سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار معاونت تولیدات دامی

تداوم اشتغال در روستاهای استان زنجان با توسعه دامداری های کوچک روستایی

 

به گزارش معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، دامداری های کوچک روستایی مزايای بسیاری دارند که در کنار حمایت های به عمل آمده از ایجاد این نوع دامداری ها، سبب استقبال بسیار خوب علاقه مندان در استان زنجان از این طرح شده است.

 رحمان رستمخانی پایین بودن هزينه احداث ساختمان ها و تأسيسات و بهبود وضعيت دامداري هاي روستايي از نظر بهداشتي، ساختمان و تبديل آن ها به دامداري هاي نيمه صنعتي را از جمله مزایای دامداری های کوچک روستایی برشمرد و عنوان کرد: این نوع دامداری ها همچنین به دليل خانوادگي بودن کار، هزينه کارگري نداشته و اين خود موجب پايين آمدن هزينه توليد مي شود.

وی ايجاد اشتغال و تداوم اشتغال در روستاها، افزايش درآمد خانوارهاي روستايي، افزايش توليدات و محصولات دامي و بهداشتي شدن محصولات توليدي دامداران روستايي و در نتيجه افزايش بهداشت و سلامت روستائيان را از دیگر مزایای دامداری های کوچک روستایی عنوان و خاطرنشان کرد: از مزایای دیگر این طرح می توان به مقرون به صرفه بودن توليدات روستايي اشاره کرد به طوری که هزينه تمام شده يک کيلو شيرخام در واحدهای کوچک روستایی حداقل 30 درصد کمتر از واحدهای صنعتی است.

رستمخانی تصریح کرد: در حال حاضر 2 هزار و 400 نفر به طور مستقیم در دامداری های کوچک روستایی در استان زنجان مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5432
4116
4254223


IP شما : 54.198.55.167

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : سه شنبه 1 آبان 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 14 ساعت و-15 دقیقه قبل می باشد