سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان

سال 1397، سال حمایت از کالای ایرانی

 

اخبار حوزه نمایندگی ولی فقیه

با حضور مسئولان؛ آئین شکرگزاری نزولات آسمانی در دهستان سهرین برگزار شد

 

با حضور مسئولان؛ آئین شکرگزاری نزولات آسمانی در دهستان سهرین برگزار شد

آئین شکرگزاری نزولات آسمانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و با شرکت پرشور اهالی دهستان سهرین روز سه شنبه 15 اسفند ماه جاری در مسجد دهستان سهرین از توابع شهرستان زنجان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در این مراسم با اشاره به اینکه خداوند غنی به ذات است و انسان هر آنچه دارد از خداست، تصریح کرد: در آیات و روایات متعدد بر لزوم شکرگزاری نعمات و الطاف خداوند تاکید و سفارش فراوان شده است چراکه این شکرگزاری آثار و برکات بسیاری به همراه دارد.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه شکر نعمات الهی دو فایده و اثر مهم دارد، عنوان کرد: قدردانی و شکر در برابر نعمت ها علاوه بر اینکه ماندگاری و تداوم آن را به دنبال دارد موجب فزونی و افزایش نعمت می شود و در عین حال غفلت و عدم شکرگزاری نیز به مرور باعث از دست رفتن نعمت ها خواهد شد.

وی افزود: امسال نزولات آسمانی در استان کاهش بیش از 50 درصدی داشته است ولی خداوند باز با لطف و عنایت خود دعای مردم را مستجاب کرده و باران رحمت خود را نازل کرد و این بسیار جای شکر دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان نیز در این مراسم تاکید کرد: پرداخت زکات هزینه نیست بلکه جمع مال است چراکه خداوند برکت و فزونی مال و نعمت به واسطه پرداخت زکات را خود وعده داده است.

صفری با اشاره به اینکه امسال تاکنون 9 میلیارد تومان زکات توسط کمیته امداد در استان زنجان جمع آوری و ثبت و ضبط شده است، خواستار ثبت زکات های پرداختی مردم در دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) شد.

وی با بیان اینکه ثبت زکات های پرداختی در دبیرخانه شورای زکات و اعلام مجموع زکات پرداختی استان موجب ترویج فرهنگ زکات می شود، تصریح کرد: امسال استان زنجان رتبه دوم کشوری در پرداخت زکات فطره را به خود اختصاص داد.

گفتنی است، در این مراسم با شرکت پرشور اهالی دهستان سهرین برای نزول و تداوم بارش رحمت الهی نماز شکر اقامه شد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
2854
6441
4676532


IP شما : 3.84.186.122

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


امروز : پنجشنبه 27 دي 1397

آخرین تاریخ به روز رسانی 7 ساعت و-38 دقیقه قبل می باشد