سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار معاونت تولیدات دامی

تولید سالانه 243 هزار تن انواع محصولات دامی در استان زنجان/ 36 درصد تولیدات مازاد بر نیاز استان

 

 

 

به گزارش معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، این استان از توانمندی ها و ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه تولیدات دامی برخوردار است به طوری که سالانه بالغ بر 243 هزار تن انواع محصولات دامی در استان زنجان تولید در بازارهای مصرف عرضه می شود.

رحمان رستم خانی شیر خام را از جمله محصولات دامی تولید شده در استان زنجان برشمرد و  تصریح کرد: میزان تولید شیر خام در استان سالانه به بیش از 186 هزار تن می رسد.

وی از تولید سالانه 16 هزار و 500 تن گوشت قرمز در استان زنجان خبر داد و افزود: همچنین سالانه بالغ بر 31 هزار و 300 تن گوشت مرغ در استان تولید و روانه بازار می شود.

رستم خانی با اشاره به تولید 8 هزار و 700 تن تخم مرغ صنعتی در استان زنجان خاطرنشان کرد: تولید عسل نیز در استان سالانه به طور متوسط 653 تن برآورد شده است.

این مسئول سالانه 36 درصد از تولیدات دامی استان زنجان را مازاد بر نیاز استان دانست و عنوان کرد: 156 هزار تن از مجموع تولیدات دامی در داخل استان به مصرف رسیده و 87 هزار تن مابقی به عنوان مازاد تولید به خارج از استان ارسال می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اظهار کرد: در واحد های صنعتی دام و طیور و زنبور عسل استان به طور متوسط 13 هزار و 375 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و حدود 8 هزار و 500 نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

* استقرار صنایع تبدیلی مورد نیاز در تمام بخش های تولیدی حوزه دام و طیور استان

وی بیان داشت: بر مبنای سیاست های توسعه ای زیر بخش امور دام استان زنجان تمامی فعالیت های این بخش منطبق بر اقتصاد مقاومتی و پایداری تولید بوده و سعی شده تا استان از نظر تامین تولیدات دامی مشکلی نداشته باشد. همچنین با هماهنگی سایر بخش های مرتبط سازمان، هم اکنون در تمامی بخش های تولیدی صنایع تبدیلی مورد نیاز نیز در استان مستقر شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2977
6441
4676655


IP شما : 3.84.186.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : پنجشنبه 27 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-8 دقیقه قبل می باشد