سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار معاونت تولیدات دامی

ساماندهی فعالیت های زیر بخش امور دام با تدوین و اجرای «نظام تولید خوشه‌ای» در استان زنجان

به گزارش معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، با توجه به محدودیت زمین، آب و سرمایه برای احداث واحدهای بزرگ‌مقیاس تولیدی در زیر بخش امور دام استان زنجان و همچنین به منظور کاهش قیمت تمام شده محصول و ایجاد اشتغال پایدار، نظام تولید خوشه ای در برخی از رشته فعالیت های امور دام استان تدوین و به مرحله اجرا درآمده است.

رحمان رستمخانی افزود: تولید شیر خام (شیر خام تولیدی دام سنگین)، گوشت سفید مرغ صنعتی، پرورش پرندگان زینتی، پرورش زنبور عسل و پرورش بوقلمون گوشتی نوع فعالیت هايي است که در مرحله اول این طرح ساماندهی خواهند شد به طوری که هر کدام از آن ها با توجه به ماهیت فعالیت، سرخوشه (هولدر یا پشتیبان) و خوشه خواهند داشت و در سطوح مختلف به فعالیت خواهند پرداخت.

وی با تشریح وظایف پشتیبان در نظام تولید خوشه ای تصریح کرد: تشکیل خوشه مورد نیاز براساس مجوز سطح بندی شده از سوی سازمان و هماهنگی ارائه آموزش های مصوب براساس سرفصل های تهیه شده از سوی سازمان از جمله وظایف پشتیبان در این طرح به شمار می رود به طوری که این آموزش می تواند توسط خود پشتیبان یا سایر ارگان های دارای صلاحیت و مورد قبول سازمان ارائه شود.

رستمخانی همچنین تهيه و توزيع مواد اولیه تولید متناسب با نیاز، نظارت در حین تولید (شامل کمک های تغذیه ای، بهداشتی و ... ) و بازاریابی یا خرید محصول نهایی را از دیگر وظایف پشتیبان در نظام تولید خوشه ای برشمرد. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صدور مجوز فعالیت به پشتیبان، ارائه و صدور گواهی آموزشی و مجوز فعالیت به خوشه ها، ارائه تسهیلات بانکی به پشتیبان و خوشه ها و کمک به عضویت در مجامع و اتحادیه‌های استانی و کشوری نیز از جمله حمایت ها و کمک های سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از طرح فوق به شمار می رود.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1344
3928
4668581


IP شما : 54.146.206.127

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : چهارشنبه 26 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی دوشنبه 24 دی 1397 11:53:04 ق ظ می باشد