اخبار شهرستان ایجرود

شهرستان ایجرود بهترین عملکرد رفع تداخلات اراضی در استان را به خود اختصاص داد

 به گزارش سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود، کمیسیون رفع تداخلات اراضی در راستای اجرای قانون کمیسیون رفع تداخلات موضوع ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با مدیریت جهاد کشاورزی و همکاری منابع طبیعی شهرستان و سایر اعضا، با برگزاری چندین جلسه توجیهی، آماده سازی اسناد و مدارک و نقشه اراضی و شناسایی پلاک های تداخلی، اقدام اجرایی خود را آغاز کرده است.

امیر بازرگان افزود: با اجرایی ‌شدن این آیین‌نامه، گامی بزرگ برای رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان و کاهش اختلافات ملکی باقیمانده در طول سال‌های متمادی برداشته خواهد شد.

وی تصریح کرد؛ با توجه به اهمیت توسعه کشاورزی و لزوم رعایت حقوق قانونی تولیدکنندگان واقعی بخش کشاورزی و به منظور رفع مشکلات و دغدغه های کشاورزان و حفظ حقوق متقابل مردم و دولت، رفع این گونه تداخلات و اختلافات ملکی در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

بازرگان ادامه داد: در این کمیسیون اشخاصی که دارای سابقه اصلاحات ارضی بوده و اراضی آن ها با اراضی ملی تداخل دارد و تاکنون تعیین تکلیف نشده‌اند از طریق تحقیقات محلی از افراد مطلع و شورای اسلامی و بازدید میدانی و تهیه نقشه لازم شناسایی شده و طی صورت‌ جلسه‌ای برای اصلاح و رفع تداخل به کمیسیون استانی در سازمان جهاد کشاورزی استان ارسال می‌شود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود عنوان کرد: در شهرستان ایجرود به همت مدیریت امور اراضی شهرستان و ادارات مرتبط تاکنون 9 هزار هکتار از اراضی روستای ینگی کند جامع السرا رفع تداخل شده و 16 هزار هکتار از اراضی زراعی شهرستان نیز تا پایان آذر ماه امسال تعیین تکلیف خواهد شد.

بازرگان خاطرنشان کرد: بنا به گزارش مدیریت امور اراضی  استان، اداره امور اراضی شهرستان ایجرود طی 6 ماهه نخست سال جاری در زمینه رفع تداخلات اراضی، بهترین عملکرد را در سطح  استان  به خود اختصاص داده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای قانون رفع تداخلات اراضی، موانع تولید در بخش کشاورزی رفع شده و مالکان واقعی اراضی در سطح روستاها نیز با دقت مشخص شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2426
10584
6299646

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد ایجرود

شهرستان ایجرود، زرین آباد، روبروی فرمانداری

شماره تماس: 36722171-024

نمابر: 36722310-024

امروز : دوشنبه 25 آذر 1398

آخرین تاریخ به روز رسانی یکشنبه 24 آذر 1398 12:16:44 ب ظ می باشد