اخبار معاونت تولیدات گیاهی

فعالیت 950 دستگاه کمباین در مزارع کلزا و گندم استان زنجان با نظارت 45 اکیپ کارشناسی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان تصریح کرد: امسال عملیات برداشت گندم و کلزا در استان زنجان توسط بیش از 950 دستگاه کمباین در حال انجام است به طوری که از این تعداد 450 دستگاه کمباین بومی و مابقی به عنوان کمباین مهاجر در مزارع استان فعالیت دارند.

مظفر یوسفی پور با بیان اینکه به منظور کنترل ریزش ها و به حداقل رساندن ضایعات گندم و کلزا در روند برداشت، تمهیدات مختلفی در استان زنجان اندیشیده شده است، عنوان کرد: در این راستا با هدف ارتقای کیفیت برداشت مکانیزه با انجام تنظیمات کنترل ریزش تخصصی برای کمباین‌های فعال در مزارع، در قالب طرح نظارت تخصصی برداشت با تخصیص اعتباری بالغ بر 220 میلیون ریال در سطح 5 شهرستان بزرگ استان اقدام به انعقاد قرارداد و به‌کارگیری 4 نفر تکنسین ماهر (راننده فنی) در استان شده است.

 وی با اشاره به فعالیت 45 اکیپ کارشناسی طی سال جاری در مزارع کلزا و گندم استان زنجان خاطرنشان کرد: این کارشناسان به همراه رانندگان ماهر به طور مستمر در مزارع حضور پیدا کرده و با انجام معاینه فنی کمباین ها بر روند برداشت نظارت دقیق و مستمر دارند.

یوسفی‌پور برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف توانمندسازی کشاورزان و همکاری در اجرای طرح ملی نظارت و کنترل ریزش کمباین‌های کاه‌کوب با همکاری مرکز تحقیقات فنی مهندسی کرج برای اولین بار در کشور را از دیگر تمهیدات و اقدامات انجام گرفته در راستای به حداقل رساندن ریزش‌ها و ضایعات در مزارع استان برشمرد.

وی اضافه کرد: سوخت مصرفی گازوئیل برای کمباین‌های فعال در سطح مزارع استان نیز به صورت دوره های 10 روزه بررسی و تامین می‌شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
3051
12818
6191014

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : شنبه 16 آذر 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی پنج شنبه 14 آذر 1398 8:32:10 ق ظ می باشد