سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال ۱۳۹۶، اقتصاد مقاومتی : تولید - اشتغال

 

 

 

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی روز دوشنبه مورخه 24/03/95 تعدادی از کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم، با امام جمعه محترم این شهرستان دیدار به عمل آوردند. مهندس عماری به بیان خلاصه ای از عملکرد مدیریت در حوزه کشاورزی شهرستان پرداخته و از حمایت ها و رهنمودهای حاج آقا صادقی پور امام جمعه محترم شهرستان در این راستا تقدیر و تشکر به عمل آوردند. در ادامه حاج آقا صادقی پور با اشاره به فرمان تشکیل جهاد سازندگی توسط امام خمینی (ره) در روز 27 خرداد سال 1358 و نیز بیان این مهم که موضوع کشاورزی در رأس اقتصاد مقاومتی قرار دارد از اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ، بالاخص کنترل موثر و خیلی خوب آفت ملخ و تنظیم بازار محصولات ، ابراز رضایت و قدردانی نمودند

 

 

 

 به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در سال 94 اولین کارگاه آموزشی آشنایی با لزوم بیمه محصولات کشاورزی در راستای کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور کارشناس محترم بانک کشاورزی برگزار شد. این کارگاه با حضور 36 نفر از بهره برداران عمده شهرستان در روز پایانی اذرماه در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم برگزار شد. این کارگاه آموزشی یکروزه بصورت پرسش و پاسخ و مشارکتی اجراء گردید و مباحثی چون توسعه پایدار کشاورزی و روند خودکفایی در تولید محصولات و همچنین عوامل تحت پوشش و خارج از پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی و مزایای بیمه محصولات به صورت تحلیلی بررسی شده و به سوالات حاضرین پاسخ داده شد. کارشناس محترم  بانک کشاورزی سپس در خصوص دلایل بالا رفتن ریسک در بخش بیمه باغات شهرستان و به تبع آن افزایش حق بیمه بخش مطالبی ارائه نمود .در پایان نظرات و انتقادات کشاورزان در خصوص عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی بانک کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و پاسخ لازم به بهره برداران ارائه شد.

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم:اولین جلسه کلاس بازجوانسازی و هرس درختان زیتون برای کارشناسان این مدیریت و ناظرین بخش خصوصی در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم برگزار شد. با توجه به اهمیت موضوع ، اولین کلاس تئوری و عملی بازجوانسازی درختان با نمایش فیلم، اسلاید و اجرای عملی هرس و بازجوانسازی درختان زیتون برگزار شد. شایان ذکر است کلاس های ترویجی-آموزشی  بازجوانسازی و هرس ویژه کشاورزان در زمان مقتضی در روستاها و مراکز جهاد کشاورزی توسط کارشناسان آموزش دیده برگزار خواهد شد . بازجوانسازی و هرس  درختان بطور کلی موجب افزایش عملکرد و باردهی، کاهش نسبت چوب به برگ، کاهش تنفس و افزایش  فتوسنتز ،افزایش نفوذ نور به کانوپی گیاه و افزایش تهویه ،کاهش آفات و بیماریها و نهایتا تحریک درخت به رشد رویشی مناسب میگردد.

السلام علي ولي الله و حبيبه، السلام علي خليل الله و نجيبه، السلام علي صفي الله و ابن صفيه ...

بازهم اربعيني ديگر رسيد و دل هاي عاشقان را با خود روانه ي صحن و سراي ملكوتي امام آزادگان نمود. اربعيني از جنس دل دادگي و فناي تقرّب، اربعيني از جنس حضور، از جنس تشرف به خانه ي دوست،  باشد كه گوشه ي چشمي هم به ما كنند

درآستانه ي فرا رسيدن اربعين حسيني همكاران مدیریت جهاد كشاورزي شهرستان طارم با قرائت زيارت عاشورای امام حسين عليه السلام و با سخنرانی رییس محترم آموزش عقید تی حجه الاسلام حاج آقای شجاعی و ذکر توسل ، در سوگ سرور و سالار شهيدان و ياران با وفايش عزاداری و اداي احترام نمودند . در اين مراسم كه صبح روز سه شنبه 10/09/1394 در نمازخانه ي مدیریت برگزار گرديد ، كاركنان مدیریت با حضور در اين مراسم به ساحت مقدس امام عصر(عج) عرض ارادت نمودند. وجلسه با ذکر صلوات و با احسان نذری به پایان رسید .

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم:بیش از ده دوره  آموزشی در خصوص تغذیه و محلول پاشی باغات زیتون در نقاط مختلف شهرستان از جمله  روستاهای الزین،تسکین ،دهنه،تشویر،ارشت،پاوه رود،هزار رود ،هارون آباد و شهر آب بر برگزار گردید که در این کلاسها بهره برداران بیش از بیست روستا به تعداد 217 نفر شرکت نمودند .در این دوره های آموزشی باغداران عمده ، پیشرو و مددکاران ترویجی با  اثرات کودها و عناصر ریز مغذی و همچنین زمان مناسب و نحوه مصرف آن آشنا شدند.

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : دوشنبه 30 بهمن 1396

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 29 بهمن 1396 1:25:54 ب ظ می باشد