سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

عملیات کشت مستقیم و خزانه گیری  محصول برنج در در روستاها و مناطق تابعه  شهرستان زنجان از مورخه 97/1/14  آغاز گردیده است ، پیش بینی می شود که در سال زراعی 96-97  حدود 2200 هکتار از اراضی شهرستان زنجان به کشت برنج اختصاص یابد.

مهندس امیر مقدمی (مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ) افزود  که قیمت بالای محصول تولیدی در بازار و سازگاری ارقام کشت شده با اقلیم منطقه و عملکرد مناسب این ارقام موجب اقبال عمومی شالیکاران شده و در سالهای اخیر سطح کشت این محصول افزایش یافته است.

عملیات خزانه گیری نشاهای گوجه فرنگی در روستاها و مناطق تابعه  شهرستان زنجان از مورخه 97/1/10  آغاز گردیده است ، پیش بینی می شود که در سال زراعی 96-97  حدود 1000  هکتار از اراضی شهرستان زنجان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یابد.

مهندس امیر مقدمی (مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ) اضافه نمود  که کشاورزان حرفه ای شهرستان ارقام مختلفی از جمله اوربانا، یونیژن،وایت،ونسر،سانسید استفاده می کنند و محصول تولیدی بدلیل مرغوبیت علاوه بر مصرف داخل شهرستان به استان های مختلف کشور و خارج از کشور هم صادر می گردد

دکتر خاتمی نماینده محترم مجلس همراه فرماندار محترم شهرستان و مدیریت جهاد کشاورزی از دهستان بوغداکندی در روز چهارشنبه ساعت 18 بازدید به عمل آوردند. در طی این دیدار مشکلات روستاها و طرحهای جهاد کشاورزی و طرح اشتغال روستایی مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر احمدی نماینده محترم مجلس به همراهی مهندس تاراسی مدیرمحترم حوزه ریاست سازمان و مدیرجهاد کشاورزی زنجان از دهستان چایپاره - روستای مشمپا در روز سه شنبه مورخ 8 اسفند 96 بازدید به عمل آوردند.
طی این دیدار که با حضور شوراهای اسلامی و دهیاران زنجانرود انجام شد، مشکلات مربوط به دهستان ، بخش کشاورزی و  طرح اشتغال روستایی مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم ارایه شد.

همچنین اقای مهندس تاراسی طی این جلسه عنوان داشتند؛ اجرای قانون رفع تداخلات اراضی از اقدامات موثر جهاد کشاورزی در راستای رفع اختلافات روستاییان و صدور اسناد اراضی می باشد.

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، برداشت پیاز از سطح یک هزار و 595 هکتار اراضی زراعی شهرستان زنجان از اواسط شهریور ماه آغاز شده است.

حسام الدین امیر مقدمی با اشاره به آبیاری بیش از 95 درصد مزارع پیاز شهرستان زنجان از طریق آبیاری نواری تصریح کرد: به طور متوسط از هر هکتار مزرعه پیاز در این شهرستان حدود 57 تن محصول برداشت می‌شود.

وی از برداشت 91 هزار تن محصول پیاز طی سال جاری در شهرستان زنجان خبر داد و افزود: پیاز تولیدی این شهرستان علاوه بر مصرف داخلی و ارسال به سایر استان ها به خارج از کشور نیز صادر می شود.

امیر مقدمی فلات، سوئیت اسپانیش، زرجان و به صورت محدود رقم محلی را ارقام مورد کشت پیاز در شهرستان زنجان برشمرد و بیان داشت: امسال درآمد ناخالص کشت و تولید این محصول در شهرستان حدود 65 میلیارد تومان برآورد شده است.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5902
8083
3217878


IP شما : 54.225.31.188

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : سه شنبه 29 خرداد 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 8 ساعت و13 دقیقه قبل می باشد