اخبار حوزه ریاست

برگزاری روز ملی خاک در شهرستانهای استان

روند افزایش جمعیت در دهه های اخیر و تغییر الگوی مصرف، توسعه شهرنشینی، آثار ناشی از تغییر اقلیم و كم آبی، فرسایش خاك و امنیت غذایی نیازمند به كارگیری سیاست های جدید و ابزارها و روش های جدید تفكر است.
مدیر حوزه ریاست جهاد كشاورزی استان با تاكید بر اینكه این تفكرات باید بر مبنای مشاركت های وسیع تر در سطح منطقه باشداظهار داشت: در نخستین گام تصمیم بر برگزاری روز ملی خاک گرفته شد تا با تسلط و اطلاعات بیشتری به موضوع خاك استان پرداخته شودتا با اطمینان ادعا كرد كه رشد قابل ملاحظه ای از اهمیت خاك و جایگاه آن در اذهان عمومی مشاهده شده و ارتباط خوبی را با ذی نفعان و لایه های اجتماعی برقرار كرد.


صیاد بورانی افزود: هنوز در آغاز یك راه طولانی برای رسیدن به اهداف و وضعیت مناسب در پایداری منابع خاك استان قرار داریم.
وی با بیان اینكه اكنون كارشناسان در حال بررسی وضعیت توانمندی های موجود در زمینه كربن آلی خاك هستند، اظهار داشت: خاك در استان یك بحث بسیار جدی است و مساله خاك كمتر از آب نیست زیرا برنامه ریزی برای آب كشور بدون توجه به خاك معنی و مفهوم ندارد.
صیاد بورانی ادامه داد: به همین منظور نیاز است با مجامع علمی داخلی، دانشگاه ها، متخصصین و دانشمندان بخش خاك در سطح منطقه ای ارتباط برقرار كنیم تا ارتقای سطح دانش همكاران و بهره برداران و استفاده از تجربیات جهانی برای حفاظت، حاصلخیزی و جلوگیری از فرسایش خاك در استان را شاهد باشیم .

 این مقام مسئول افزود :در روزهای 14 و 16 آذر ماه سال جاری روز خاک در سالن اجتماعات  جهاد کشاورزی کلیه شهرستانهای استان با همکاری دانشگاه زنجان ، محیط زیست استان ، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان ، شهرداری زنجان ، منابع طبیعی استان و سایر معاونت ها و مدیریت های سازمان جهاد کشاورزی با حضور کشاورزان پیشرو ، کارشناسان پهنه های مختلف جهاد کشاورزی شهرستانها و  سایر علاقمندان برگزار و راههای حفاظت از خاک آموزش وبا دستگاههای پیشرفته خاک ورزی حفاظتی آشنا خواهند شد.

جدول زمان بندی برگزاری همایش روز جهانی خاک در استان زنجان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید

امروز
دیروز
کل بازدید ها
1016
11891
8312462

نظرسنجی

نظر شما در خصوص مطالب ارائه شده در سایت چه می باشد؟

جستجوی گوگل


آدرس جهاد کشاورزی زنجان

امروز : يكشنبه 11 خرداد 1399

آخرین تاریخ به روز رسانی شنبه 10 خرداد 1399 8:13:59 ق ظ می باشد