اخبار شهرستان طارم

کنترل آفت ملخ در ۱۴ هزار هکتار از اراضی طارم

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: کنترل آفت ملخ در ۱۴ هزار هکتار از اراضی و مراتع طارم آغاز شده است.

جواد تاراسی  با اشاره به پراکنش مناسب بارش، دما و کشت به موقع کشاورزان در سال‌جاری، اظهار کرد: حدود ۳۰۸ هزار سطح ابلاغ کشت گندم زنجان بود که صد درصد آن تحقق پیدا کرد.

وی با بیان این‌که از این مقدار در ۱۸ هزار هکتار از ارضی گندم آبی و ۲۹۱ هزار هکتار گندم دیم کشت شده است، بیان کرد: به برکت نزولات الهی سطح سبز مزارع استان نیز صد درصد تحقق پیدا کرده است.

این مسئول با تاکید بر این‌که اگر بعد از این شاهد بارش‌های مناسبی باشیم، نرم تولید گندم در چند سال اخیر در استان شکسته خواهد شد، افزود: پیش‌بینی‌ها در استان ۴۳۰ هزار تن بوده ولی اگر بارش‌ها مناسب باشد، هدفگذاری‌ها بیش از ۵۰۰ میلیون تن است.

وی با بیان این‌که یکی از موانع تولید گندم در استان طبق سنوات گذشته فعالیت سن گندم است، گفت: سال گذشته در ۱۰۶ هزار هکتار از اراضی اقدام به کنترل مبارزه با سن گندم شد که هدف‌گذاری امسال کنترل ۲۰ هزار هکتار سن مادر و ۱۱۵ هزار هکتار نیز پوره است.

تاراسی در ادامه با بیان این‌که سم مورد نیاز استان نیز تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است، یادآور شد: با توجه به نقش نان در امنیت غذایی امیدواریم با اقدامات صورت کرفته شاهد تولید گندم با کیفیت باشیم.

وی با اشاره به مشکل آفت ملخ در طارم، ادامه داد: کانون‌یابی‌های ملخ در طارم از نیمه دوم اسفند آغاز شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در ۱۴ هزار هکتار از اراضی و مراتع شهرستان طارم و با هماهنگی استان‌های قزوین و گیلان، این آفت کنترل می‌شود که اکیپ‌ها در حال حاضر مشغول فعالیت بوده و کانون‌ها را شناسایی می‌کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
7112
13857
8356862

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد طارم

استان زنجان ، شهرستان طارم ، شهرآببر ، بلوار امام خمینی ، روبروی بیمارستان شهدای طارم 

تلفن:

024-32823596-32823597

32822660-32822177

 فاکس:

024-32822492

آدرس جهاد کشاورزی طارم

امروز : چهارشنبه 14 خرداد 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی سه شنبه 13 خرداد 1399 1:09:01 ب ظ می باشد