سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار معاونت تولیدات گیاهی

کشت کلزا در استان زنجان آغاز شد/ ۳۱ شهریور تاریخ اتمام کشت کلزا در استان

ب

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور زراعت سازمان از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در استان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر کلزاکاران در تمام شهرستان های استان به غیر از طارم اقدام به کشت کلزا در مزارع خود کرده اند و عملیات کشت تا 31 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

حسین عامری با بیان اینکه ۳۱ شهریور ماه به عنوان تاریخ اتمام کشت دانه روغنی کلزا در استان زنجان تعیین شده و برای جلوگیری از کاهش عملکرد بعد از این تاریخ اجازه کشت کلزا در استان داده نمی شود، اضافه کرد: به دلیل متفاوت بودن شرایط آب و هوایی شهرستان طارم، کشت کلزا در این شهرستان از اوایل تا اواخر مهر ماه انجام می گیرد.

وی عنوان کرد: امسال کشت 4 هزار هکتار کلزا در استان هدفگذاری شده است و در این راستا در حال حاضر تمامی نهاده ها از جمله بذر و کود مورد نیاز کلزاکاران استان تامین شده و به لحاظ تامین و توزیع نهاده ها امسال هیچ مشکلی وجود ندارد.

عامری «اوکاپی» را عمده رقم مورد کشت کلزا در استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: کشاورزان برای دریافت تسهیلات کشت کلزا می توانند به جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه مراجعه کنند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان میزان خرید تضمینی کلزا طی سال جاری در استان را حدود یک هزار و 500 تن اعلام و بیان کرد: امسال خرید تضمینی کلزا در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 برابر رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ خرید تضمینی کلزا طی سال جاری 2 هزار و 866 تومان بوده است.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1485
3928
4668722


IP شما : 54.146.206.127

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : چهارشنبه 26 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی دوشنبه 24 دی 1397 11:53:04 ق ظ می باشد