اخبار معاونت تولیدات دامی

2 هزار متقاضی احداث دامداري‌هاي کوچک روستايي در استان زنجان در انتظار تامین تسهیلات

به گزارش معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، ایجاد دامداری های کوچک روستایی از جمله اهداف و برنامه های منطبق با ساسیت های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود و لذا سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با هدف توسعه این نوع دامداری ها، اقدامات و پشتيباني هاي مختلفی را انجام می‌دهد.   

رحمان رستمخانی تصریح کرد: تهية نقشه به تعداد 50 تيپ و ارسال به تمامی شهرستان ها و تحویل رایگان آن به متقاضیان، كاهش بروكراسي اداري در صدور مجوز كه فقط با انجام دو استعلام از اداره كل دامپزشكي و بنیاد مسکن صادر مي شود، تأمين 80 درصد هزينه ها از طريق تسهيلات براي احداث ساختمان ها، تأسيسات، خريد و نصب ماشين آلات و سرمايه در گردش و پشتيباني فني از نظر تغذيه، بهداشت دام ها و اصلاح نژاد دام از جمله اقدامات و پشتيباني هاي انجام گرفته در راستای توسعه دامداری های کوچک روستایی در استان زنجان به شمار می رود.

وی عنوان کرد: با عنایت به اینکه احداث این نوع دامداری ها پایین ترین سرانه اشتغال را در بین سایر طرح های امور دام و طیور دارد هم اکنون بیش از 2 هزار دامدار متقاضی ساکن درروستاهای استان زنجان، در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان های تابعه تشکیل پرونده داده و منتظر تامین تسهیلات ارزان قیمت برای احداث واحدهای جدید خود هستند.

 رستمخانی خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز این طرح ها سالانه 33 هزار تن به مجموع تولیدات دامی استان افزوده و برای 2 هزار و 800 نفر هم شغل دائمی ایجاد خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان اضافه کرد: از آنجایی که توسعه دامداری‌های کوچک روستایی منطبق بر اهداف اقتصاد مقاومتی است امید آن می رود که با تامین تسهیلات مورد نیاز شاهد احداث این واحدها در استان باشیم .

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1459
4472
5238642

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : چهارشنبه 2 مرداد 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی 0 ساعت و3 دقیقه قبل می باشد