سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار شهرستان خرمدره

کشت 20 هکتاری جو رقم «نانیوس» برای سومین سال پیاپی در شهرستان خرم دره

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره، «نانیوس» از ارقام جو پاییزه است که نسبت به ارقام رایج دیگر زودتر می رسد، مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها و درجه حرارت پایین داشته و همچنین سرمای شدید زمستانه را نسبت به ارقام دیگر با وضعیت بهتری سپری می کند.

علی رضا اسداللهی با بیان اینکه جو رقم «نانیوس» از کیفیت بالاتری نسبت به ارقام دیگر برخوردار بوده و پروتئین و وزن بالاتری دارد، افزود: این رقم همچنین، رقمی کوتاه قد با ساقه ای ضخیم است که نسبت به خوابیدگی مقاومت بالایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: رقم «نانیوس» در انواع خاک ها قابلیت کشت دارد و عملکرد آن نیز حدود 40 درصد بالاتر از ارقام رایج دیگر است.

اسداللهی با اشاره به اینکه جو رقم «نانیوس» در سال زراعی جاری به عنوان سومین سال پیاپی در شهرستان خرم‌دره در سطح 20 هکتار کشت شده است، عنوان کرد: به منظور ترویج کشت این رقم کارگاه آموزشی در محل مزرعه مذکور برگزار و با استقبال خوبی از طرف کشاورزان مواجه شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم دره، افزایش عملکرد در واحد سطح، تولید با کیفیت و کمیت مطلوب، بهره‌برداری از میزان آب مناسب در راستای تولید بیشتر‌ و مقاومت بالا در برابر سرمای زمستانه و خوابیدگی را  از مزایای کشت جو رقم «نانیوس» برشمرد.

انتهای پیام/ 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2922
5717
4813356


IP شما : 54.226.23.160

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد خرمدره

خرمدره -خیابان امام خمینی - سازمان جهاد کشاورزی خرمدره   

تلفن : ....

مدیریت جهاد خرمدره

امروز : دوشنبه 29 بهمن 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 28 بهمن 1397 1:12:42 ب ظ می باشد