سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

اخبار شهرستان زنجان

برداشت 93 هزار و 375 تن گوجه فرنگی در شهرستان زنجان/ عرضه انبوه گوجه فرنگی موجب افت قیمت محصول در شهرستان شد

 

 

 

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان، سال زراعی جاری یک هزار و 245 هکتار از اراضی زراعی شهرستان زنجان به کشت گوجه فرنگی اختصاص داده شده و کشاورزان این شهرستان هم اکنون در حال برداشت گوجه فرنگی از سطح مزارع خود هستند.

حسام الدین امیرمقدمی عملکرد گوجه فرنگی طی سال زراعی جاری در شهرستان زنجان را 75 تن به ازای هر هکتار اعلام و تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال در مجموع 93 هزار و 375 تن گوجه فرنگی در این شهرستان برداشت و روانه بازار شود.

وی با اشاره به فعالیت 220 نفر بهره بردار گوجه فرنگی طی سال جاری در شهرستان زنجان عنوان کرد: برداشت گوجه فرنگی امسال از اواسط مرداد ماه در این شهرستان آغاز شده و تا اواخر مهر ماه ادامه خواهد داشت.

امیرمقدمی با بیان اینکه افت قیمت گوجه فرنگی امسال در شهرستان زنجان نارضایتی گوجه فرنگی کاران را به دنبال داشته است، افزود: عرضه انبوه علت افت قیمت این محصول بوده است.

این مسئول بیان داشت: در حال حاضر برخی از گوجه فرنگی کاران شهرستان زنجان که اراضی آبی را به قیمت های قابل ملاحظه ای اجاره کرده بودند با قیمت فعلی قادر به تامین سرمایه خود نبوده و این قیمت هزینه های آنان را جبران نخواهد کرد.

 وی افزود: براساس چندین نشست در مقاطع مختلف، خرید حمایتی توسط سازمان تعاون روستایی، خرید توافقی کارخانه و حضور فعال تر بازرگانان و فعالان بازاری برای صادرات محصول از راهکار های اتخاذ شده در راستای جلوگیری از افت قیمت محصول گوجه فرنگی به شمار می رود.

انتهای پیام/

 

 

 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1120
6553
3423239


IP شما : 54.92.170.149

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد زنجان

زنجان - میدان هنرستان - ...

تلفن : 33775014

مدیریت جهاد زنجان

امروز : جمعه 29 تير 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی چهارشنبه 27 تیر 1397 12:41:47 ب ظ می باشد