سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

چارت تشکیلاتی سازمان

منشور اخلاقی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

ما بر این باوریم دسترسی به اهداف عالیه کشور ( توسعه پایدار ، امنیت غذایی ، خودکفایی و حفاظت از منابع طبیعی ) تنها با ارائه خدمات مطلوب و تحصیل رضایت ارباب رجوع در راستای وظایف انسانی از طریق اجرای دقیق و صحیح موارد ذیل محقق خواهد شد .

 

نظم و انضباط

استقرار نظم و انضباط کاری

 اجرای نظام آراستگی (محیطی و فردی)

انضباط در خدمت رسانی به ارباب رجوع

حضور به موقع و موثر در محل کار

انجام به موقع وظایف اداری

رعایت سلسله مراتب اداری

رفتار اخلاقی

صداقت در رفتار و گفتار 

رازداری و عدم افشاء اسناد محرمانه

خوشرویی ومتانت دربرخورد با همکاران

خوشرویی ومتانت دربرخورد با ارباب رجوع

ارج نهادن به فرهنگ وارزشهای ارباب رجوع

استفاده ازنظرات وپیشنهادات ارباب رجوع

عدالت و انصاف

انجام امور بر اساس قوانین موجود

ارائه خدمات یکسان به تمامی مراجعین

ارائه اطلاعات وراهنمائیهای لازم به مراجعان

انجام خدمت با حداقل هزینه

انجام خدمت در کمترین زمان ممکن

استفاده بهینه از امکانات

احساس مسئولیت

ارتقاء حس مسئولیت همکاران درقبال جامعه

الزام به پاسخگویی درقبال انجام یاعدم انجام کار

توجه به توانایی ها واستعدادهای همکاران

ارتقاء سطح وجدان کاری در سازمان

ارتقاء فرهنگ خود کنترلی

شایسته سالاری

آموزش همکاران درجهت کسب مهارتهای شغلی لازم منطبق با توسعه فن آوری

استفاده از متخصصین وافراد کاردان برای انجام امور (شایسته سالاری )

ایجاد  انگیزه در سازمان جهت انجام بهینه خدمات

اطلاع رسانی مناسب

 

اطلاع رسانی ازکلیه خدمات قابل ارائه به ارباب رجوع

ارائه اطلاعات وراهنمائی لازم و کافی به مراجعان

ارائه اطلاعات به همکاران جهت انجام بهینه و سریع خدمات

 

  

 

دکتر حسین جعفری

متولد شهریورماه سال 1349 در یک خانواده کشاورز که در بهمن­ ماه سال 1370 در مقطع کارشناسی در رشته گیاه‌پزشکی از دانشگاه تبریز فارغ‌التحصیل شده، در سال 1376 مدرک کارشناسی ارشد رشته بیماری‌شناسی گیاهی را از دانشگاه تربیت مدرس تهران اخذ نموده و در همان سال در آزمون دکترای اعزام به خارج وزارت علوم پذیرفته شد. پس از آن برای ادامه تحصیل به دانشگاه واخنینگن هلند رفته و در سال 1385 موفق به اخذ دکترای تخصصی در رشته بیماری‌شناسی گیاهی ­­ـ ژنتیک مولکولی شد.

در زمینه مسئولیت‌های اجرایی نیز با عناوین عضو هیات علمی، رییس بخش تحقیقات گیاه‌پزشکی، معاون پژوهشی، رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان فعالیت داشته تا اینکه از مهرماه سال 1393 به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان منصوب شد. از مهم‌ترین فعالیت­های تحقیقاتی و آموزشی ایشان انجام طرح­ها و پروژه‌های تحقیقاتی متعدد، تالیف حدود 65 مقاله و خلاصه مقاله پژوهشی در حوزه­های تخصصی مربوطه، راهنمایی بیش از 30 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا، مشارکت در تالیف و ترجمه کتب علمی و تدریس در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه زنجان می­ باشد.

 

 

 

 پیام رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان

بی هیچ تردیدی گذر از کشاورزی سنتی و گام نهادن به کشاورزی نوین و سوق دادن آن به یک حرفه با صرفه  اقتصادی بالا، پیامدهایی چون امنیت غذایی و ثبات و پایداری در تولید محصولات کشاورزی که همانا از آن به عنوان کشاورزی پایدار یاد می شود، خواهد بود. در این بین اهمیت آموزش و بازشناسی امکانات موجود و همچنین معرفی و بکاری بهینه آخرین و به روز ترین نهاده ها و ابزار و لوازم مورد نیاز در امر تولید محصولات کشاورزی در همه مراحل کاشت، داشت، برداشت و پرورش دام، طیور و آبزیان و حتی فرآوری محصولات، غیر قابل انکار است .

 بهره مندی از دام و بذور اصلاح شده، نهال شناسه دار، جوجه و بچه ماهی دارای برند،  و در کنارآن نهادینه کردن کشاورزی مکانیزه و استفاده  از ماشین آلات دخیل در امر تولید، در مکان و زمان مناسب و احداث سیستمهای نوین آبیاری و انواع سازه های طراحی شده  برای تولید محصولات گوناگون  کشاورزی ، ضمن ارتقای ضریب مکانیزاسیون و افزایش کمی تولیدات ، بر ارتقای کیفی محصولات نیز اثر گذاشته و گامی خواهد بود برای رسیدن به تولیدی کافی برای تامین غذای کشور و صادرات مازاد تولید و در ایده آل ترین حالت عرضه محصولی پاک و یا حتی ارگانیک با رعایت اصل حفظ محیط زیست و نیل به هدف غایی کشاورزی پایدار.

 لذا کلیه عوامل و دست اندر کاران بخش کشاورزی، به ویژه کشاورزان عزیز باید همواره در پی کسب و تحصیل دانشی کارآمد و در کنار آن شناخت و بکار گیری  نهاده ها و امکانات و ابزارهای جدید تولید باشند. این در حالیست که فعالان بخش صنعت و سازندگان ابزارهای مورد نیاز بخش کشاورزی نیز باید به طُرق گوناگون و با هدف اثر گذاری کارا،  ساخته ها و یا محصولات بخش مونتاژ و یا حتی اقلام وارداتی خویش را در بازارهای تخصصی مختلف عرضه کنند.

در این بین نقش بی بدیل صنایع مرتبطی که پس از پروسه تولید محصولات کشاورزی پا به عرصه فعالیت می گذارند، اعم از صنایع تبدیلی، نگهداری، بسته بندی، فرآوری محصولات و... در خور توجه بوده و دست آخر میزان بازار پسندی محصول و شناخت مصرف کننده از مسیر تولید تا بازار، که در انتخاب وی اثر مستقیم دارد، چرخه حرفه کشاورزی (از مرحله سیاستگذاری تولید  تا مصرف) را تکمیل کرده و این تعامل چند سویه سازنده بین بخش صنعت، تولید کننده محصولات کشاورزی، صنایع کشاورزی فعال در پروسه بعد از تولید و نهایتا مصرف کننده، می تواند منجر به ایجاد آرامش و احساس امنیتی همه جانبه و پایدار، با تکیه بر تامین سلامت جامعه  و با هدف رفاه اجتماعی که شاه بیت حقوق شهروندی است، و در غایت، منجر به پیشرفت همه جانبه کشور عزیزمان ایران گردد.

آرزومندم با توجه به توان و استعدادهای پیدا و پنهان، در جای جای این سرزمین زرخیز که بارها کام خواستن را به شهد توانستن شیرین کرده، با تدبیر و سیاستگذاری شایسته و عمل بهنگام و بایسته به آن، شاهد به بارنشینی برنامه ها و به واقعیت پیوستن امید و آرزوهای همه دلسوزان بخش کشاورزی و سرآمدی کشاورزان سخت کوش و روزی پرور استان زنجان، به هر جای و به هر گاه باشیم.

به امید به آن روز :

دست در دست هم دهیم به مهر                                                         میهن    خویش    را    کنیم    آباد

                                                  دکتر حسین جعفری

                                               رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

وزارت جهاد كشاورزي  _ سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور
هيات وزيران در جلسه مورخ 2 / 4 / 1381 بنا به پيشنهاد شماره ٩٠٤١/٨٩_ ١٣٨٩٩/١٠٥ مورخ ٧/٩/١٣٨٠ سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و به استناد ماده (٢) قانون تشكيل وزارت جهاد كشاورزي – مصوب ١٣٧٩_ شرح وظايف تفضيلي وزارت جهاد كشاورزي را به شرح زير تصويب نمود: الف_ سياست گذاري ، برنامه ريزي و نظارت:                                    
١_ تعيين سياست ها و راهبردهاي مربوط به بخش كشاورزي ، توسعه و عمران روستاها و مناطق عشايري و همچنين تنظيم و اجراي برنامه هاي توسعه كشاورزي در چارچوب سياست هاي توسعه پايدار.

 ٢_ انجام بررسي ها و اقدامات لازم به منظور برنامه ريزي توليد و تامين نياز كشور به محصولات و فرآورده هاي كشاورزي و دامي و توسعه صادرات با رعايت مزيت هاي نسبي در چارچوب سياست هاي بازرگاني كشور.
 ٣_ تهيه تدوين اجرا و به هنگام سازي نظام هاي اطلاع رساني كشاورزي و روستايي و استقرار نظام هاي آماري .

٤_ تهيه استانداردها و ضوابط و برنامه ريزي لازم در زمينه تاسيسات و زيرمساخت هاي مورد نياز توليد و توليد كنندگان بخش كشاورزي.
٥_ نظارت و ارزشيابي عملكرد و فعاليت هاي موسسات و شركت هاي وابسته به وزارتخانه و ايجاد هماهنگي هاي برنامه اي و عملياتي لازم.
٦_ نظارت و ارزشيابي برنامه ها، طرح ها، فعاليتها و اقدامات در حيطه وظايف وزارت جهاد كشاورزي به منظور سنجش ميزان كارايي و اثر بخشي آن ها .
 ب_ امور پژوهش ، آموزش و ترويج :
١_ انجام پژوهش هاي كاربردي و توسعه اي در زمينه هاي زير
الف_ آب و خاك ، اصلاح بذر و نهال ، اصلاح نژاد، پرورش دام و آبزيان ، جنگل و مرتع و آبخيزداري آفات و بيماريهاي گياهي و راه هاي مبارزه با آن .
ب_ بهره برداري از فنون پيشرفت بيوتكنولوژي و مهندسي ژنتيك در بخش كشاورزي ، تدوين شيوه هاي مناسب و استفاده از فناوري هاي نوين توسعه كشاورزي و دامي متناسب با شرايط اقليمي و جغرافيايي كشور.
ج_ افزايش بهره بروري ، كاهش ضايعات و بهبود كيفي توليد محصولات و فرآورده هاي بخش كشاورزي.
د_ بيماري ها ، مايه ها ، سرم ها و مواد بيولوژيك لازم براي پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي دامي آبزيان و مشترك انسان و دام و تهيه و توليد آنها در كشور.
٢_ حفاظت جمع آوري ، ارزيابي ، احيا و توسعه ذخاير توارث ژنتيكي ، تنوع زيستي گياهي و ژرم پلاسم گياهان زراعي ، باغي ، زينتي ، دارويي ، مرتعي ، جنگلي و دام و آبزيان و ميكروارگانيزم ها و حشرات مفيد و زيان آور كشاورزي در چارچوب وطايف محول شده .
٣_ مطالعه و تحقيق به منظور توسعه كشاورزي و ارتقاي جايگاه آن در اقتصاد ملي و توسعه روستايي و عشايري.
٤_ برنامه ريزي و اجراي آموزش هاي علمي – كاربردي و فني – حرفه اي شاغلان بخش كشاورزي و صنايع روستايي در چهارچوب سياست هاي مصوب و همچنين آموزش روش ها و فنون نوين كشاورزي و دامداري به توليد كنندگان مربوط .
٥_ مطالعه، طراحي و بهينه سازي الگوها و نظام هاي توليد و بهره برداري در بخش كشاورزي و ارزيابي و اصلاح مستمر آنها.
٦_ برنامه ريزي و ارائه نتايج پژوهش هاي انجام شده به كاركنان ، توليد كنندگان و بهره برداران بخش كشاورزي و نيز شناخت مسائل و مشكلات آنها و اقدام در جهت رفع آن از طريق اجراي برنامه هاي ترويجي.
 ج_ امور منابع طبيعي و آبخيزداري:
١_ بررسي و مطالعه جامع حوزه هاي آبخيز كشور به منظور تهيه طرح هاي آبخيز داري و جلوگيري از فرسايش خاك و تهيه برنامه جامع استفاده از اراضي كشاورزي و منابع طبيعي و بهره برداري بهينه از اين اراضي .
٢_ برنامه ريزي و انجام اقدامات لازم به منطور جلوگيري از تغيير و تبديل كاربردي اراضي كشاورزي و جنگل.
٣_ حفظ، احياء گسترش ، حمايت و بهره برداري صحيح از جنگل ها و مراتع طبيعي و دست كاشت كشور و فراهم نمودن زمينه اجراي طرح هاي بزرگ جنگل كاري ، جنگل داري ، مرتع داري، ايجاد پارك هاي جنگلي و تفريگاه هاي طبيعي در چارچوب هدف ها و سياست هاي توسعه پايدار و اعمال نظارت هاي لازم .
٤_ برنامه ريزي و اجراي طرح هاي آبخيزداري و تثبيت شن هاي روان وبياباني زدايي.
٥_ تشخيص و تفكيك حريم قانوني اراضي ملي از مستثنيات اشخاص حقيقي و حقوقي و واگذاري منابع ملي به نام دولت جمهوري اسلامي ايران و اجراي مقررات مربوط به مديريت و واگذاري اراضي ملي و دولتي در چارچوب قوانين و مقررات موجود.
 د_ امور زيربنايي كشاورزي و توسعه روستايي:
١_ توسعه مكانيزاسيون با توجه به ويژگيهاي اقليمي و فرهنگي مناطق مختلف و ارائه خدمات حمايتي و فني مورد نياز.
٢_ يكپارچه سازي اراضي، احداث راه هاي بين مزارع، تجهيز و نوسازي مزارع و باغ ها به منظور استفاده موثر از منابع و نهادهاي كشاورزي و ارتقاي بهره وري در فرآيند توليد با تاكيد بر بهبود بهره وري از آب .
٣_ برنامه ريزي و انجام اقدامات لازم در زمينه حفظ و اصلاح خاك و فراهم آوردن موجبات بهره برداري مطلوب از آن.
٤_ فراهم آوردن موجبات لازم به منظور افزايش اثر بخشي و بازدهي آبياري در مزارع و باغ ها.
٥_ برنامه ريزي براي انتقال آب شبكه هاي ٣و٤ و انهار سنتس و قنوات ، توزيع و مصرف آب كشاورزي و انجام    اقدامات لازم به منظور احداث، و نگهداري تاسيسات مربوط در چارچوب قوانين موجود.
٦_ انجام وظايف ناشي از اجراي قانون توزيع عادلانه آب – مصرف ١٣٦١_ و اصلاحات بعدي آن.
٧_ برنامه ريزي و انجام مطالعات لازم به منظور طراحي و اجراي طرح هاي كوچك توسعه منابع آب پس از كسب مجوز لازم از مقررات نيرو.
٨_ برنامه ريزي و اقدامات لازم در جهت احداث، نگهداري و بهره برداري از بنادر شيلاتي و تاسيسات زيربنايي با رعايت وظايف ساير وزارتخانه ها.
٩_ برنامه ريزي، اتخاذ تدابير و پيش بيني ساز و كارهاي لازم به منظور توسعه و عمران روستاها با هماهنگي ساير دستگاه ها.
١٠_ برنامه ريزي و ساماندهي كوچ و اسكان عشاير در چهارچوب طرح هاي جامع ناحيه اي.
١١_ توسعه و حمايت صنايع كوچك تبديلي و تكميلي بخش كشاورزي و صنايع روستايي در چارچوب سياستهاي صنعتي كشور.
 ه_ امور كشاورزي، دام و آبزيان:
١_ برنامه ريزي و اتخاذ تابير لازم به منظور افزايش بهره وري از عوامل و منابع توليد كشاورزي و دستيابي به الگوهاي كشت متناسب با منابع آب در دسترس، ظرفيت هاي توليد و شرايط اقليمي مناطق مختلف كشور.
٢_ تامين بهداشت دام و فرآورده هاي مربوط به آن و مبارزه با بيماريهاي دامي و مشترك انسان و دام، قرنطينه دام و كنترل بهداشتي كشتارگاه ها و نظارت بهداشتي بر مراتع، آبشخورها ، محل نگهداري دام، كارخانه هاي توليد خوراك دام و ساير تاسيسات و مراكز تهيه ، نگهداري و عرضه فرآورده هاي خام دامي.
٣_ نظارت و كنترل بر توليد، واردات و مصرف مايه ها و ساير مواد بيولوژيكي مورد مصرف دامي.
٤_ برنامه ريزي و انجام اقدامات لازم به منظور ايجاد و گسترش شبكه هاي پيش آگاهي و مراقبت ، پيشگيري، قرنطينه گياهي و تشخيص و مبارزه با آفات و بيماريهاي عمومي ، همگاني و ساير آفات و بيماري هاي گياهي و نظارت بر ورود، توليد توزيع و مصرف سموم مورد نياز بخش كشاورزي با رعايت شاخص هاي زيست محيطي كشور.
٥_ برنامه ريزي و تهيه و اجراي طرح هاي مربوط به حفظ منابع دام، طيور و اصلاح نژاد و بهبود تغذيه دام.
٦_ توسعه كمي و كيفي توليدات دامي و تدوين واجراي نظام دامداري كشور و ساماندهي كشتارگاه ها .
٧_ برنامه ريزي و اتخاذ تدابير لازم در جهت حفظ احياء توسعه و بهره برداري مناسب از منابع آبزي آب هاي تحت حاكميت و صلاحيت دولت جمهوري اسلامي ايران و توسعه آبزي پروري در كشور.
ز_ امور حمايتي:
١_ حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي و استفاده از تسهيلات اعتباري بانك كشاورزي و ساير منابع بانكي و تشكيل صندوق هاي حمايت از توسعه بخش كشاورزي و صنايع تبديلي و روستايي با مشاركت توليد كنندگان و فراهم آوردن تسهيلات لازم براي تامين اعتبارات مورد نياز توليد كنندگان بخش كشاورزي.
٢_ اجراي سياست ها و روش هاي حمايتي و بيمه اي به منظور حمايت از توليد كنندگان ، توليدات و تاسيسات بخش كشاورزي و پرداخت خسارت به توليد كنندگان خسارت ديده براساس سياست هاي اتخاذ شده .
٣_ برنامه ريزي و اتخاذ سياست هاي حمايتي و تشويقي به منظور توسعه و ارتقاي فناوري ماشين آلات و اداوات بخش كشاورزي در چارچوب سياستهاي مصوب.
٤_ فراهم آوردن زمينه هاي لازم براي تامين و توزيع نهاده هاي كشاورزي و دامي، دارو، سرم و ساير مواد بيولوژيك از طريق بخش غير دولتي و در صورت لزوم توسعه وزارتخانه و اعمال نظارت هاي لازم در اين زمينه.
٥_ انجام اقدامات لازم به منظور ايجاد تشكل هاي غير دولتي مورد نياز بخش كشاورزي و ارائه خدمات و حمايت هاي مالي و فني به آنها و اعمال نظارت هاي لازم.
٦_ پيشنهاد برنامه هاي تنظيم بازار محصولات كشاورزي و فرآورده هاي دامي و نيز قيمت تضميني به منظور حمايت از توليد كنندگان بخش كشاورزي به هيات وزيران و خريد بموقع محصولات كشاورزي.
٧_ فراهم آوردن تسهيلات و امكانات و انجام هماهنگي ها و پيگيري هاي لازم براي توسعه صادرات محصولات و فرآورده هاي بخش كشاورزي و صنايع روستايي در چارچوب سياست ها و برنامه هاي بازرگاني كشور.
٨_ اجراي ساير وظايفي كه به موجب قوانين و مقررات بر عهده وزارتخانه قرار دارد.
 
 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2860
6441
4676538


IP شما : 3.84.186.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : پنجشنبه 27 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-38 دقیقه قبل می باشد