سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، در حال حاضر کار برداشت ذرت علوفه ای از سطح 350 هکتار از مزارع شهرستان سلطانیه به پایان رسیده است.

پیمان حائری با اشاره به وجود 80 بهره بردار ذرت علوفه ای طی سال جاری در شهرستان سلطانیه تصریح کرد: متوسط عملکرد این محصول امسال در منطقه 66 هزار و 500 کیلو گرم به ازای هر هکتار بوده است.

وی با اشاره به میزان برداشت ذرت علوفه ای خاطر نشان کرد: کشاورزان شهرستان سلطانیه امسال موفق به برداشت 23 هزار و500 تن ذرت علوفه ای از سطح مزارع این شهرستان شدند.

حائری عنوان کرد: پیش بینی می شود در سال جاری از محل برداشت ذرت علوفه ای بالغ بر 6 میلیارد و 150 میلیون تومان عاید بهره برداران شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در پایان ارقام مورد کشت ذرت علوفه ای در این شهرستان را NS، سیلوکینگ، ماسیل، ماکسیما، و سینگل کراس 704 برشمرد.

انتهای پیام/  

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، سطح مزارع لوبیا امسال در شهرستان سلطانیه به 3 هزار و 420 هکتار می رسد و پیش بینی می شود از این سطح بیش از 10 هزار و 260 تن لوبیا برداشت شود.

پیمان حائری ارقام مورد کشت لوبیا در شهرستان سلطانیه را لوبیا قرمز، چیتی، کشاورز  و سفید برشمرد و افزود: امسال تعداد یک هزار و 140 نفر بهره بردار لوبیا در این شهرستان فعالیت می کنند که طبق برآوردهای صورت گرفته از محل فروش این محصول، بیش از 61 میلیارد و 560 میلیون تومان عاید این تعداد بهره بردار خواهد شد.

وی زمان عرضه لوبیای سلطانیه به بازار را اوایل مهر ماه تا اواخر آذر ماه اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

 به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، در راستای گرامیداشت هفته دولت در شهرستان سلطانیه پروژه آبیاری تحت فشار با حضور فرماندار شهرستان سلطانیه، مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده ولی فقیه در مدیریت جهاد کشاورزی سلطانیه و اعضای شورای اداری شهرستان به بهره برداری رسید.

پیمان حائری تصریح کرد: مساحت این پروژه 45 هکتار است که 32 هکتار آبیاری بارانی، 2 هکتار آبیاری قطره‌ای و 11 هکتار آبیاری نواری را شامل می شود.

وی کل اعتبار هزینه شده برای پروژه فوق را 377 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان بالغ بر 320 میلیون تومان به صورت کمک بلا عوض دولتی و بالغ بر 56 میلیون تومان آورده شخصی بوده است.

حائری همچنین میزان اشتغالزایی این طرح را 9 نفر اعلام کرد و بیان داشت: عملیات اجرایی این طرح از فروردین ماه آغاز و تا مرداد ماه سال جاری به طول انجامید.

انتهای پیام/

جشنواره شهید رجایی با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مسئولان شهرستانی در سالن علامه حلی شهرستان سلطانیه برگزار شد.
در این مراسم ضمن معرفی جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه به عنوان دستگاه برتر از پیمان حائری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تجلیل شد.
انتهای پیام/

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه، تغییر الگوی کشت به سمت محصولات با نیاز آبی کم به علت وجود خشکسالی‌های اخیر یکی از نیازهای اساسی کشورمان است و در این راستا کشت رازیانه در شهرستان سلطانیه در دستور کار قرار دارد.

پیمان حائری با بیان اینکه کشت رازیانه در تناوب با محصولات گندم و جو باعث اصلاح ساختار خاک می‌شود، تصریح کرد: گیاه رازیانه کاربرد دارویی و صنعتی نیز دارد.

وی از کاشت رازیانه برای نخستین بار در سطح 13 هکتار از اراضی شهرستان سلطانیه خبر داد و افزود: گیاه رازیانه در صنعت زنبورداری برای تولید عسل کاربرد داشته و ساقه آن نیز برای تغذیه دام به ویژه گاو مورد استفاده قرار می گیرد چرا که باعث افزایش شیردهی گاو می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه متوسط عملکرد گیاه رازیانه را 3 تن در هکتار عنوان کرد.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2224
4116
4251015


IP شما : 54.198.212.30

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 3 ساعت و-39 دقیقه قبل می باشد