سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

قلع و قمع 15 تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور اراضی سازمان تصریح کرد: طی هفته گذشته با حکم قضایی اقدام به قلع و قمع 15 تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان شد.

جمال انصاری با بیان اینکه 10 مورد از قلع و قمع های انجام گرفته در شهرستان خدابنده و 5 مورد دیگر در شهرستان سلطانیه بوده است، خاطرنشان کرد: با قلع و قمع این تعداد تغییر کاربری غیر مجاز حدود 5 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی استان به وضع سابق برگشت.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداران قبل از اقدام به تغییر کاربری در اراضی نسبت به اخذ مجوزهای مربوطه اقدام کنند، عنوان کرد: مردم و شهروندان در سراسر استان در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی مراتب را به سامانه «131» گزارش کنند.

انتهای پیام/

انعقاد قرارداد جدید رفع تداخلات و کاداستر در سطح ۱۰۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور اراضی سازمان با بیان اینکه قراردادهای رفع تداخلات و کاداستر در حال حاضر حدود ۴۰ درصد از کل سطح اراضی کشاورزی استان زنجان را در برمی گیرد، تصریح کرد: کارشناسان پهنه در سراسر استان به دلیل ارتباط مستقیمی که با بهره برداران دارند در فرهنگسازی و ترویج اهمیت اجرای این طرح ها نقش تعیین کننده ای دارند.

جمال انصاری خاطرنشان کرد: در راستای اجرای پروژه های رفع تداخلات و کاداستر در استان زنجان تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی جذب استان شده است.

وی از انعقاد قرارداد جدید برای تهیه ارتوفتو در سطح ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان خبر داد و افزود: در سال جاری همچنین در سطح ۱۰۰هزار هکتار قرارداد جدید برای اجرای طرح های رفع تداخلات و کاداستر در استان منعقد شده است.

در راستای تاکید مقام معظم رهبری و وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر مبارزه با زمین خواری و حفاظت از اراضی ملی، زراعی و باغی و همچنین افزایش تعامل و همکاری ارگان های دولتی با همدیگر، طی جلسه ای که در تاریخ ۲۶ فروردین ماه جاری در محل سامانه ۱۳۱ مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مابین یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن و مشاور انتظامی سامانه ۱۳۱ مدیریت امور اراضی سازمان منعقد شد.

انتهای پیام/

قلع و قمع 5 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور اراضی سازمان تصریح کرد: به منظور حفظ و حراست از اراضی کشاورزی به عنوان منابع ملی و حیاتی در تامین امنیت غذایی و در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه جاری ۵ مورد رای قطعی قلع و قمع صادره از مراجع قضایی با حضور نماینده دادستان و استانداری و همکاری و تعامل نیروی انتظامی در شهرستان خدابنده اجرا شد.

جمال انصاری افزود: با اجرای این حکم بیش از یک هزار متر مربع از اراضی تغییر کاربری یافته زراعی و باغی شهر قیدار اعاده و به وضع سابق برگشت.

وی با اشاره به فعالیت سود جویان در عرصه ساخت و ساز غیر مجاز بیان داشت: همه دستگاه های اجرایی بایستی برای ارائه هر گونه پذیره در اراضی کشاورزی از متقاضیان مجوز کمیسیون تبصره یک ماده یک را أخذ و یا در غیر این صورت متقاضی را برای مراجعه به مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان راهنمایی کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، روز یکشنبه ۱۹ فروردین ماه جاری 7 مورد مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان خرم‌دره واقع در روستاهای نصیرآباد، رحمت آباد، محمودآباد و مزارع کریم بیگ، جوران جو و الوند با حکم قضایی قلع و قمع شد.

گفتنی است، 7 مورد مذکور سطحی حدود 3 هزار متر مربع از اراضی زراعی و باغی شهرستان خرم دره را شامل می‌شود که با اجرای حکم قلع و قمع، تمام این سطح به حالت اولیه خود بازگشت.

انتهای پیام/  

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5830
8083
3217806


IP شما : 54.225.31.188

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : سه شنبه 29 خرداد 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 8 ساعت و13 دقیقه قبل می باشد