اخبار مدیریت ترویج کشاورزی

صدور ۳ گواهی نشان حد مجاز آلاینده های محصولات کشاورزی

سولماز حدادی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان زنجان از صدور ۳ گواهی نشان حد مجاز آلاینده های محصولات کشاورزی برای نخستین بار در بخش زنان روستایی استان خبر داد.

 حدادی با بیان این مطلب افزود: در راستای عمل به مفاد موافقتنامه بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی موسسه اموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی، پروژه ملی استقرار استانداردهای کشاورزی با هدف ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصولات گواهی شده ویژه زنان روستایی در سه شهرستان (ابهر، زنجان ،خدابنده) اجرا شد .

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان زنجان گفت: بعد از انجام آزمایشات و آنالیز های لازم در خصوص باقیمانده سموم نیترات و فلزات سنگین، گواهی استاندارد تشویقی برای سه محصول( انگور- لوبیا -سیب درختی) استان توسط اداره کل استاندار صادر شد.

سولماز حدادی با تأکید بر لزوم تولید محصولات گواهی شده و استاندارد افزود: در راستای اجرای این پروژه که به طور پایلوت در قالب طرح توانمندسازی زنان روستایی استان انجام گردید اخذ اولین استاندارد تشویقی برایِ محصول (سیب درختی، لوبیا ،انگور) در سال ۹۸ از مهم‌ترین دستاوردهای ترویج در بخش زنان روستایی استان بوده است. وی بابیان اینکه هدف از اجرای طرح، آموزش و فرهنگ سازی در راستای تولید و مصرف محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد، مدیریت منابع آب و خاک و کمک به پایداری منابع، ترویج روشها و فنون جدید کشاورزی ،فراهم نمودن زمینه ایجاد توسعه کسب و کار برای خانوارهای روستایی با تولید محصولات گواهی شده می باشد، اضافه نمود که در سال ۹۹ نیز این طرح برای سه محصول( انار و زیتون شهرستان طارم و سیب زمینی شهرستان خدابنده ) نیز برنامه ریزی و فعالیتهای آموزشی ترویجی آن ویژه زنان روستایی گروه هدف، در حال اجرا می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
8005
13857
8357755

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی ساختمان شماره 2

امروز : چهارشنبه 14 خرداد 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی سه شنبه 13 خرداد 1399 1:09:01 ب ظ می باشد