سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار معاونت تولیدات دامی

تشکیل زنجیره تولید گوشت بوقلمون در ایران

به گزارش معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:  جناب آقای دکتر رکنی معاون امورتولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه خود به استان زنجان طی بازدید از واحد پرورش بوقلمون مادر شرکت تعاونی صنعت یکپارچه بوقلمون شمالغرب با اشاره به این خبر خاطر نشان کرد: با راه اندازی واحدهای تولیدی مادر و تشکیل زنجیره تولید گوشت بوقلمون ،زنجیره کامل تولید این نوع پروتئین در ایران فراهم می شود.
رکنی تولید گوشت بوقلمون و شکل گیری زنجیره کامل آن را یکی از برنامه هایی اعلام کرد که وزارت جهاد کشاورزی دنبال می کند ودر چهار سال گذشته هم به سمت کاهش نیاز به کشورهای خارجی پیش رفته است.
وی با اشاره به این که در چهار سال گذشته با راه اندازی 9 واحد مرغ مادر در سطح کشور، زمینه شکل گیری زنجیره کامل تولید گوشت بوقلمون فراهم شده است اظهار کرد : سالانه 2 میلیون و 200 هزار تن گوشت مرغ در ایران تولید و تمام نیاز کشور به این محصول تامین می شود.
معاون امورتولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی متوسط مصرف پروتئین بوقلمون در ایران را 300 گرم و در کشورهای پیشرفته بیش از سه کیلوگرم اعلام کرد و گفت: باید گام های بلندی برای تامین پروتئین مورد نیاز مردم از طریق مصرف گوشت بوقلمون برداشت.
رکنی در پایان افزود: با این اقدام ایران از کشور وارد کننده نهاده های تولید بوقلمون، به سمت تامین نیاز داخلی و صادرات بخشی از محصولات مازاد حرکت می کند.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2937
6758
4242616


IP شما : 54.224.118.247

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : يكشنبه 29 مهر 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 4 ساعت و-1 دقیقه قبل می باشد