اخبار معاونت تولیدات گیاهی

مبارزه با سن گندم دربیش از 30 هزار هکتار از مزارع زنجان انجام شد

جواد تاراسی  به عملیات مبارزه با آفت سن مادر در سطح اراضی کشاورزی گندم اشاره کرد و گفت: عملیات مبارزه  با سن مادر دربیش از 30 هزار هکتار از اراضی گندم و مبارزه با سن پوره در ۱۱۵ هزار از مزارع استان انجام خواهد شد و هدف از این کار کیفیت بخشی به تولید گندم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان، با بیان اینکه طی سال گذشته در ۱۰۶ هزارهکتار از اراضی گندم استان مبارزه با آفت سن گندم انجام شد، گفت: از لحاظ تامین تجهیزات و سم مورد نیاز برای سم‌پاشی مزارع کمبود و مشکلی وجود ندارد.

تاراسی تاکید کرد: مبارزه و مقابله با سن مادر در  7300 هکتار از گندم زارهای شهرستان‌های ابهر، حدود 3500 هکتاراز اراضی سلطانیه، حدود 5500 هکتار از اراضی کشتگندم شهرستان زنجان و بیش از 10 هزار هکتار ازاراضی کشاورزی شهرستان خدابنده انجام شده است.

وی افزود: خوشبختانه امسال بارندگی ها در استان خوب بوده و در این میان سازمان جهاد کشاورزی برای تقویت تولید محصولات کشاورزی مبارزه با سن مادر را به جد دنبال می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان، تصریح کرد: انجام عملیات مبارزه با سن گندم در استان، کیفیت تولید این محصول را سال به سال بهتر می کند.

تاراسی به کشت گندم در زنجان اشاره کرد و گفت: امسال ۱۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت گندم آبی و ۲۹۱ هزار هکتار دیم بوده و هدف‌گذاری برای تولید گندم بیش از ۵۰۰ هزار تن  است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
7092
13857
8356842

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : چهارشنبه 14 خرداد 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی سه شنبه 13 خرداد 1399 1:09:01 ب ظ می باشد