سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار حوزه نمایندگی ولی فقیه

اولین جلسه شورای فرهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در سال97 برگزار شد

اولین جلسه شورای فرهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در سال 97 با حضور دکتر حسین جعفری، ریاست  سازمان، حجت الاسلام حسینی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان و سایر اعضا با دستور جلسه هم‌اندیشی راهکارهای تحقق شعار سال، روز پنجشنبه 16 فروردین ماه جاری در سال جلسات اشراق این سازمان برگزار شد.

حجت الاسلام سید مجتبی حسینی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در این جلسه تصریح کرد: یکی از مهم ترین و موثرترین راهکارهای تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی در بخش کشاورزی ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی است و در این راستا کشاورزان و تولید کنندگان نقشی اساسی دارند که باید چگونگی و نحوه ایفای نقش آنان به درستی احصا شده و برای بهره برداران تبیین شود.

وی عنوان کرد: طی سنوات گذشته رتبه های فرهنگی و اقتصادی بسیاری توسط سازمان جهاد کشاورزی استان کسب شده است که ضروری است در حفظ و صیانت از این رتبه ها اهتمام جدی داشته باشیم.

در ادامه جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان داشت: به منظور عملیاتی کردن شعار سال در بخش کشاورزی استان زنجان باید برنامه های مدون و قابل اجرا در یک چارچوب مشخص تهیه و تدوین شود تا در قالب این چارچوب طرح ها و پروژه های مختلف در تمام حوزه ها تعریف و نهایتا برای پیشبرد هدفمند این پروژه ها اهتمام جدی داشت.

دکتر حسین جعفری با تاکید بر اینکه مفهوم حمایت در بخش ها و حوزه های مختلف باید تبیین شود، خاطرنشان کرد: واژه «حمایت» در شعار سال صرفا خرید را در بر نمی گیرد و مفهوم گسترده ای دارد.

وی افزود: برنامه ریزی ها و طرح ها و پروژه های مختلف در راستای تحقق شعار سال در بخش کشاورزی استان زنجان در قالب سه ضلع "مدیران به عنوان تصمیم گیرندگان، تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان مخاطبین بخش" طراحی و اجرا خواهد شد.

دکتر جعفری با بیان اینکه در ارتقای بهره وری و به عبارتی افزایش تولید در واحد سطح در بخش کشاورزی متاسفانه چندان موفق عمل نشده است، اظهار کرد: گاهی این سوال مطرح می شود که چرا با وجود تولید محصولات با کیفیت در داخل کشور باز عده ای محصول مشابه خارجی خریداری و مصرف می کنند که در این موضوع باید گفت علت اصلی قیمت بالای محصولات داخلی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تاکید کرد: درصورت عدم تحقق ارتقای بهره وری و افزایش تولید در واحد سطح به لحاظ قیمتی توان رقابت با تولیدات مشابه خارجی را نخواهیم داشت و لذا یکی از محورهای کاری سازمان جهاد کشاورزی استان در تحقق شعار سال «کاهش هزینه های تولید» خواهد بود.

وی توسعه صادرات، تولید محصولات با کمترین میزان مصرف آب و پایین ترین میزان مصرف انرژی را از دیگر محورهای کاری سازمان جهاد کشاورزی استان در تحقق شعار سال برشمرد و با اشاره به عضویت سازمان در کمیسیون مبارزه با قاچاق استانداری اضافه کرد: قاچاق کالا از دیگر عوامل مخرب در حمایت از تولید کالای ایرانی محسوب می شود و لذا در مقابله با قاچاق نیز به عنوان یکی از محورهای کاری سازمان اهتمام جدی خواهیم داشت.

دکتر جعفری با تاکید بر لزوم و اهمیت انجام اقدامات ترویجی در راستای فرهنگسازی و ترویج مصرف محصولات کشاورزی تولید داخل خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی به منظور افزایش توان رقابت و حضور مستمر در بازارهای جهانی ضرروی است فاکتورها و عوامل کاهش کیفیت محصولات شناسایی و اقدام لازم انجام گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: در راستای تحقق شعار سال همچنین تلاش بر این خواهد بود که لوازم و تجهیزات مورد نیاز در سازمان از محصولات تولید داخل خریداری و مصرف شوند.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد اتاق فکری با هدف احصای مصادیق حمایت از کالای ایرانی در بخش کشاورزی استان تشکیل و راهکارهای احصا شده پس از بررسی به مرحله اجرا درآید.

انتهای پیام/

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2987
6441
4676665


IP شما : 3.84.186.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : پنجشنبه 27 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-8 دقیقه قبل می باشد