اخبار معاونت تولیدات گیاهی

آغاز برداشت حدود 5 هزار تن پیاز از مزارع شهرستان طارم

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم از آغاز برداشت پیاز در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: سال زراعی 98- 97 حدود 150 هکتار از اراضی زراعی شهرستان طارم به کشت پیاز اختصاص یافت و پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 4 هزار و 800 تن محصول از این سطح برداشت و روانه بازار شود.

مجتبی اسکندری عنوان کرد: امسال حدود 200 نفر از کشاورزان طارمی به کشت و کار پیاز مشغول بوده‌اند و طبق برآوردهای انجام گرفته بیش از 129 میلیارد ریال از محل برداشت پیاز عاید این تعداد بهره‌بردار می‌شود.

وی بیان داشت: برداشت پیاز در شهرستان طارم استان زنجان همه ساله از اوایل مرداد ماه شروع شده و تا اوایل شهریور ماه ادامه می‌یابد ولی امسال به دلیل خنکی آب و هوا برداشت پیاز از اواخر مرداد ماه در این شهرستان شروع شد.

اسکندری خاطرنشان کرد: رقم مورد کشت پیاز در شهرستان طارم رقم محلی طارم بوده که علاوه بر عملکرد بالا از کیفیت بسیار مطلوبی نیز برخوردار است و به همین جهت محصول تولیدی علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم تامین نهاده‌های مورد نیاز، برگزاری کلاس‌های آموزشی گروهی و انفرادی، بازدیدهای مزرعه‌ای و ارایه توصیه‌های فنی و تنظیم بازار را از جمله اقدامات انجام گرفته توسط این مدیریت در خصوص کشت و تولید محصول پیاز برشمرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
4420
7048
5520250

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : پنجشنبه 28 شهريور 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی چهارشنبه 27 شهریور 1398 12:13:30 ب ظ می باشد