اخبار شهرستان ایجرود

دومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی در شهرستان ایجرود برگزار شد

دومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی در شهرستان ایجرود برگزار شد

به گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود، دومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی شهرستان ایجرود در سال جاری به ریاست فرماندار و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان 19 آذر ماه جاری در سالن  جلسات مدیریت جهاد کشاورزی ایجرود برگزار شد.

امیر بازرگان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت حفاظت از اراضی زراعی و باغی و منابع ملی، با ارائه گزراشی از عملکرد اداره امور اراضی شهرستان به طرح مسائل و مشکلات موجود در این زمینه پرداخت.

داداشی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود نیز در این جلسه گزارشی در خصوص حفاظت از اراضی ملی ارائه کرده و همچنین در خصوص ساخت و ساز های موجود در حاشیه سد گلابر علیا به منظور اخذ انشعاب برق و امکانات دولتی بحث و تبادل نظر گردید.

در ادامه این جلسه فرماندار ایجرود ضمن جمع بندی موارد مطروحه لزوم حفاظت هر چه بیشتر منابع ملی و کشاورزی را مورد تاکید قرار داده و خواستار تسهیل مراحل اخذ مجوز تغییر کاربری و هماهنگی هرچه بیشتر مراجع قضائی و جهاد کشاورزی در خصوص برخورد با متخلفین شد.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد هماهنگی های لازم ما بین نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی به منظور جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز و برخورد با متخلفان صورت گرفته و به پرونده های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی با اولویت در دادگستری رسیدگی شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد، ادارات مرتبط قبل از شروع پروژه های کاری از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استعلام کرده و پس از صدور مجوز تغییر کاربری از کمیسیون تبصره یک متقاضی جهت اخذ پروانه ساختمانی به بخشداری معرفی شود.ضمنا به مشکلات روستای سها رسیدگی و نتیجه برای تصمیم گیری در جلسه آینده مطرح شود. محل جدید احداث روستای گلابر علیا نیز توسط بنیاد مسکن مشخص و عملیات اجرائی آن آغاز شود. ده‌گردشی روزانه با همکاری عوامل جهاد کشاورزی و سایر ادارات به منظور صیانت از اراضی زراعی و ملی انجام گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2544
10584
6299764

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد ایجرود

شهرستان ایجرود، زرین آباد، روبروی فرمانداری

شماره تماس: 36722171-024

نمابر: 36722310-024

امروز : دوشنبه 25 آذر 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 24 آذر 1398 12:16:44 ب ظ می باشد