سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

با راه‌اندازی کانون ارزیابی و توسعه مدیران در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان؛ توان مدیریتی مدیران دستگاه‌های اجرایی ارزیابی می شود / سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در اجرای تمام پروژه ها پیشگام است

 

پردیس استانی کانون ارزیابی و توسعه مدیران روز دوشنبه هشتم آبان ماه جاری با حضور ابوالقاسم ورداسبی، رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسین جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و سایر مسئولان استانی در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افتتاح شد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم تصریح کرد: به دنبال توسعه و بهبود هرم مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی و انتخاب مدیران شایسته و کارآمد، ضرورت وجود یک بانک اطلاعاتی از مدیران دارای صلاحیت به شدت احساس شد چراکه در این راستا فقدان بانک اطلاعاتی مدیران و عدم شناخت کافی و لازم از توانایی‌های مدیریتی آنان سبب می شود انتخاب و جایگزینی مدیران سخت و اغلب سلیقه ای باشد.

ابوالقاسم ورداسبی افزود: لذا با هدف دست یابی به یک بانک اطلاعاتی جامع از مدیران توانمند و لایق اقدام به راه‌اندازی کانون های ارزیابی و توسعه مدیران در کشور شده و هم اکنون نیز استارت کار در تمام استان ها زده شده است.

وی عنوان کرد: پردیس کانون ارزیابی و توسعه مدیران تاکنون در استان های خراسان شمالی، قزوین، کرمان و اصفهان راه اندازی شده و پنجمین پردیس این کانون نیز در استان زنجان مورد افتتاح قرار گرفت.

ورداسبی شناسایی، ارزیابی و توانمندسازی مدیران را رویکرد اساسی پروژه کانون ارزیابی و توسعه مدیران برشمرد و بیان داشت: ۱۱۲ مصداق رفتاری استخراج شده که افراد در این کانون ها براساس این مصداق ها ارزیابی خواهند شد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به وجود 6 هزار پست مدیریتی در کشور گفت: تمامی مدیران، روسای ادارات و کارشناسان مسئول، گروه های هدف این کانون بوده و تاکنون یک هزار و ۵۱۲ نفر از مدیران در کشور توسط این کانون ها مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در این کانون ها مدیران پس از انجام ارزیابی های لازم در آزمون مربوطه شرکت کرده و  گواهی شایستگی احراز پست مدیریتی دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: در راستای توسعه هرم مدیریتی و اجرای دستورالعمل نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای موضوع تصویب نامه شماره «579095» مورخ ا/4/ 95 شورای عالی اداری، از ابتدای سال 97 باید افرادی در سمت‌های مدیریتی انتخاب شوند که دارای گواهی شایستگی احراز سمت های مدیریتی هستند.

ورداسبی با بیان اینکه ارزیابان این کانون ها با  دقت و حساسیت زیاد ، توسط وزارتخانه تربیت و انتخاب شده و کار ارزیابی در استان‌ها را بر عهده می گیرند، اضافه کرد: هر فرد توسط چهار ارزیاب مورد ارزیابی قرار می گیرد و ارزیابان در هر استان به هیچ عنوان نباید بومی آن استان باشند.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه هر کدام از ارزیابان در صورت تشخیص عدم صلاحیت در طول دوره ارزیابی، کنار گذاشته خواهند شد، تصریح کرد: در این کانون برای هر کدام از مدیران یک کتابچه توانمندسازی تدوین شده و در اختیار آنان قرار داده می شود.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های صادقانه و مجدانه دکتر جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برای تحقق و پیشبرد اهداف و برنامه های تعیین شده عنوان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در اجرای تمام پروژه های در حال پیگیری پیشگام است.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5734
12463
2978980


IP شما : 54.81.68.240

جستجوی گوگل


آدرس بر روی نقشه

امروز : يكشنبه 30 ارديبهشت 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-21 دقیقه قبل می باشد