سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار معاونت تولیدات دامی

تعیین درجه مکانیزاسیون در مرغداری‌های گوشتی استان زنجان برای نخستین بار در کشور/ کاهش20 درصدی مصرف سوخت در مرغداری‌های گوشتی استان

 به گزارش معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، استان زنجان با بیش از 200 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت بالغ بر 5.6 میلیون قطعه در دوره یکی از استان های پیشرو در زمینه اتوماسیون و مکانیزه کردن واحدهای مرغداری در کشور محسوب می شود.

رحمان رستمخانی تصریح کرد: از سال 1389 با آغاز طرح هدفمندسازی یارانه ها پروژه مشترکی با همکاری دانشگاه زنجان و مرکز تحقیقات علوم دامی استان زنجان در خصوص تعیین درجه مکانیزاسیون برای واحدهای مرغداری استان آغاز شد که خوشبختانه با جمع آوری آمار و اطلاعات در حال حاضر این کار در استان به نتیجه رسیده و ضوابط و معیارهای علمی و عملی برای تعیین و ارتقای درجه مکانیزاسیون در مرغداری های استان استخراج شده است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام مرغداری های گوشتی استان زنجان دارای درجه مکانیزاسیون هستند، تصریح کرد: این پروژه برای اولین بار در سطح کشور در استان زنجان اجرایی شده است.

رستمخانی به مزیت های تعیین درجه مکانیزاسیون در مرغداری های گوشتی اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه نوع و میزان تجهیزات هر مرغداری در سطح استان به طور دقیق مشخص شده و نهایتا می توان از تعداد جوجه ریزی در هر متر مربع از واحدهای مرغداری برآورد دقیقی داشت.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزایش بهره وری سوخت را از دیگر مزایای مهم تعیین درجه مکانیزاسیون در مرغداری های گوشتی دانست و بیان داشت: پس از اجرای این پروژه، با ارتقای بهره وری در مرغداری های گوشتی استان، مصرف سوخت در واحدهای سطح استان حداقل 20 درصد کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2958
5717
4813392


IP شما : 54.226.23.160

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : دوشنبه 29 بهمن 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 28 بهمن 1397 1:12:42 ب ظ می باشد