سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار شهرستان خرمدره

جلسه بررسی و تهیه راهکارهای مناسب برای بهره‌‌برداری نظام صنفی کارهای کشاورزی در شهرستان خرم دره برگزار شد.

جلسه بررسی و تهیه راهکارهای مناسب برای بهره‌‌برداری نظام صنفی کارهای کشاورزی در شهرستان خرم دره با حضور فرماندار شهرستان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، رئیس تعاون روستایی شهرستان ابهر، مسئول نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان های ابهر، خرم دره و سلطانیه و اعضاء هیئت مدیره جدید نظام صنفی کارهای کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه کلیه اعضای حاضر در رابطه با مشکلات نظام صنفی کارهای کشاورزی و کشاورزان منطقه مواردی را مورد بحث قرار دادند.

در ابتدا رمضانی، رئیس هیئت مدیره جدید  نظام صنفی کارهای کشاورزی گزارشی از برنامه ها و اهداف نظام صنفی کارهای کشاورزی ارائه کرد و افزود: کارهای نظام صنفی کشاورزی طبق اساسنامه جهت خدمات رسانی بسیار گسترده است و یکسری نیازهایی مالی و خدماتی دارد که توجه و حمایت بیشتر مسئولان را می طلبد.

در ادامه شاهسوند رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان  ابهر تصریح کرد: نظام صنفی کارهای کشاورزی یک نظام نو پا است که در سال 82 شکل گرفته و تا به حال در این شهرستان دو دوره هیئت مدیره حضور داشته اند به طوری که در حال حاضر سومین دوره هیئت مدیره با آرای کشاورزان منطقه انتخاب شدند.

وی شهرستان خرم دره را جز رتبه های برتر استان از نظر عضوگیری نظام صنفی کارهای کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: نظام صنفی کشاورزی علیرغم کمبود امکانات در خصوص تشکیل پرونده تاکداران جهت تخصیص یارانه خدمت بزرگی ارائه داده و در جهت همکاری و حمایت های مالی نسبت به فعال نمودن این بخش دریغ نخواهند کرد.

در ادامه علی‌رضا اسدالهی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره با اشاره به اینکه همکاری های لازم را در جهت پیشرفت هرچه بیشتر نظام صنفی کارهای کشاورزی دریغ نخواهد کرد، گفت: نظام صنفی کارهای کشاورزی می تواند در رابطه با برگزاری کلاس های آموزشی، آگاه سازی کشاورزان و فروش نهاده های کشاورزی ورود کنند.

جمالی مسئول نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان های ابهر ،سلطانیه و خرم دره نیز تصریح کرد: نظام صنفی کارهای کشاورزی در سال 82 بر اساس هدایت و راهنمایی های بهره برداران در قالب یک صنف تشکیل شده و اولین هدف این صنف شناسایی کشاورزان و بهره برداران است.   

در پایان محمدی فرماندار شهرستان خرم دره، نظام صنفی را به عنوان یک متمم خیلی ارزشمند برای مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره در جهت ساماندهی، فعال نمودن، نظم بخشی و حمایت از حقوق افراد شاغل در بخش کشاورزی و منابع طبیعی دانست.

وی همچنین در این راستا  آموزش کشاورزان برای  ایمن کردن باغات و مزارع در برابر آفات و بیماری ها و برگزاری جشنواره های روستایی و محصولات کشاورزی جهت ایجاد انگیزه در بهره برداران را خواستار شد و بر ترغیب کشاورزان جهت استفاده از شیوه های نوین کشاورزی تاکید کرد.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2926
5717
4813360


IP شما : 54.226.23.160

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد خرمدره

خرمدره -خیابان امام خمینی - سازمان جهاد کشاورزی خرمدره   

تلفن : ....

مدیریت جهاد خرمدره

امروز : دوشنبه 29 بهمن 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 28 بهمن 1397 1:12:42 ب ظ می باشد