اخبار معاونت تولیدات دامی

سال گذشته محقق شد؛ اشتغالزایی 700 نفری در حوزه دامداری‌های کوچک روستایی در استان زنجان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار 570 دامداری کوچک روستایی دارای مجوز با ظرفیت 63 هزار و 215 راس در استان زنجان در حال فعالیت هستند که 622 واحد گاوداری شیری، 299 واحد پرواربندی گوساله، 541 واحد پرواربندی بره، 107 واحد پرورش گوسفند داشتی و یک واحد پرورش بز داشتی را شامل می‌شود.

محمدعلی صادقی گسترش دامداری‌های کوچک روستایی را از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برشمرد و عنوان کرد: اشتغالزایی با هزینه پایین از اصلی‌ترین مزایای ایجاد دامداری‌های کوچک روستایی است و متقاضیان می‌توانند با کم‌ترین مشکل و در حداقل زمان مجوز ایجاد این نوع دامداری را دریافت کنند.

صادقی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود یک هزار و 500 فقره پروانه بهره‌برداری و مجوز نوسازی و بهسازی در حوزه دامداری‌های کوچک روستایی در استان صادر شده و برای 700 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شد.

وی با بیان اینکه به منظور افزایش راندمان تولید، سالانه بالغ بر 10 هزار راس دام در حوزه دامداری‎های کوچک روستایی در استان زنجان تلقیح مصنوعی می‌شوند، افزود: سال گذشته بالغ بر 10 میلیارد ریال در این حوزه به دامداران استان تسهیلات پرداخت شد و حدود 400 میلیون ریال نیز برای بهسازی این نوع دامداری‌ها به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان میزان تولید شیر خام طی سال گذشته در استان را بالغ بر 164 هزار تن اعلام کرد و بیان داشت: دامداری‌های کوچک روستایی عمده تامین‌کننده شیر گوسفندی در استان هستند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
7218
13857
8356968

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : چهارشنبه 14 خرداد 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی سه شنبه 13 خرداد 1399 1:09:01 ب ظ می باشد