اخبار امور شیلات و آبزیان

8 میلیون و 220 هزار قطعه بچه ماهی در استان زنجان تولید شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر امور شیلات و آبزیان استان تصریح کرد: در حال حاضر بچه‌ ماهی مورد نیاز واحدهای پرورش ماهی در استان زنجان توسط ۱۱ مزرعه تولید و تکثیر بچه ماهی در استان تامین می شود.

منصور حقی راد از تولید 8 میلیون و 220 هزار قطعه بچه ماهی طی 10 ماهه نخست سال جاری در استان زنجان خبر داد و افزود: طی این مدت بالغ بر 12 میلیون و 693 هزار قطعه بچه ماهی در استخرهای پرورش ماهی استان رهاسازی شده است.

 وی با اشاره به کنترل و قرنطینه تخم‌های چشم‌زده وارده به استان خاطرنشان کرد: واردات تخم چشم‌زده با صدور مجوز واردات و براساس شیوه‌نامه واردات تخم که در سال ۹۶ توسط سازمان شیلات ایران تدوین شده است، انجام می‌گیرد.

حقی راد از تولید بیش از 14 میلیون قطعه بچه ماهی طی سال گذشته در استان زنجان خبر داد و عنوان کرد: در راستای حمایت از بهره‌برداران حوزه پرورش ماهی استان، سرمایه‌گذاری در بخش تولید خوراک و مکمل‌های مورد نیاز آبزیان نیز از جمله اولویت‌های شیلات استان زنجان محسوب می‌شود به طوری که با ایجاد کارخانه تولید خوراک بخشی از هزینه‌های حمل و نقل کاهش یافته و به تبع آن سود اقتصادی تولید کنندگان افزایش یابد.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
8161
8927
7505665

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : يكشنبه 10 فروردين 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی 12 ساعت و-35 دقیقه قبل می باشد