سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال ۱۳۹۶، اقتصاد مقاومتی : تولید - اشتغال

 

صادرات 18 هزار تن سیب زمینی تولیدی استان زنجان به عراق و روسیه

به گزارش مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، طی 10 ماهه سال جاری انواع محصولات کشاورزی از استان زنجان صادر شده است که سیب زمینی عمده محصول صادراتی به شمار می رود.

عبدالله جعفری از صادرات 18 هزار تن محصول سیب زمینی طی سال جاری از استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: ارزش این میزان صادرات بیش از 4 میلیون دلار برآورد شده است.

وی عراق و روسیه را عمده مقاصد صادراتی سیب زمینی تولیدی استان طی سال جاری برشمرد و بیان داشت: سیب زمینی تولیدی استان زنجان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و همه ساله بازارهای ثابت و مشتریان خاص خود را دارد.

گفتنی است، امسال در مجموع 210 هزار تن سیب زمینی در استان زنجان تولید شد که حدود 150 هزار تن از این میزان مازاد بر نیاز استان است.

 

صادرات 41 هزار و 900 تنی انواع محصولات کشاورزی استان زنجان

به گزارش مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، طی 10 ماهه امسال بیش از 41 هزار و 900 تن انواع محصولات کشاورزی تولیدی استان زنجان به ارزش بالغ بر 25 میلیون دلار صادر شده است.

عبدالله جعفری ارزش ریالی این میزان صادرات را 918 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: صادرات 10 ماهه محصولات کشاورزی استان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد داشته است.

وی رب گوجه فرنگی، سیر، سیب زمینی، سیب، کشمش و فرآورده های لبنی را عمده محصولات صادراتی استان زنجان در سال جاری برشمرد و بیان داشت: روسیه، عراق، قطر، ترکیه، آلمان، هلند، آذربایجان و افغانستان نیز عمده مقاصد محصولات صادراتی را شامل می شود.

 

توزیع بدون محدودیت تخم مرغ با قیمت مصوب 12 هزار و 600 تومان/ مردم تخم مرغ گران نخرند

به گزارش مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، در حال حاضر تخم مرغ، شانه ای با نرخ مصوب 12 هزار و 600 تومان بدون محدودیت از طریق فروشگاه های منتخب در استان زنجان در دسترس مردم قرار دارد.

عبدالله جعفری تصریح کرد: فروشگاه های مجاز در استان نیز می توانند با هماهنگی صنف مربوطه نسبت به برقراری عاملیت، تحویل و توزیع تخم مرغ اقدام کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر برای تامین و توزیع تخم مرغ با نرخ مذکور محدودیتی وجود ندارد، لذا شهروندان تخم مرغ گران تر از قیمت اعلامی خریداری نکنند.

تامین و ذخیره سازی میوه شب عید شهروندان زنجانی

به گزارش مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، طبق روال هرسال با هدف کنترل قیمت‌ها، تنظیم بازار و حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان، میوه مورد نیاز ایام عید شهروندان زنجانی تامین و ذخیره سازی شده است.

عبدالله جعفری با بیان اینکه سیب و پرتقال ذخیره سازی شده در استان هر دو تولید داخلی بوده و از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند، تصریح کرد: میوه ایام پایانی سال با مباشرت سازمان تعاون روستایی و در تمام شهرستان ها از طریق مراکز منتخب توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه میوه های ذخیره سازی شده در استان بر اساس نرخ مصوب در ستاد تنظیم بازار توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال جاری شرایط تولید و عرضه میوه در کل کشور بسیار مطلوب بوده و هیچ گونه التهاب و نگرانی از بابت تامین میوه شب عید شهروندان وجود ندارد و ورود دولت صرفا با هدف مدیریت نوسانات احتمالی در ایام پایانی سال بوده است.

قیمت تخم مرغ روند نزولی به خود گرفت

به گزارش مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، سیاست های اتخاذ شده و پیگیری های وزارت جهاد کشاورزی و همچنین اجرای برنامه های کنترلی از جمله واردات تخم مرغ، ایجاد مراکز عرضه مستقیم، پایش بازار و رصد قیمت ها، تشدید دامنه نظارت ها و مبارزه با گران فروشی توسط دستگاه های نظارتی سبب شده هم اکنون قیمت تخم مرغ در استان زنجان روند نزولی به خود بگیرد.

عبدالله جعفری عنوان کرد: مجموعه اقدامات فوق موجب کاهش قیمت تخم مرغ از حدود 10 هزار تومان به 7 هزار و 500 تا 8 هزار تومان در استان زنجان شده است.

وی تصریح کرد: با استمرار برنامه ها و اقدامات کنترلی، روند کاهش قیمت تخم مرغ در استان زنجان تا رسیدن به قیمت واقعی و منطقی ادامه دارد.

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : دوشنبه 30 بهمن 1396

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 29 بهمن 1396 1:25:54 ب ظ می باشد