سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان تصریح کرد: همه صاحبان انبار از آغاز شهریور ماه جاری باید موجودی و ورودی و خروجی کالا را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند.

عبدالله جعفری شفافیت در موجودی کالاهای انبار شده را از جمله مزیت‌های سامانه انبارها برشمرد و خاطرنشان کرد: با داشتن اطلاعات انبارها، احتکار و اختفای کالاها کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه کالاهای موجود در انبارهای ثبت نشده از ابتدای شهریور ماه احتکار محسوب می‌شود، افزود: این سامانه به نشانی https://www.nwms.ir در دسترس است و همه مراکز بارگیری، تخلیه‌، نگهداری یا ذخیره‌سازی کالا را دربرمی گیرد.

جعفری کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا را به شرح زیر اعلام کرد:

1-غلات (گندم خوراکی،گندم دامی،جو و برنج سفید)

2-کالاهای اساسی (روغن نباتی ساخته شده، روغن خام، شکرخام، شکر سفید، کره)

3-موادپروتئینی (گوشت قرمز، گوشت مرغ،تخم مرغ و شیر خشک صنعتی)

4-نهاده ها (جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه دار، ذرت دامی،کنجاله سویا، سبوس گندم و دانه های روغنی شامل سویا، آفتابگردان، کلزا و کانولا)

5-مواد اولیه تولید

6-حبوبات

7-لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و تلویزیون تولید داخلی)

8-لوازم یدکی و لاستیک سبک و سنگین

9-کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه

10-انواع پودرشوینده

11-مصالح ساختمانی (محصولات فلزی پرمصرف و سیمان)

انتهای پیام/

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان تصریح کرد: تیر ماه امسال صادرات انواع محصولات کشاورزی استان به بیش از یک هزار و 355 تن رسید که ارزش این میزان صادرات بالغ بر یک میلیون و 920 هزار دلار برآورد شده است.

 عبدالله جعفری افزود: تیر ماه امسال انواع محصولات زراعی، باغی و دام و طیور از جمله لبنیات، سیر، کشمش و رب گوجه فرنگی از استان زنجان به مقصد کشورهای اروپایی، روسیه، عراق، آذربایجان و افغانستان صادر شده است.

انتهای پیام/ 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان تصریح کرد: در پی افزایش نامتعارف قیمت گوشت مرغ در بازار در راستای تنظیم بازار و حمایت از مصرف کنندگان، شرکت پشتیبانی امور دام استان نسبت به تامین و توزیع گسترده مرغ منجمد با نرخ مصوب اقدام کرده است.

عبدالله جعفری افزود: هم اکنون مرغ منجمد دولتی با نرخ 6 هزار و 750 تومان برای مصرف کننده به وفور و بدون محدودیت از طریق فروشگاه های زنجیره‌ای و بزرگ، تعاونی های مصرف و واحدهای صنفی منتخب در سراسر استان در حال توزیع است و به لحاظ تامین و دسترسی شهروندان به این کالای اساسی جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام دولت به منظور حمایت از مصرف کنندگان و اختصاص یارانه از محل منابع ملی برای تامین و توزیع مرغ منجمد دولتی، از شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده موارد تخلف و گران فروشی های احتمالی، موارد را به سامانه «۱۲۴» گزارش کنند.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان تصریح کرد: به دنبال افزایش نامتعارف قیمت گوشت قرمز و اهمیت این کالای پروتئینی در سبد غذایی خانوار، سازمان جهاد کشاورزی استان با مباشرت شرکت پشیبانی امور دام به طور مستمر نسبت به تامین گوشت تازه گوسفندی از مبادی وارداتی استرالیا و کشورهای آسیای میانه اقدام کرده است.

عبدالله جعفری با بیان اینکه گوشت گرم به صورت لاشه و بر اساس نرخ مصوب ابلاغی از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور در سطح استان توزیع می شود، اضافه کرد:قیمت گوشت استرالیایی ۳۶ هزار تومان و گوشت با مبدا آسیای میانه حدود ۳۵ هزار تومان تعیین شده است.

وی مراکز اصلی توزیع گوشت گرم گوسفندی در استان زنجان را فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف داوطلب، برخی فروشگاه های صنفی مجاز و در شهرستان ها مباشرین معرفی شده اعلام کرد.

جعفری خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام دولت به منظور حمایت از مصرف کنندگان و اختصاص یارانه از منابع ملی برای تامین گوشت گرم دولتی، از شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده موارد تخلف و گران فروشی های احتمالی، موارد را به سامانه «۱۲۴» گزارش کنند.

انتهای پیام/

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، دومین جلسه کمیته پایش قاچاق محصولات کشاورزی استان در سال 97 روز دوشنبه 7 خرداد ماه جاری در سالن جلسات اشراق سازمان برگزار شد.

گفتنی است، در این جلسه ضمن بررسی وضعیت خروج دام زنده به مقصد استان های مرزی به عنوان یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز، عملکرد و اقدامات دستگاه های اجرایی ذی ربط در زمینه پایش، پیشگیری و کشف قاچاق محصولات کشاورزی در قالب گزارشی توسط هر کدام از اعضای کمیته تشریح شد.

عبدالله جعفری، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این جلسه با تاکید بر لزوم تشدید کنترل و مقابله با قاچاق محصولات کشاورزی در راستای حمایت از تولید داخلی تصریح کرد: مبازره با قاچاق محصولات کشاورزی به منظور جلوگیری از گسترش آفات و بیماری ها و به مخاطره افتادن امنیت غذایی بسیار حائز اهمیت است و در این راستا اطلاع رسانی در زمینه خطرات و آثار سوء ورود و خروج غیر مجاز دام زنده و سایر کالاها توسط دستگاه های ذی ربط ضروری است.

محمدعلی صادقی، سرپرست معاونت بهبود تولیدت دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر به هیچ عنوان مجوزی برای خروج دام زنده از استان صادر نمی شود، عنوان کرد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری ها ورود دام زنده به استان نیز باید توسط دستگاه های مربوطه کنترل شود.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
3029
6758
4242708


IP شما : 54.224.118.247

جستجوی گوگل


امروز : يكشنبه 29 مهر 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 5 ساعت و-31 دقیقه قبل می باشد