اخبار شهرستان زنجان

پیش بینی برداشت 157 هزار تن سیب از باغات استان زنجان

 

 

 

به گزارش مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، سیب از جمله مهم ترین محصولات باغی استان زنجان محسوب می شود به طوری که سطحی بالغ بر 8 هزار و 900 هکتار از باغات استان را به خود اختصاص داده است.

بهنام اوجاقلو 7 هزار و 500 هکتار از باغات سیب استان زنجان را بارور اعلام و تصریح کرد: «گلدن» و «رد» عمده ارقام سیب در استان را شامل می شود.

وی از پیش بینی برداشت 157 هزار تن سیب طی سال جاری در استان زنجان خبر داد و افزود: برداشت محصول سیب در مناطق مختلف استان همه ساله از اوایل مهر ماه آغاز شده و تا اواسط آبان ماه ادامه می یابد.  

اوجاقلو با بیان اینکه عملکرد محصول سیب امسال در باغات استان زنجان حدود 21 تن در هکتار برآورد شده است، خاطرنشان کرد: بخشی از سیب تولیدی در استان همه ساله به منظور توزیع در ایام عید در سردخانه های استان ذخیره سازی شده و مابقی علاوه بر تامین نیاز استان به استان های همجوار از جمله تهران ارسال می شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: طی سال زراعی جاری یک هزار هکتار از باغات سیب بهاره استان دچار سرمازدگی شده و  در این راستا بالغ بر 2 هزار و 700 تن از محصول سیب استان خسارت دید.

وی متذکر شد: سرمازدگی بالغ بر 5 میلیارد تومان به سیب بهاره استان زنجان خسارت وارد کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
5454
5436
5231021

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد زنجان

زنجان - میدان هنرستان - ...

تلفن : 33775014

آدرس جهاد کشاورزی شهرستان زنجان

امروز : دوشنبه 31 تير 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 30 تیر 1398 4:24:36 ب ظ می باشد