اخبار امور شیلات و آبزیان

95 درصد مزارع سردآبی استان زنجان مجهز به تجهیزات نوین آبزی‌پروری است/ افزایش تولید 25 درصدی آبزیان در مزارع مکانیزه استان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور شیلات و آبزیان استان لزوم ارتقای مکانیزاسیون در واحدهای آبزی‌پروری را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: توجه هرچه بیشتر به امر مکانیزاسیون در تمام مراحل تولید، فرآوری و توزیع محصولات آبزی، موجب رقابت‌پذیری بیشتر شده و در نهایت تولید اقتصادی را به همراه دارد.

منصور حقی ‌راد عنوان کرد: مکانیزاسیون در صنعت آبزی‌پروری فرآیند تغییرات کیفی در واحدهای تولید آبزیان با استفاده از ادوات، تجهیزات و فن‌آوری پیشرفته است و لذا توسعه مکانیزاسیون در این بخش باعث افزایش تولید و ارتقای کیفیت محصول شده و نهایتا ارتقای بهره‌وری و توسعه پایدار را به همراه دارد.

وی با تاکید بر مدیریت علمی و کارآمد مزارع آبزی‌پروری به منظور بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود خاطرنشان کرد:  استان زنجان رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی در منطقه شمال غرب کشور را دارد و در حال حاضر بیش از 95 درصد از مزارع سردآبی استان مجهز به تجهیزات آبزی‌پروری است.

حقی راد بیان داشت: مکانیزه کردن واحدهای آبزی‌پروری و استفاده از تجهیزات در این بخش همچنین نقش بسزایی در بهبود کیفیت آب مصرفی دارد به طوری که با ایجاد شرایط مطلوب فیزیکی و شیمیایی در محیط اکوسیستم آبی زمینه رشد بهتر ماهی آبزی را فراهم می‌کند.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با بیان اینکه تحقیقات در استان نشان دهنده افزایش تولید 25 درصدی آبزیان پرورشی در مزارع مکانیزه است، افزود: به‌کارگیری تجهیزات نوین آبزی‌پروری در مزارع جزو الزامات ادامه فعالیت در این استان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: براي تمديد مجوز پرورش آبزي و يا صدور مجوز جديد، آبزي‌پروراني كه به لحاظ سرمايه‎‌گذاري در خصوص تجهيز مزارع خود مشكل دارند مي‎‌توانند تسهيلات دريافت كنند که اين تسهيلات بر اساس طرح توجيهي آبزي پروران پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
7653
8927
7505157

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : يكشنبه 10 فروردين 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی 11 ساعت و-36 دقیقه قبل می باشد