سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

‌قانون نحوه اعمال نظارت بر كاهش هزينه‌هاي غير ضرور و جلوگيري از تجمل‌گرايي

‌قانون نحوه اعمال نظارت بر كاهش هزينه‌هاي غير ضرور و جلوگيري از تجمل‌گرايي


‌ماده 1 - به منظور كنترل هزينه‌هاي غير ضرور و مبارزه با تجمل‌گرايي در وزارتخانه‌ها، نيروهاي نظامي و انتظامي، شهرداريها، سازمانها، بانكها،‌شركتها و واحدهاي مختلف وابسته به قوه مجريه، مقننه و قضائيه و كليه نهادهاي انقلاب اسلامي و تمامي دستگاههايي كه شمول قانون بر آنها مستلزم‌ذكر نام است، شوراي عالي بررسي و تعيين الگوي مصرف موضوع تبصره 30 قانون برنامه اول توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي‌ايران موظف است علاوه بر انجام وظايف مذكور در تبصره فوق‌الذكر آيين‌نامه نحوه استفاده از امكانات عمومي از قبيل: اتومبيل، هواپيما، هليكوپتر،‌مسافرت‌هاي خارجي، پذيراييها و ديگر هزينه‌هاي اداري، خدماتي، و رفاهي را حداكثر ظرف مدت سه ماه از تاريخ تصويب اين قانون تهيه و به تصويب‌هيأت وزيران برساند.
‌تبصره 1 - وزير دادگستري به عنوان عضو ثابت در شوراي مذكور شركت مي‌نمايد.
‌تبصره 2 - شورا حداقل هر دو هفته يك بار بايد تشكيل جلسه دهد.
‌تبصره 3 - برگزاري سمينارها، كنگره‌ها، بزرگداشت‌ها، گردهم‌آيي‌هاي بين‌المللي توسط دستگاههاي اجرايي تنها با تصويب هيأت وزيران و در‌مورد قواي مقننه و قضائيه با تأييد رئيس هر قوه امكان‌پذير است.
‌تبصره 4 - سازمان برنامه و بودجه و ديوان محاسبات كشور و سازمان بازرسي كل كشور موظفند گزارش چگونگي اجراء و موارد تخلف از اين‌قانون را هر سه ماه يك بار به رؤساي سه قوه و دبيرخانه شوراي عالي بررسي و تعيين الگوي مصرف ارائه نمايند.
‌ماده 2 - شوراي امنيت كشور موظف است حداكثر تا يك ماه رده‌بندي حفاظتي، نحوه حفاظت و اتومبيل مورد استفاده و تشريفات سان و رژه كليه‌مسئولين و شخصيتهاي كشور و لشكري را تهيه و جهت اجراء ابلاغ نمايد. وزير كشور مسئول پيگيري و نظارت بر اجراي اين مصوبه مي‌باشد و موظف‌است هر سه ماه يك بار گزارش عملكرد و تخلفات را به مجلس شوراي اسلامي، رياست جمهوري و قوه قضائيه ارائه نمايد.
‌ماده 3 - كليه دستگاههاي مذكور در ماده يك موظف به اجراء دقيق مفاد اين قانون بوده و تخلف از آن در حكم تصرف غير قانوني در اموال عمومي‌محسوب و طبق قوانين و مقررات مربوط رسيدگي خواهد شد.
‌ماده 4 - صدا و سيما و ساير وسايل ارتباط جمعي موظفند برنامه‌هاي خود را به نحوي تهيه و تنظيم نمايند كه منجر به تبليغ فرهنگ تجمل‌گرايي‌نشود.
‌قانون فوق مشتمل بر چهار ماده و چهار تبصره در جلسه علني روز چهارشنبه مورخ بيست و هفتم آذر ماه يك هزار و سيصد و هفتاد مجلس شوراي‌اسلامي تصويب و در تاريخ 1370.10.4 به تأييد شوراي نگهبان رسيده است.
‌رئيس مجلس شوراي اسلامي - مهدي كروبي

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1408
3928
4668645


IP شما : 54.146.206.127

جستجوی گوگل


امروز : چهارشنبه 26 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی دوشنبه 24 دی 1397 11:53:04 ق ظ می باشد