نهم شهریور ماه سال 1339 در شهرستان زنجان فرزندی دیده به جهان گشود که او را کاظم نامیدند.دوران کودکی وی در دامان پرمهر و محبت خانواده ای با ایمان و معتقد به اسلام ناب محمدی (ص) و دانش دوست سپری شد . سال 1345 کاظم به مدرسه رفت ، دوران ابتدایی را دردبستان خاقانی و دوران راهنمایی را در مدرسه راهنمایی انوری گذراند. دوران تحصیلی دبیرستان کاظم با مبارزه مردم علیه رژیم پهلوی مصادف شد روحیه حقیقت جویی ، وی را به خیابان ها کشاند تا برای به ثمر رساندن انقلاب به مردم بپیوندد وی در سال 1358 از دبیرستان امیرکبیر شهرستان زنجان در رشته علوم تجربی با نمرات بسیار خوب فارغ التحصیل شد، همان سال نیز به خدمت سربازی رفت و در ارتش جمهوری اسلامی ایران نام نویسی کرد . بعد از اتمام دوران سربازی در تاریخ 1360/10/23 به جمع جهادگران جهاد سازندگی پیوست تا بهتر بتواند دین خود را نسبت به اسلام و مملکت اسلامی ادا نماید . کاظم امیدی در طول حضور ارزشمندش در جهادسازندگی ، ابتدا مسئول امور جهادگران و سپس مسئول جهاد مدارس شد .به یقین در انجام این مسئولیت سنگین موفق بود. اواخر عمر نیز به عنوان قائم مقام مسئول ستاد بازسازی و نوسازی مناطق جنگ زده روستایی جهاد سازندگی زنجان مستقر در منطقه دهلران منصوب شد . کاظم دراین پست بود که در قرعه کشی برای رفتن به مکه برنده شد برای تکمیل پرونده دو سه روز از دهلران به زنجان آمد و پس از تکمیل پرونده متوجه شد باید در کلاس های مخصوص حج شرکت کند این کلاس ها یک ماه طول می کشید.  روز پنجشنبه1363/4/11 به یک باره کاظم تصمیم گرفت به جبهه برود دلیل رفتنش نیز بعضی کارهای ناتمام بود که قصد داشت در منطقه تکمیل کند سپس برگردد صبح روز شنبه 1363/4/13 اول وقت با دو نفر از دوستانش عازم جبهه شد و غروب همان روز در راه بازگشت از مرخصی بین مهران و دهلران در کمین گروهک های ضد انقلابی منطقه چنگوله درگیر می شود.در این درگیری که غروب همان روز به وقوع می پیوندد کاظم در جا شهید می شود و دو تن دیگر به اسارت گروهک ها در می آیند. 

ششم فروردین ماه 1323 در خانواده ای معتقد به دین مبین اسلام از اهالی روستای حسین آباد از توابع شهرستان خدابنده ، فرزند پسری به دنیا آمد تا در مدت زندگی پرافتخار خود شهادت را بر زندگی دنیوی ترجیح دهد ، این فرزند محرم علی نام گرفت و شرکت در مراسم عزاداری سالار شهیدان ، حضرت امام حسین (ع) در ماه محرم و صفر و حضور در نمازهای جماعت و دیگر محافل مذهبی محور اصلی اعمال اش شد . پس از تاسیس نهاد مقدس جهاد سازندگی به فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ، محرم علی بیاتی به این نهاد مردمی پیوست تا با  تمام توان ، در کنار دیگر جهادگران مخلص به سازندگی کشور بپردازد . با شروع جنگ تحمیلی پرداختن به امور جنگ را از اهم وظایف خود دانست . به همین سبب چند بار از طریق جهاد با عنوان رانندة پایه ی دو به جبهه های نبرد اعزام شد ؛ از جمله می توان حضور وی را در عملیات کربلای یک نام برد ، که در کنار سنگرسازان بی سنگر به فعالیت مشغول بود . محرم علی بیاتی جبهه را محلی برای خودسازی و رسیدن به عرفان و خداشناسی یافت. او معتقد بود که میدان های نبرد حق علیه باطل دنیایی از تمامی زیبایی ها ساخته است ، زیرا عشق ، ایثار ، ایمان ، تعهد و از جان گذشتن در چنین دنیایی جلوه ای بی نهایت دارد . در این دنیا می تواند به کوی دوست پرواز کند و به دیدار حق برسد . محرم علی بیاتی که آرزوی پیوستن به  سوی معبود را در سر داشت ، مردانه جان خود را اخلاص کرد  و پرندة روح بزرگ اش ، تیر ماه سال 1367 در محور بانه ـ ماووت بر اثر اصابت ترکش خمپاره ی گروهک های ضد انقلاب بر قلبش ، از قفس تن پر کشید و با رسیدن به بلندای قله ی شهادت بقای جاودان یافت .  از این شهید بزرگوار دو فرزند ( یک دختر و یک پسر ) به یادگار مانده است.

 

نرم افزار NVDA مخصوص افراد کم بینا و نابینا ساخته شده است تا بتوانند مانند افراد بینا با کامپیوتر تعامل داشته باشند.

نرم افزار NVDA از تمام مرورگرهای اینترنت ، برنامه های مدیریت ایمیل ، برنامه های چت و انواع نرم افزارهای آفیس به خوبی پشتیبانی می کند. از دیگر ویزگی های این نرم افزار می توان به رایگان بودن آن اشاره کرد.

 


دانلود نرم افزار

رمز :www.p30download.com

جهت پشتیبانی نرم افزار از متون فارسی مراحل زیر را انجام دهید:

1- با فشار دادن کلید insert+n تنظیمات برنامه رافعال کنید.

2-بعد از ورود به قسمت perferences ، تنظیمات voice settings را فعال نموده و زبان برنامه را بر روی فارسی (persian) تنظیم کنید.

3-گزینه (Automatic Languge Switching When Protected) را غیر فعال کنید.

4- باکلید Tab بر روی دکمه ok رفته و روی آن Enter کنید.

شهید معزز حاج سیداصغر مصطفوی (تاریخ شهادت2/4/67)

 سیداصغردر سال 9/2/1324 در خانواده ای مذهبی و روحانی پرور از اهالی روستای « حاج آرش » شهرستانزنجان چشم به جهان گشود .

 از همان کودکی در مکتب امام خمینی (ره) که مرجع تقلید خانواده بود پرورش یافت .

با شروع و اوج گیری قیام مردمی سال 1357 سیداصغر نیز به جمع قیام کنندگان پیوست تا دین خود را به انقلاب وامام ادا کرده باشد. وی در سفرهایی به قم ، اعلامیه ها و نوارهای سخنرانی حضرت امام خمینی (ره) را با خود به زنجان می برد تا اذهان عمومی را با سخنان آن بزرگوار آشنا سازد . عشق به ولایت فقیه و حفظ انقلاب نوپای اسلامی سبب شد تا با شروع جنگ تحمیلی ، همراه برادران سپاه پاسداران زنجان ، برای نخستین بار در تاریخ 2/12/1359 به جبهه ی جنوب برود و مدت سه ماه آن جا بماند. سید اصغر پس از آن در تاریخ 28/1/1360 به جمع جهادگران سازندگی استان زنجان پیوست و در کمیته ی عمران آن سازمان به عنوان راننده دامپر فعالیت کرد . بیست و چهار شهریور 1360، برای بار دوم عازم جبهه ی شمال غرب شد. به سبب تلاش های بی امان و جدیت و پشت کار فراوان وی را به عنوان نیروی رسمی در کمیته عمران جهاد سازندگی استان زنجان استخدام کردند . این مجاهد خستگی ناپذیر ، در عملیات های بیت المقدس ، میمک ، شط علی ، خیبر نصر 7 ، کربلای 10 ، بیت المقدس 2 ، والفجر9 و به ویژه در ارتفاعات ابوالفتح ، دویازا ، گردرش و گلان شرکت کرد و مسئولیت های مختلفی را از جمله ، مسئول محور ، فرمانده گروهان ، معاون عملیاتی گردان مهندسی 22 ذوالفقار را بر عهده داشت .

در عملیات بیت المقدس2بود که حاج سیداصغر متوجه شد رزمندگان درحال عقب نشینی هستند.ویک دستگاه بلدوزر در زیر شدیدترین رگبار گلوله قراردارد و نزدیک است به دست عراقی ها بیفتد.  حاج سیداصغر زیر گلوله های باران توپ و خمپاره به سوی بلدوزر رفت و موفق شد آن دستگاه مهم مهندسی ـ رزمی را از چنگال دشمن نجات دهد.سپس آن را به کمرشکن رساند و قصد کرد با بقیه ی ماشین آلات  به سوی ستاد اعزام کند .

کمرشکن نمی توانست از این منطقه عبور کند. سیداصغر با بلدوزرش می خواست به کمک کمرشکن برود که در اثر اصابت ترکش خمپاره جان به جان آفرین تسلیم می کند و به مقام والای شهادت می رسد .

حاج سید اصغر مصطفوی از آن دست مردانی بود که هر جا در منطقه خطر بیش تر متوجه نیروها می شد، داوطلبانه به آن نقطه برای ماموریت می رفت . شجاعت ، ایمان و عشق به شهادت از وجودش ، شخصیتی ساخته بود که با وجودشرایط سخت جنگی بهترین نتیجه را از عملکردش می گرفت .

از این شهید بزرگوار 6 فرزند ، 4 پسر و 2 دختر به یادگار مانده است .

برچسب :

هواشناسی استان زنجان, [۲۱.۰۵.۱۹ ۱۹:۰۷]

? میزان بارش ایستگاههای هواشناسی استان زنجان

 

? از ساعت ۱۷:۰۰ لغایت ۱۹:۰۰  روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

 

➖زنجان ۲۲.۱ میلیمتر

➖فرودگاه زنجان ۰.۲ میلیمتر

➖دانشگاه زنجان ۰.۷ میلیمتر

➖دندی ۰.۱ میلیمتر

➖پری ۰.۶ میلیمتر

➖فیله خاص ۳ میلیمتر

➖گیلوان ۰.۳ میلیمتر

➖چورزق ۰.۳ میلیمتر

➖ارمغانخانه ۴.۱ میلیمتر

➖ابهر، خرمدره، قیدار، ماهنشان بدون بارندگی

 

?منبع خبر:

اداره کل هواشناسی استان زنجان

 

هواشناسی استان زنجان, [۲۱.۰۵.۱۹ ۱۹:۱۱]

[In reply to هواشناسی استان زنجان]

هسته بارش فقط روی خود شهر زنجان متمرکز بود و موجب بارش ۲۲ میلیمتری گردید به شعاع فاصله ای ۱۰ کیلومتری شهر زنجان بارندگی ها ناچیز بود.

زیر مجموعه ها

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1477
4472
5238660

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : چهارشنبه 2 مرداد 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی 0 ساعت و1 دقیقه قبل می باشد