سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار شهرستان ابهر

تولید 63 هزار تن گندم در شهرستان ابهر

 مدیر جهاد کشاورزی ابهر گفت: گندم تولیدی شهرستان ابهر در سال‌جاری 63 هزار تن بوده است.

علی محمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اهمیت محصول گندم اظهار داشت: گندم مهم‌ترین محصول زراعی در کشور محسوب می‌شود.

وی جایگاه گندم را در تامین امنیت غذایی بسیار با اهمیت دانست و تاکید کرد: این محصول استراتژیک به لحاظ جایگاه باید در نخستین و مهم‌ترین جایگاه قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی ابهر با اشاره به گندم تولیدی این شهرستان خاطرنشان کرد: کشاورزان ابهری موفق به تولید 63 هزار تن گندم در سال‌جاری شده‌اند.

محمدی عنوان کرد: در سال‌جاری با وجود وقوع پدیده خشکسالی و سرمای بهاره گندم تولیدی شهرستان ابهر از کمیت و کیفیت مطلوبی برخودار بوده است.

این مسئول کشاورزی با بیان اینکه امسال گندم تولیدی شهرستان ابهر عاری از آفت‌زدگی بود، عنوان کرد: همچنین آفت سن نیز در گندم این شهرستان مشاهده نشد.

وی با تاکید بر کیفیت بالای محصول گندم تولیدی شهرستان ابهر گفت: امسال محصول تولیدی این شهرستان به دلیل کیفیت بالای آن با اطمینان خریداری شد.

مدیر جهاد کشاورزی ابهر با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در مورد گندم تولیدی ابهر در سال‌جاری عنوان کرد: امسال گندم تولیدی در این شهرستان 43 هزار تن پیش‌بینی شده بود.

محمدی با اشاره به میزان گندم تحویل داده شده به سیلوها در شهرستان ابهر اضافه کرد: در سال‌جاری از 63 هزار تن گندم تولیدی این شهرستان 32 هزار تن به سیلوها تحویل داده شد.

این مسئول کشاورزی با اشاره به نرخ خرید تضمینی گندم در سال‌جاری متذکر شد: پیش از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم کشاورزان محصول تولیدی خود را به بخش خصوصی تحویل می‌دادند.

وی اذعان داشت: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم با استقبال کشاورزان مواجه شده و بعد از آن کشاورزان ابهری روزانه یک‌هزار تن محصول گندم به سیلوها و مراکز خرید مجاز تحویل دادند

 

 

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1545
3928
4668782


IP شما : 54.146.206.127

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد ابهر

مدیریت جهاد ابهر

امروز : چهارشنبه 26 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی دوشنبه 24 دی 1397 11:53:04 ق ظ می باشد