بازدید استاندار زنجان از مزارع پرورش ماهی شهرستان های ایجرود و ماهنشان

 استاندار زنجان به همراه رحیم عصفوری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده مردم ایجرود و ماهنشان در مجلس، فرمانداران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی روز پنجشنبه دوم دی ماه جاری طی سفر یک روزه از واحدهای آبزی پروری شهرستان های ایجرود و ماهنشان بازدید کرده و با فعالان عرصه آبزی پروری این شهرستان ها دیدار و گفت وگو کرد.

استاندار زنجان در این بازدید جایگاه شهرستان ماهنشان به عنوان قطب تولید آبزیان در استان را یادآور شد و تصریح کرد: بهره برداران و فعالان عرصه آبزی پروری در شهرستان ماهنشان در روند تولید و توسعه فعالیت خود با موانع و مشکلاتی مواجه هستند و در این راستا برخی محدودیت ها از سوی محیط زیست بر آن ها اعمال می شود که بررسی و حل و فصل آن ها در دستور کار کارگروهی در استانداری قرار گرفته است.

اسدالله درویش امیری افزود: هدف از این سفر یک روزه بازدید از مزارع پرورش ماهی شهرستان های ایجرود و ماهنشان و دیدار و گفت و گو با تولید کنندگان این عرصه بوده است تا از نزدیک با مسائل و مشکلات موجود آشنا شده و راهکاری برای برون رفت از این مشکلات ارایه شود.

وی عنوان کرد: امید است با حمایت های بیش از پیش دستگاه های دولتی و مدیران اجرایی استان زنجان، در سال های آتی شاهد رشد چشمگیر تولید آبزیان در شهرستان ماهنشان باشیم.

درویش امیری اهمیت راه اندازی و ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری آبزیان در استان زنجان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در این راستا باید کاملا برنامه ریزی شده و هدفمند پیش رفت و متقاضیان نیز از حمایت های لازم در این زمینه برخوردار خواهند بود.

مرتضی خاتمی، نماینده مردم ایجرود و ماهنشان در مجلس نیز در این بازدید با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مردم این منطقه به حرفه آبزی پروری اشتغال دارند، بر ضرورت حمایت از تولید کنندگان این عرصه تاکید کرد و گفت: از ایجاد و راه اندازی صنایع فرآوری آبزیان در شهرستان ماهنشان به منظور تکمیل زنجیره تولید به طور جدی حمایت می شود.

همچنین محمود صیاد بورانی، مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نیز در حاشیه این بازدید خاطرنشان کرد: هم اکنون رایزنی با سه شرکت در خصوص راه اندازی مراکز فرآوری آبزیان در استان در دست اقدام است که با تحقق این برنامه آبزیان تولیدی این استان در بسته بندی های مختلف بر اساس ذائقه و سلیقه مردم عرضه شده و این اقدام در افزایش سرانه مصرف و توسعه صادرات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام/ 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2806
12818
6190769

جستجوی گوگل


امروز : شنبه 16 آذر 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی پنج شنبه 14 آذر 1398 8:32:10 ق ظ می باشد