سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: همکاران مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان در آستانه هفته جهاد کشاورزی با حضور در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه بار دیگر با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی تجدید پیمان نمودند.

 

 

 

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: در آستانه مراسم سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) جلسات برنامه ریزی، اجرا و تهیه امکانات و تجهیزات لازم به منظور برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم در سطح شهرستان و تسهیل سفر زائران حرم آن بزرگوار با ریاست این ستاد توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود برگزار گردید

 

 

 

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود:این شهرستان با جمعیت دامی بالغ بر74939 رأس دام سبک و سنگین با متوسط تولید گوشت قرمز 1202 تن در سال و تولید شیر 16180 تن در سال یکی از شهرستان‏های مستعد جهت تولید محصولات دامی در سطح استان می‏باشد. لذا به منظوربررسی‏ موارد و مشکلات موجود در بخش دام و افزایش بهره وری واحدهای دامی در این شهرستان، روز سه شنبه مورخ 15/10/94 جلسه ای با حضور مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ، مسئول امور دام وپرورش دهندگان دامی فعال ، در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی برگزارگردید و مواردی از جمله: کیفیت کنسانتره مصرفی ، ارزیابی مراکز جمع‏آوری شیر و قیمت شیر ، وضعیت واکسیناسیون ، بهداشت و ضدعفونی جایگاه دام، کیفیت ارائه خدمات داروخانه های دامپزشکی، تلقیح مصنوعی و اصلاح ژنتیکی واحدهای دامی مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: به مناسبت روز درخت کاری و هفته منابع طبیعی طی مراسمی با حضور امام جمعه محترم و مدیران ارشد شهرستانی در یکی از خیابان های اصلی این شهرستان تعدادی اصله نهال غرس گردید.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود: یکی از معضلات اصلی درختان هسته دار در این شهرستان، شانکر باکتریایی می­باشد. فیزیولوژی لایه خارجی پوسته تنه درختان هسته دار، ضعف درختان، نوع سیستم آبیاری، نوع رقم، فشار شیره نباتی جاری در آوندها، سرمای هوا و تابش مستقیم نور خورشید و در نهایت جمعیت میکروبی مستقر در پوسته تنه درخت، هر کدام به نوبه خود عوامل دخیل در ایجاد شانکر می­باشند. در روزهای سرد سال تابش مستقیم نور خورشید از یک طرف و ایجاد هسته یخ توسط برخی از باکتریهای مستقر روی پوسته تنه درختان موجب ایجاد ترک و زخم بر روی تنه درختان هسته دار می­گردد، در زمان فعالیت درخت با بالا بودن فشار شیره نباتی در آوندها ، موجب خروج صمغ از محل زخم و شانکر می­شود، به مرور زمان درخت ضعیف و با از بین رفتن پوست درخت باعث خشکیدگی کامل درخت میگردد.

در کارگاه و کلاس آموزشی برگزار شده راههای کاهش جمعیت میکروبی و کنترل عوامل دخیل در بیماری ذکر شده مطالب تئوری و عملی به حضور بهره برداران ارائه شد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2561
4116
4251352


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و7 دقیقه قبل می باشد