه ریزی برای مدیریت یکپارچه اراضی، مدیریت بهینه اراضی کشاورزی و اراضی ملی، ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی تصرفی سنواتی و اختلافی، صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی، شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی و فراهم شدن بستر پایش و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی را از جمله اهداف اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی اعلام کرد.

 مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان همچنین بسترسازی برای تعیین الگوی کشت، بهره برداری بهینه و افزایش تولید محصولات کشاورزی، برنامه ریزی به منظور یکپارچه سازی اراضی و  افزایش بهره وری در بخش کشاورزی، بسترسازی برای تحقق اهداف دولت الکترونیک در بخش کشاورزی، امکان صدور کارت هوشمند برای بهره برداران اراضی کشاورزی و بسترسازی ارتقای حفاظت از محیط زیست را از دیگر اهداف اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی برشمرد. 

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، جمعی از معاونین و مدیران امور اراضی استان خوزستان روز چهارشنبه 10 مرداد ماه جاری از مدیریت امور اراضی استان زنجان بازدید کرده و در جلسات تخصصی شرکت کردند.

گفتنی است، این بازدید با هدف هم اندیشی و ایجاد تعامل بیشتر برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف و برنامه های هر دو استان و نهایتا ارتقای سازمان امور اراضی کشور انجام گرفت.

جمال انصاری، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این بازدید عنوان کرد: امید است با توجه به پتانسیل ها و تجربیات موفق هر استان با ایجاد یکپارچگی بتوانیم در پیشبرد اهداف سازمان امور اراضی کشور و ارایه خدمات ارزنده به متقاضیان گام های موثری برداریم.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2444
4116
4251235


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و7 دقیقه قبل می باشد