سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه مراسم تقدیر از کارمندان نمونه و دستگاه های برتر شهرستان سلطانیه در آخرین روز از هفته دولت در سالن جلسات جابربن حیان شهرستان سلطانیه برگزار شد.

در این مراسم ضمن معرفی جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به عنوان دستگاه برتر از پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین کارمندان نمونه این دستگاه تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در راستای گرامیداشت هفته دولت پروژه های آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان سلطانیه با حضور جناب آقای مهندس رحمانی فرماندار محترم شهرستان سلطانیه، حاج آقا حسینی نماینده محترم ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان و جناب آقای مهندس تاراسی مدیر محترم حوزه ریاست سازمان و اعضای محترم شورای اداری شهرستان به بهره برداری رسید.

پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد: تعداد پروژه ها 16 مورد در مساحت حدود 200  هکتار می باشد. حائری کل اعتبار هزینه شده برای پروژه فوق را 25 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود از این مقدار 17 میلیارد ریال به صورت کمک بلا عوض دولتی و 8 میلیارد ریال آورده شخصی می باشد. حائری همچنین میزان تثبیت اشتغال این طرح ها را 60 نفر اعلام کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اعلام کرد در سال زراعی جاری حدود 5980 هکتار جو در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است که از این مقدار حدود 2400  هکتار آبی و 3570 هکتار دیم می باشد.

وی در ادامه بیان نمود ارقام جو کشت شده در شهرستان، شامل ارقام آبی: ماکویی، بهمن، فصیح و جلگه و ارقام دیم: سهند، آبیدر و انصاراست .حائری بیان نمود پیش بینی می شود که از این مقدار سطح زیر کشت حدود 17000 تن جو تولید شود.که از محل فروش آن 19میلیارد و 500 میلیون تومان عاید کشاورزان شهرستان سلطانیه می گردد.

مدیر جهاد کشاورزی سلطانیه اعلام نمود: کشت نشایی ذرت علوفه ای برای نخستین بار در سطح 1/5 هکتار از اراضی شهرستان سلطانیه صورت گرفت. رقم ذرت نشایی کشت شده رقم مای می باشدکه توسط آقای حسین انصاری از کشاورزان پیشرو شهرستان سلطانیه ، کشت گردیده است.

پیمان حائری در ادامه افزود: کشت نشایی یکی از روش های کشت است که می تواند در کاهش مصرف آب، سموم آفات نباتی و علف کش های شیمیایی مؤثر باشد، همچنین دراین روش به دلیل اینکه بخشی از طول دوره رشد محصول در خزانه و در مساحت بسیار محدود تری نسبت به کشت مستقیم بذر در مزرعه سپری می شود، در مصرف نهاده های تولید صرفه جویی می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، در سال جاری حدود 21 هزار هکتار گندم در سطح شهرستان سلطانیه کشت شده است .پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه حدود 4 هزار هکتار از گندم کشت شده در شهرستان سلطانیه را آبی و حدود 17 هزار هکتار آن را دیم اعلام و خاطرنشان کرد: برداشت محصول گندم امسال در این شهرستان مکانیزه و از طریق کمباین انجام می گیرد.وی الوند، پیشگام ، دروم، میهن و زرین را مهمترین ارقام گندم آبی در شهرستان سلطانیه برشمرد و افزود: سرداری، هما و آذر2 نیز عمده ارقام گندم دیم کشت شده در شهرستان را شامل می شود.

حائری تعداد بهره برداران گندم شهرستان را بیش از 4 هزار و 570 نفر عنوان و تصریح کرد: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از 36 هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود که از محل فروش آن بیش از 48 میلیارد تومان عاید کشاورزان گندم کار شهرستان خواهد شد.

 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2299
4116
4251090


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و-24 دقیقه قبل می باشد