سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

 

 

 

به گزارش مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خرمدره : بمناسبت هفته صنایع دستی درمورخه 95/03/20 عده ای از بانوان شاغل این مدیریت ازمرکز فنی و حرفه ای خواهران سمیه این شهرستان بازدیدی بعمل آوردند . يكي از مراكز آموزش فني و حرفه اي استان ، مركز آموزش فني و حرفه اي خواهران سميه است كه از تاريخ 79/01/01در تعداد 8 رشته آموزشي مشغول به فعاليت است. مركز آموزش فني و حرفه اي خرمدره در زميني به مساحت 2000 متر مربع و با زير بناي 1200 متر مربع آموزش هاي فني و حرفه اي را به علاقمندان ارائه ميدهد. به لحاض جغرافيايي اين مركز در شمال غربي شهرستان خرمدره واقع شده است. اين مركز با تعداد 12 كارگاه آموزشي با عناوين شيشه گر ي، قاليبافي، طراحي دوخت،گلدوزي، گليم ، ابريشم دوزي، نقشه كشي ساختمان، فن آوري اطلاعات، رباتيك، حسابداري، معرق كاري،آشپزي و شيريني پزي دوره كار آموز را آموزش ميدهد. از جمله رشته هاي آموزشي در اين مركز مي توان به امور مالي و بازرگاني، هنر وصنايع دستي، طراحي و دوخت، فناوري اطلاعات، عمران و صنايع غذايي اشاره نمود

 

 

 

به گزارش مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خرمدره :درراستای اجرای دستورالعمل پیوست فرهنگی سازمان همایشی در روستای الوند شهرستان خرمدره با همکاری اداره فنی و حرفه ای واحد خواهران برگزارگردید.
اهم مطالبی که دراین زمینه بیان شد :
-بررسی آسیب های استفاده ازماهواره وشبکه های اجتماعی بررعایت حجاب
-راهکارهای تقویت حجاب درجامعه
-پیگیری آموزش به دختران درمدارس درباره حجاب و پوشش
-کمک به تسهیل ازدواج جوانان

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: این کارگاه آموزشی که با حضورریاست  محترم صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان، دکتر موسی خانی و با حضور قریب بر 70 نفر از کشاورزان عمده شهرستان و کارشناسان در سالن جلسات این مدیریت برگزارشد.باعنایت به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی در راستای حمایت از کشاورزان و قشر آسیب پذیر در مقابله با بلایای طبیعی و لزوم انجام بیمه محصولات کشاورزی بسیارمهم و ضروری است ،اهم مسائل مطرح شده :

-نحوه انجام بیمه محصولات کشاورزی با شرایط جدید

-نحوه اعلام خسارت و برآورد آن برمحصولات کشاورزی

-اهمیت و لزوم انجام بیمه در راستای حمایت کشاورزان

-پرسش و پاسخ کشاورزان و مسئولان بیمه

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: به منظور صیانت ازحقوق شهروندی و ترویج وتوسعه بهره برداری از محصولات پاک و ارگانیک ،همایش صیانت ازحقوق شهروندی با رویکرد تغذیه سالم درروستای الوند این شهرستان برگزارشد.مطالب مهمی که دراین همایش عنوان گردید به شرح ذیل می باشد:
-صیانت ازحقوق شهروندی باتوجه به سیره حضرت امام خمینی (ره)
-بهره برداری از ظرفیتهای روستایی بانوان درتولیدمحصولات کشاورزی
-استفاده ازمحصولات پاک وارگانیک درتغذیه کودکان روستایی
-تلاش برای استفاده ازمبارزه های مکانیکی جایگزین سموم وکودهای شیمیایی

به گزارش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرمدره: درراستای ارتقا سطح دانش فنی بهره برداران شهرستان خرمدره دوره های آموزشی بصورت مستمر دراین شهرستان و روستاهای تابعه برگزار می گردد.بی شک کوچکی جثه،قابلیت رام شدن و بهره وری زیادازنقطه نظر تولیدگوشت ،شیر وپشم و سایر فرآورده های لبنی باعث توجه بیشتر انسان به گوسفند شده است ،به همین منظوره دوره 10روزه گوسفندداشتی با حضور 68 نفردرشهرستان خرمدره برگزارشد.دراین دوره آموزشی مطالبی در زمینه آشنایی با بهداشت دام ، راههای کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک انسان و دام و همچنین جیره غذایی و نقش ترکیبات آن ازجمله مباحث ارائه شده دراین دوره ها می باشد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2453
4116
4251244


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و7 دقیقه قبل می باشد