سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان با اشاره به اینکه سرشماری و آمارگیری از زنبورستان های استان همه ساله در مهر ماه انجام می گیرد، تصریح کرد: طبق سرشماری سال 96، استان زنجان دارای 2 هزار و 170 زنبورستان است که حدود 2 هزار و 500 نفر به صورت مستقیم در این زنبورستان‌ها مشغول به کار هستند.

محمدعلی صادقی با اشاره به وجود 96 هزار و 582 کندوی مدرن و بومی در زنبورستان های استان افزود: تنوع اقلیم و همچنین وجود گونه های گیاهی متنوع در استان زنجان سبب شده تا این استان برای پرورش زنبور عسل بسیار مستعد باشد.

وی با بیان اینکه امسال تولید بالغ بر 980 هزار کیلوگرم عسل در استان زنجان برآورد شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته زنبورداران استان موفق به استحصال 934 هزار و 569 کیلوگرم عسل شدند.

صادقی با اشاره به اینکه همه ساله برداشت عسل از زنبورستان های استان زنجان از خرداد ماه در شهرستان طارم آغاز شده و تا اواسط شهریور ماه در سایر شهرستان های استان ادامه می یابد، عنوان کرد: امسال سرشماری زنبورستان های استان نیمه دوم مهر ماه انجام می گیرد.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، فارم ۲ پروژه پرورش بوقلمون مادر شرکت تعاونی صنعت یکپارچه بوقلمون شمال غرب کشور (هندوشکا)، اولین و تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون در کشور به مساحت ۳.۵ هکتار و ظرفیت سالانه ۵ هزار و ۴۵۰ قطعه با حضور مرتضی رضایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دام، حسین جعفری، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی روز یکشنبه ۱۱ شهریور ماه جاری در شهرستان زنجان افتتاح و به بهره برداری رسید.

با افتتاح فارم ۲ این پروژه، استان زنجان سهم ۴۰ درصدی در تامین جوجه یک روزه بوقلمون کشور خواهد داشت.

سال گذشته استان زنجان با تامین ۲۶ درصد نیاز کشور در فارم یک این پروژه، رتبه نخست را در تولید و تامین جوجه یک روزه بوقلمون کشور به خود اختصاص داد.

گفتنی است، با افتتاح فارم ۲ این پروژه سالانه در مجموع ۲ میلیون تخم مرغ نطفه دار و یک میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه بوقلمون در استان زنجان تولید می شود.

شایان ذکر است، برای احداث و راه اندازی فارم ۲ پروژه مذکور ۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است و با افتتاح آن برای ۱۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی می شود.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان تصریح کرد: استان زنجان یکی از استان های موفق کشور در زمینه پرورش بوقلمون بوده و در حال حاضر 25 واحد پرورش بوقلمون در سطح استان فعال است.

محمدعلی صادقی با اشاره به فعالیت 23 واحد پرورش بوقلمون گوشتی در استان زنجان خاطرنشان کرد: ظرفیت این واحدها در مجموع به 156 هزار و 700 قطعه در هر دوره می رسد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر همچنین دو واحد پرورش بوقلمون مادر در استان زنجان فعال است که ظرفیت آن ها در مجموع بیش از 10 هزار قطعه در سال برآورد شده است.

صادقی با بیان اینکه استان زنجان سهم 60 درصدی در تولید و تامین جوجه یک روزه بوقلمون گوشتی کشور دارد، افزود: زنجان دومین استان تولید کننده گوشت بوقلمون در کشور به حساب می آید.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از تولید 3 هزار و 200 تن گوشت بوقلمون طی سال گذشته در این استان خبر داد و بیان داشت: هم اکنون 2 هزار و 150 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در واحدهای پرورش بوقلمون استان مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه اولین و تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون کشور در استان زنجان راه اندازی شده است، اضافه کرد: گوشت بوقلمون تولیدی استان علاوه بر تامین نیاز استان به سراسر کشور ارسال می شود.   

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری در سفر به استان زنجان از بزرگ ترین فارم مادر تخم گذار کشور در استان زنجان بازدید کرد.

گفتنی است، شرکت مرغک اولین پرورش دهنده اجداد تخم گذار در ایران و تامین کننده ۶۵ درصد جوجه یک روزه مادر تخم گذار کشور است که دارای ۹ فارم مادر تخم گذار در کشور بوده و بزرگ ترین فارم آن که هم اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفر  تا ۴۵ روز دیگر در استان زنجان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

شایان ذکر است، این فارم با تولید ۱۰ میلیون قطعه جوجه یک روزه تخم گذار تجاری، ۲۵ درصد جوجه تخم گذار کشور را تامین خواهد کرد.

بهراد زندیه، مدیرعامل شرکت مرغک در جریان بازدید معاون رییس جمهوری از بزرگ ترین فارم مادر تخم گذار کشور در استان زنجان از همکاری ها و پشتیبانی های استاندار زنجان و بویژه  حمایت های رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و معاونت امور دام سازمان تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2222
4116
4251013


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و-39 دقیقه قبل می باشد