سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار شهرستان ابهر

برداشت هفت تن کلزا در هر هکتار، موفقیتی دیگر در بخش کشاورزی شهرستان ابهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابهر برداشت هفت تن کلزا در هکتار در یکی از مزارع این شهرستان را موفقیت و رکوردی دیگر در بخش کشاورزی شهرستان ابهر اعلام کرد.

علی محمدی اظهار کرد: شهرستان ابهر در تولید محصول بسیار مهم و استراتژیک دانه روغنی کلزا به رکورد و افتخار دیگری دست یافت.

وی به دلایل دستیابی به عملکرد بالا در مزرعه کلزای شهرستان ابهر اشاره و تصریح کرد: کشاورز ابهری با رعایت تاریخ کشت و اصول فنی، موفق به برداشت حدود ۷ تن کلزا در هر هکتار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابهر تولید محصول مهم و استراتژیک کلزا با عملکرد ۷ تن در هکتار در شرایط اقلیمی کنونی را یک موفقیت در سطح استان و کشورمان دانست و عنوان کرد: این موفقیت با زحمت و تلاش کشاورز، همت کارشناسان، رعایت اصول به‌زراعی و صرف دانش و مدیریت مطلوب مزرعه حاصل شده است.

محمدی افزود: امید است همه کشاورزان با الگوپذیری از این نوع مزرعه و کشاورز برتر با استفاده حداقلی از نهاده‌ها از جمله آب، زمین و انرژی، تولید حداکثری و اقتصادی‌تری را داشته و با تکیه بر دانش و این تجربه ارزشمند در راستای تامین نیاز کشور به روغن خوراکی، رسیدن به مرزخودکفایی واصلاح الگوی کشت، تولید این محصول مهم در شهرستان گسترش یابد.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2850
6441
4676528


IP شما : 3.84.186.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

تماس با جهاد ابهر

مدیریت جهاد ابهر

امروز : پنجشنبه 27 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-38 دقیقه قبل می باشد