اخبار معاونت تولیدات دامی

گوشت مرغ گرم مورد نیاز استان در ایام پایانی سال تأمین شده است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ،معاون بهبود تولیدات دامی این سازمان با اعلام این خبر افزود:با توجه به نزدیکی ایام پایانی سال و افزایش تقاضا برای مصرف فرآورده های پروتئینی خصوصاً گوشت مرغ، طی دوماه دی و بهمن سال جاری جمعا به تعداد 4670370 قطعه در 175 واحدپرورشی سطح استان جوجه ریزی انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 6 درصد رشد را نشان می دهد و پیش بینی می شود از این میزان جوجه ریزی حدود 8300 تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف گردد که از این مقدار بالغ بر 5300 تن آن در داخل استان مصرف و 3000 تن به استان های دیگر خصوصاً تهران، البرز و گیلان صادر گردد.

وی تصریح کرد:علاوه بر آن برای این ایام  21900 قطعه جوجه ریزی بوقلمون گوشتی نیز در استان صورت پذیرفته است که پیش بینی می شود حدود 235 تن گوشت بوقلمون تولید و به بازار عرضه گردد.

صادقی خاطر نشان کرد:با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، طبق توصیه های متخصصان تغذیه و بهداشت، یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف کافی اقلام پروتئینی خصوصاً گوشت طیور می باشد. طبق آخرین گزارش های سازمان بهداشت جهانی تا کنون شواهدی دال بر آلودگی یا پخش این ویروس از طریق دام و طیور به انسان گزارش نشده است، لذا مردم می توانند با آسودگی خیال نسبت به تهیه گوشت و مرغ مورد نیاز خود از مراکز مورد تأیید اقدام نمایند.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: رعایت چند نکته زیر مورد تأکید کارشناسان می باشد :

  1. کلیه مراحل کشتار و بسته بندی طیور، تحت نظارت کارشناسان سازمان دامپزشکی و در کشتارگاه های صنعتی استان بدون دخالت دست صورت می پذیرد و مصرف کنندگان با خاطری آسوده می توانند از این فرآورده استفاده نمایند.
  2. توصیه می شود از قطعه بندی و بازکردن بسته بندی های طیور در فروشگاه های مواد پروتئینی اکیداً خودداری گردد.
  3. همچنین توصیه می شود حتی الامکان از مرغ های قطعه بندی شده ای که دارای لیبل مشخص و مورد تأیید سازمان دامپزشکی و برچسب مشخصات تولید می باشد، استفاده گردد.
  4. پیش از استفاده از مرغ خریداری شده در منازل، بسته بندی ها را حتما شسته و ضد عفونی نموده و سپس پوشش سطح آنها را باز نمایند.
  5. در صورت پخته شدن کامل مواد غذایی هیچ عارضه و ویروس بیماری زایی وجود نخواهد داشت، بنابراین توصیه می شود کلیه مواد پروتئینی (گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و ...) حتماً بصورت کامل پخته شوند و از مصرف آنها به صورت نیم پز خودداری گردد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
7448
13857
8357198

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : چهارشنبه 14 خرداد 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی سه شنبه 13 خرداد 1399 1:09:01 ب ظ می باشد