سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار مدیریت توسعه بازرگانی

بازار سیر طارم، بازار معین عرضه محصول و محل حضور بازرگانان اقصی نقاط دنیا/ استان زنجان دومین تولید کننده سیر در کشور

بازار سیر طارم، بازار معین عرضه محصول و محل حضور بازرگانان اقصی نقاط دنیا/ استان زنجان دومین تولید کننده سیر در کشور

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان با بیان اینکه هم‌اکنون سیر مرغوب و صادراتی شهرستان طارم استان زنجان موسوم به سیر صورتی در حال برداشت و عرضه به بازار است، تصریح کرد: سیر تولیدی در این استان به دلیل شرایط اقلیمی مطلوب منطقه و شیوه کاشت، داشت و برداشت آن از ظاهر، کیفیت، طعم و عطر بسیار عالی برخوردار است به طوری که بازار سیر طارم به بازار معین عرضه محصول و محل حضور تجار و بازرگانان داخلی و خارجی از اقصی نقاط کشور و دنیا تبدیل شده است. 

عبدالله جعفری با اشاره به اینکه استان زنجان دارای رتبه دوم تولید سیر از نظر سطح و تولید در کشور بوده و یکی از قطب های تولید سیر به حساب می آید، بیان داشت: امسال بالغ بر 80 هزار تن سیر از مزارع شهرستان طارم برداشت و روانه بازار می شود.

وی همچنین با بیان اینکه سیر تولیدی استان زنجان همه ساله بازارهای ثابتی در کشورهای بزرگ از جمله کشور روسیه دارد، افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان آماده ارایه هرگونه مشاوره، راهنمایی و همکاری‌های لازم به منظور افزایش سطح دسترسی و ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان، صنایع فرآوری و تجار است.

جعفری خاطرنشان کرد: شرکت های تعاونی موجود در منطقه توانایی جمع آوری، آماده سازی، بسته بندی و تحویل سفارشات واحدهای متقاضی متناسب با سلیقه و سفارش را دارند و می توانند زمینه تامین محصول سیر مورد نیاز متقاضیان را به صورت مستقیم و بدون واسطه فراهم کنند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان عنوان کرد: برداشت و عرضه سیر تازه در استان زنجان تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2853
6441
4676531


IP شما : 3.84.186.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : پنجشنبه 27 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-38 دقیقه قبل می باشد